Warszawa

Porady naszych Ekspertów

Prof. Jagoda Cieszyńska - Psycholog, logopeda

Prof. Jagoda Cieszyńska

Psycholog, logopeda

Profesor Uniwersytetu Pedagogicznego, przez 28 lat pracowała jako psycholog i logopeda w Zespole Diagnozy i Terapii. Prowadzi badania naukowe obejmujące zagadnienia dotyczące problemów związanych z dysleksją, dwujęzycznością i dyglosją, nabywania i rozwoju systemu językowego dzieci niesłyszących, metod diagnozowania dzieci z zaburzeniami komunikacji językowej (autystycznych, z alalią, z afazją, z Zespołem Aspergera z porażeniem mózgowym oraz obniżeniem sprawności intelektualnej)a także metod badania rozwoju funkcji poznawczych u dzieci w wieku niemowlęcym, poniemowlęcym i przedszkolnym.

Jest autorką 6 książek i serii logopedycznej "Kocham czytać"

Odpowiedzi i porady:

6-latek w pierwszej klasie - co zrobić?

Witam, mój syn jako 6-latek rozpoczął szkołę. Przed pójściem do szkoły nie było to dla mnie jakimś problemem, że za nic nie chcę aby zaczął naukę w wieku 6. lat. W przedszkolu dostał... więcej »

Zastosowanie metody krakowskiej u dziecka z zespołem downa

Witam, czytam i czytam i nie wiem od czego zacząć z malutkim dzieckiem, prawie 4-miesięcznym. nie chciałabym czegoś przegapić ale na wielu forach i tak odpowiedzi nie znajduję. Bardzo interesuje... więcej »

Brak gaworzenia u 7-miesięcznego dziecka

Dzień dobry Pani Profesor, jestem zaniepokojona brakiem gaworzenia u mojej prawie 7-miesięcznej córki. Córeczka, w ogóle mało wokalizowała w stosunku do rówieśników. Obecnie często głuży,... więcej »

Serie Słucham i uczę się mówić, Kocham czytać - jak z nich korzystać

Witam serdecznie, jestem mamą 5 letniego syna, u którego stwierdzono opóźniony rozwój mowy. Obecnie syn mówi już dużo, jednak niewyraźnie. Dodatkowo ma trudności z koncentracją. Chciałam... więcej »

Nauka czytania - brak chęci nauki u dziecka

Pani Jagodo, po raz kolejny chciałabym uzyskać od Pani poradę. Jędruś dzięki temu, że słuchał płytki "Słucham i uczę się mówić", zaczął mówić dość wyraźnie, choć w mowie spontanicznej... więcej »

Jak oduczyć dziecko głoskowania?

Witam, moja 5-letnia córeczka już od ponad pół roku czyta głoskując. W dużej mierze jest to moja wina, gdyż już w wieku 3 lat, poprzez zabawy i gry nauczyłam ją liter. Jako 4-latka czytała... więcej »

Mieszanie języków przez rodzica a dwujezyczność dziecka

Pani Profesor, jesteśmy polsko-wloskim małżeństwem mieszanym, mieszkamy we Włoszech. Zawsze gdy byłam sama, mówiłam do córki (2lata) po polsku. Kiedy byłam z mężem lub jego rodziną zwracałam... więcej »

3-latek nie mówi po polsku

Witam, bardzo proszę o pomoc. Mam synka, który w połowie stycznia skończy 3 lata. W Polsce był pod kontrolą logopedyczną od czerwca (miał wtedy niecałe 2,5 roku), ponieważ prawie w ogóle... więcej »

Dwujęzyczność u dziecka

Witam, martwię się, że mam problem z moją córką. Mieszkamy na Cyprze. Moja córka ma 3 miesiące. Mąż jest Cypryjczykiem. Ja mówię do córki po polsku, ale jedynymi słowami jakie mówi... więcej »

Jak nauczyć 8-letniego syna liter?

Droga pani Jagodo, mój synek jest leworęczny. Pisze bardzo ładnie, ale ma problemy z zapamiętaniem alfabetu i przez to nie mogę zacząć z nim czytać. Codziennie ćwiczymy z nim litery, ale... więcej »


Prof. Jagoda Cieszyńska - Psycholog, logopeda - Artykuły

Nauka czytania

Nauka czytania

Prof. Jagoda Cieszyńska - Psycholog, logopeda
Metoda oparta jest na założeniu, że we wczesnych etapach rozwoju dziecka konieczna jest równomierna stymulacja obu półkul mózgowych. Proponujemy więc strategie prawo i lewopółkulowe. więcej »
Portal CzasDzieci.pl ma przyjemność współpracować z gronem ekspertów, jednak często problemy wymagają pilnej lub dodatkowej porady medycznej. CzasDzieci.pl nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z zastosowania informacji zawartych w niniejszym serwisie. Zalecamy bezpośredni kontakt ze specjalistą w celu konsultacji danego problemu. Po zgłoszeniu pytania, zostanie ono po akceptacji redakcji umieszczone wraz z odpowiedzią konkretnego eksperta.

Warto zobaczyć