Warszawa

Czy słyszysz pukanie do drzwi? To wiosna...!

Czy słyszysz pukanie do drzwi? To wiosna...!

"Hej! Obudź się! Wiosna przyszła! Możesz otworzyć jej drzwi?". Czy nie tak by to brzmiało, gdyby wiosna była człowiekiem i naprawdę zapukała do Twoich drzwi?

 

Właściwie, dlaczego by jej tak nie potraktować? Zaproś wiosnę do swojego domu, otwórz jej drzwi, ugość ją i poczęstuj czystością, świeżością i bukietem kwiatów. Wisienką na torcie będzie akompaniament śpiewu ptaków, a Ty obudzisz się nowo z zimowego snu, odkryjesz słońce, kolory i... wiosnę!


Wszystko te metafory pięknie brzmią, ale jak tak naprawdę sprawić by wiosna zagościła zarówno w nas, jak i w naszym domu? Przedstawiamy kilka pomysłów, które może zainspirują Cię do przeprowadzenia porządków, a może do zrobienia czegoś nowego, czego jeszcze nigdy nie robiłeś lub odwlekałeś to w czasie? Spróbuj i zaangażuj dzieci we wspólne zapraszanie wiosny! Może stworzycie nową rodzinną tradycję?

 

oprac. Justyna Polak

 

1/7
1/7

Krok 1 - Posprzątaj!


Oczywiste...prawda? Myśląc o wiośnie, od razu na myśl przychodzą nam do głowy "wiosenne porządki"! Utarło się w polskiej tradycji, że wraz z nadejściem wiosny musimy posprzątać, ale prawdą jest, że jakiekolwiek porządki, upraszczają co nieco nasze życie. Przebywając w czystym, uporządkowanym domu, mamy ochotę na więcej, w każdym aspekcie naszego życia, a umysł staje się bardziej otwarty i podatny na nowe rzeczy. Mająć świadomość, że każdy zakamarek naszego domu jest czysty, mamy ochotę zmienić więcej rzeczy w życiu. Dlatego nie zastanawiaj się dłużej i odśwież swoje wnętrze. Zaangażuj w to również swoją rodzinę, a poczujecie, że razem możecie coś zmienić.

2/7
2/7

Krok 2 - Kwiaty, kwiaty, kwiaty...


Białe, czerwone, żółte, zielone, niebieskie, różowe, pomarańczowe, kolorowe. Krokusy, pierwiosnki, tulipany, narcyzy, forsycje, magnolie, piwonie, hortensje. Wyobraź sobie wszystkie te rodzaje kwiatów we własnym ogrodzie lub na swoim balkonie oraz to, że w każdej chwilii możesz skorzystać z pięknego widoku kolorowej natury. Wykorzystaj dostępne Ci zasoby i stwórz własny raj, a cała ta oprawa doda Ci więcej energii do życia i do działania. Bukiet tulipanów na stole będzie świetnym początkiem.

3/7
3/7

Krok 3 - Wyjdź  na zewnątrz!


Ćwiczenia na świeżym powietrzu, w otoczeniu przyrody zwiększają poziom energii i endorfin. Sprawiają, że ludzie czują się zrewitalizowani, a napięcia w ciele ustępują. Dlatego warto na chwilę zostawić obowiązki i wyjść na zewnątrz zaczerpnąć świeżego powietrza. Wyjdź z dziećmi na spacer, zagraj z nimi w piłkę, wytrzyjcie kurz z rowerów i jedźcie na wycieczkę lub posiedźcie na ławeczce w parku, rozmawiając o codziennych tematach. Możliwości jest dużo więcej - bądźcie kreatywni!

4/7
4/7

Krok 4 - Domowa lemoniada!


Na pierwsze, cieplejsze dni, najlepiej sprawdzi się domowa lemoniada. Możesz ją przygotować z mięty, cytryn, pomarańczy, grejpfrutów czy truskawek. Podaj ją w kolorowych filiżankach, a dobry nastrój całej rodzinki gwarantowany!

5/7
5/7

Krok 5 - Okno na świat!


Otwórz okna, wpuść świeże powietrze do mieszkania, ociepl je promieniami słońca i wsłuchaj się w śpiew ptaków. Zatrzymaj się na chwilę. Uważne skupienie się na takich prostych czynnościach pomoże Ci dostrzec rzeczy, któych w codziennej bieganinie nie widzisz, a tym samym da poczucie harmonii.

6/7
6/7

Krok 6 - Wiosenne wypieki!


Wraz z nadejściem wiosny, przygotuj coś specjalnego, wyjątkowego, a przy okazji zaangażuj w to swoje dzieci. Będzie to dla nich świetna zabawa i możliwość wspólnego, rodzinnego świętowania nadejścia wiosny! Bądźcie twórczy i stwórzcie wiosenne kolorowe babeczki czy wiosenne owocowe ciasto.

7/7
7/7

Wiosna to czas zmian. Drzewa i cała roślinność na nowo budzi się do życia. Wszystko sprzyja temu, by coś zmienić. Pogoda, nastrój, atmosfera, więcej światła, a zbliżające się wakacje motywują do zmian naszej fizycznej formy. Skorzystajcie z cudownej okazji i zaprzyjaźnijcie się z wiosną, zaproście ją do domu, do ogrodu, na balkon czy do kuchni. Gwarantujemy pozytywne wrażenia!

 

Zobacz też:

Przeczytaj również

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć