Warszawa

Recenzje Książek dla dzieci

Holocaust oczyma żydowskiej dziewczynki

Biały ptak

Recenzje rodziców
Holocaust oczyma żydowskiej dziewczynki
Co tak bardzo intryguje w tej książce? Poetyckość, poruszająca nawet te niewzrusz ne dotąd struny serca ? subtelna, niebanalna, ale jednocześnie bardzo wymowna. W tej książce splata się taka właśnie poetyckość z brutalną historią, której finału nie można nazwać ?happy endem?, który jednak pozostawia nadzieję i pobudza do działania, do przeciwstawiania się niesprawiedliwości, dyskryminacji, wykluczeniu. Tu i teraz, w miejscu, w którym żyjemy ? bo historia zatacza koło, a nienawiść człowieka do drugiego nie umarła wraz z końcem drugiej wojny światowej.... czytaj więcej »
Dziennik przeżyć nas wszystkich

Pies w czasach zarazy

Recenzje CzasDzieci.pl
Dziennik przeżyć nas wszystkich
Czytając ją możemy odnaleźć wiele sytuacji, które sami przeżyliśmy lub też słyszeliśmy o nich. Czas pandemii wyjaskrawił nasze zalety, ale też i wady, zmusił nas do szukania rozwiązań w sytuacjach, w których nigdy wcześniej się nie znaleźliśmy. ... czytaj więcej »
Nie taka sąsiadka straszna, jak ją malują

Baba Jadzia z parteru

Recenzje CzasDzieci.pl
Nie taka sąsiadka straszna, jak ją malują
Klasyczna opowieść o samotnej starszej sąsiadce, która utrudnia wszystkim życie, aż do czasu, kiedy sama potrzebuje pomocy. Mamy tu wszystkie ważne elementy: strach przed zrzędliwą starszą panią; dzieci, które się jej boją oraz przezwisko, które jej nadały. Iskrę do zmian daje mama jednej z bohaterek. To ona odkrywa, że starsza pani źle się czuje i zachęca innych do udzielania pomocy.... czytaj więcej »
brak okładki

Recenzje CzasDzieci.pl
Pędzi, leci, biegnie... kto? Mama!
Pytanie czemu mamy biegną jest pytaniem retorycznym. Przecież wszyscy wiedzą, że trzeba zdążyć do szkoły, pracy, na angielski, basem, skrzypce, zrobić zakupy i? jeszcze wiele innych rzeczy. A co się dzieje, kiedy, choć biegnie się bardzo szybko, brakuje jednak czasu na wszystko czasu? O tym właśnie jest ta książka. Pokazuje co się dzieje z mamą, która pędzi za bardzo.... czytaj więcej »
Kurzy ród nie zawsze żyje z zgodzie, lecz zawsze znajdzie rozwiązanie

Kury czyli krótka historia o wspólnocie

Recenzje CzasDzieci.pl
Kurzy ród nie zawsze żyje z zgodzie, lecz zawsze znajdzie rozwiązanie
"Kury, czyli krótką historię o wspólności" polecamy z dwóch powodów. Po pierwsze ze względu na  humor: lekki i nieco ?zakręcony?, a po drugie na ważne przesłanie. Kury ruszając do boju dyskutują i nie zadowalają się pierwszym rozwiązaniem. Słuchają każdego głosu, a potem szukają najlepszego rozwiązania.... czytaj więcej »
Dobra zabawa przy szukaniu szczęścia

O Chruptaku, który szukał szczęścia

Recenzje CzasDzieci.pl
Dobra zabawa przy szukaniu szczęścia
Możemy się zastanawiać kim jest Chruptak? Wygląda trochę jak rajski ptak, bo ma niebieskie pióra i kolorowy dziób. Lecz nie to w tej książce jest najważniejsze. Przygody Chruptka nie skupiają się jednak na jego wyglądzie, lecz na tym co i jak robi. A nasz kolorowy ptak szuka szczęścia (tak tak dokładniej to żołędzi na masełko żołędziowe, które bardzo lubi). ... czytaj więcej »
Co można robić w pociągu?

Jedzie pociąg

Recenzje CzasDzieci.pl
Co można robić w pociągu?
?Jedzie pociąg? to połączenie humoru słownego i pięknych ilustracji. Idealne dla dzieci, które wchodzą w świat literatury. Tylko nie możemy się zdecydować czy bardziej lubimy wilka lub pandę? Przeczytajcie, a może pomożecie nam w wyborze.... czytaj więcej »
Rady na niełatwe czasy

Jak wspierać dzieci w kryzysie? Poradnik dla rodziców nie tylko na czas globalnej pandemii

Recenzje CzasDzieci.pl
Rady na niełatwe czasy
Według badań prawie 12 milionów osób (8 milionów dorosłych i 4 miliony dzieci) w Polsce cierpi na problemy natury psychicznej. Do najczęściej występujących zaliczyć możemy: zaburzenia lękowe, zaburzenia nastroju, depresję oraz uzależnienia (od alkoholu, nikotyny, gier czy telefonów). Ponad to dzieci zmagają się z wieloma innymi zaburzeniami np. 30 % z nich ma problemy z mową. Do tego dochodzą jeszcze między innymi powszechny wśród nastolatków hejt oraz lęki związane ze szkołą. Wszystko to wpływa na bardzo słabą kondycję psychiczną dzieci i młodzieży.... czytaj więcej »
Co jest prawdą, a co kłamstwem?

Truchlin

Recenzje CzasDzieci.pl
Co jest prawdą, a co kłamstwem?
Truchlin to tajemnicza dzielnica Pragi. Nie ma w niej zasięgu telefonów komórkowych a nawet prądu. Żyje w niej dziadek jednego z głównych bohaterów - Jirki. Chłopiec odwiedza seniora, aby przynieść mu jedzenie i od tego czasu nic nie jest takie samo. Jirka zostaje wciągnięty w niepojętą i szalenie niebezpieczną przygodę.... czytaj więcej »
Jedź i odpoczywaj

Odetchnij od miasta. Podróże z dzieckiem

Recenzje CzasDzieci.pl
Jedź i odpoczywaj
To nie tyle prezentacja, co rozmowa z właścicielami oraz wspomnienia i odczucia autorki. Całość prezentacji jest niezwykle spójna, szczera i zachęcająca do podróży.... czytaj więcej »
Nie ma wakacji od pomagania

Misia i jej mali pacjenci. Wakacje nad Narwią

Recenzje CzasDzieci.pl
Nie ma wakacji od pomagania
Czas odpoczynku nie znaczy jedna wcale, że jest się zwolnionym z empatii i odpowiedzialności za innych. Każda z historii ma innego zwierzęcego bohatera, któremu Misia rusza z pomocą żabie dręczonej przez chłopca, trzciniakom (niewielkim ptaszkom), którym zniszczyło się gniazdo oraz wydrze uwięzionej w sieci kłusowników. ... czytaj więcej »
Oko w oko z zombie i nie tylko

Bitwa o Perfect

Recenzje CzasDzieci.pl
Oko w oko z zombie i nie tylko
Jesteście ze swoim przyjacielem w tajemniczym zamku, lecz nie jest to wcale baśniowa przygoda, lecz śmiertelne niebezpieczeństwo. W zamku mieszka bowiem zła kobieta, która ma wobec was wrogie zamiary. Do tego na dziedzińcu stoi armia zombie - silnych, szalenie niebezpiecznych i gotowych do ataku. ... czytaj więcej »
Takiej wiedzy o dinozaurach nigdzie nie znajdziecie!

Dinopedia. Najlepsza encyklopedia dinozaurów

Recenzje rodziców
Takiej wiedzy o dinozaurach nigdzie nie znajdziecie!
Sama wartość merytoryczna tej encyklopedii jest niesamowita, można uzyskać odpowiedź na wiele nurtujących pytań o ponad 600 dinozaurach. Natomiast najlepsze są ilustracje autorstwa Franco Tempesta. Nigdy nie spotkałam się z takimi wspaniałymi obrazami dinozaurów - czytelne, dopracowane, pełne szczegółów. Dzięki ilustracjom to ogromna przyjemność trzymać "Dinopedię" w ręce i praktycznie przenieść się w czasie o miliony lat. Ukazanie dinozaurów w akcji to strzał w dziesiątkę- syn i mąż są zachwyceni.... czytaj więcej »
Czy sztuczki lisa wyprowadzą go z tarapatów?

Lisie sztuczki. Wielka ucieczka

Recenzje rodziców
Czy sztuczki lisa wyprowadzą go z tarapatów?
Bardzo spodobało nam się zakończenie książki, gdzie na kilkunastu stronach mamy przepis na więzienną szarlotkę, poradnik jak przetrwać więzienie, więzienny zestaw podstawowy dla każdego, modele majteczek z falbankami oraz grę w ucieczkę z więzienia. Moim zdaniem po zakończeniu lektury takie ciekawostki są dla dziecka sporą frajdą. ... czytaj więcej »
Wspaniałe odkrycie!

Hania Humorek i Przyjaciele. Poszukiwanie Smrodkodonta

Recenzje rodziców
Wspaniałe odkrycie!
Opowieść podzielona jest na trzy rozdziały opisujące zmagania młodego paleontologa oraz jego siostry niewierzącej w sukces przedsięwzięcia. Co robi starsza siostra, gdy jej młodszy brat postanawia przekopać całe podwórko i uparcie twierdzi, że nie przestanie, dopóki czegoś nie znajdzie? Czy cokolwiek jest w stanie odciągnąć jego uwagę od poszukiwań i spowodować, że przestanie kopać? Cała książka to bardzo zabawnie opisane wysiłki strony poszukującej oraz próbującej zakończyć poszukiwania. Książkę łatwo się czyta nawet początkującym czytelnikom.... czytaj więcej »
A Ty jak nazwiesz swoją gwiazdę?

Hania Humorek i Przyjaciele. Pogromca asteroid

Recenzje rodziców
A Ty jak nazwiesz swoją gwiazdę?
Motywem przewodnim tej części jest gwieździste niebo. Obserwacje nieba są ciekawe, ale też wymagają cierpliwości od rodzeństwa. Wystarczy chwila nieuwagi, a to co niezwykłe może nam umknąć bezpowrotnie. Dzięki tej części dowiadujemy się też, że gwiazdy i gwiazdozbiory mają swoje nazwy, a brat Hani staje przed niezwykłą możliwością nazwania jednej z nich.... czytaj więcej »
Czacha dymi

Pamiętnik Czachy

Recenzje rodziców
Czacha dymi
Być może ktoś zna jakąś miłą, grzeczną, niemal perfekcyjną dziewczynkę. Taką, która ładnie je, miło się uśmiecha, grzecznie rozmawia, ma eleganckie czyste ubranie, jest pomocna, kocha zwierzęta i rośliny, dobrze się uczy... Prawda jest taka, że najczęściej znamy takie zjawisko wyłącznie z kart książek lub z filmów, w życiu ciężko spotkać takie osoby. A już na pewno Czacha taka nie jest. ... czytaj więcej »
Czarownica bez miotły ? czy to nie blaga?

Baba Blaga

Recenzje rodziców
Czarownica bez miotły ? czy to nie blaga?
Żelka (tak właśnie ma na imię Baba Blaga) w oczach swego czworonoga - Czarka jest najprawdziwszą czarownicą i jednocześnie najbardziej czarującą osobą, na którą mogło trafić zwierzę. (Ba! Nie tylko zwierzę!) No bo jak inaczej wytłumaczyć fakt, że każdy z przygnębionych, przytłoczonych życiem czy prawdziwie pechowych gości pani Żelisławy wychodzi z jej domu całkowicie odmieniony, przepełniony radością i sympatią do świata? ... czytaj więcej »
Stara nowa baśń

Emi i źródło Ekry

Recenzje rodziców
Stara nowa baśń
W ?Emi i źródle Ekry? na szczególną uwagę zasługuje wykreowany przez autorkę świat. Akcja toczy się w mitycznym czasie-bezczasie, w krainie należącej do ludu Kalijów, istot bardzo przypominających Tolkienowskie elfy i jednocześnie postaci z ?Avatara? Jamesa Camerona. Czytelnik ma poczucie, że zna ten nowy-stary świat od zawsze. Bohaterowie baśni Matery są łagodni, dostojni, blisko związani z naturą, czerpią mądrość z pradawnych ksiąg, do których dostęp ma rada skupiająca najważniejszych mędrców. Kalijowie rodzą się z określonym powołaniem życiowym, co można poznać po kolorowym paśmie włosów ? brązowym dla kalijów ziemi, niebieskim dla kalijów źródła, itd. Każdy z nich ma swoje zadanie do wykonania, co determinuje konkretny styl wychowywania kalijskiego dziecka.... czytaj więcej »
Prawdziwy krymiał

Chłopiec, który latał

Recenzje rodziców
Prawdziwy krymiał
Opowieść łączy formułę prawdziwego kryminału, jest tu bowiem i morderstwo, i źli ludzie, którzy dla pieniędzy nie cofną się przed niczym z książką  adekwatną w swej treści dla starszych dzieci. Interesujące dla młodych czytelników było to, że  akcja dzieje się w czasach kiedy dzieci musiały pracować, aby zarobić na jedzenie i ubranie, co prowokowało dzieci do zadawania pytań i dyskusji w trakcie czytania. Książka trzyma w napięciu w odpowiednim stopniu.... czytaj więcej »
1 z 167 Następna »