Warszawa

Porady naszych Ekspertów

Prof. Jagoda Cieszyńska - Psycholog, logopeda

Prof. Jagoda Cieszyńska

Psycholog, logopeda

Profesor Uniwersytetu Pedagogicznego, przez 28 lat pracowała jako psycholog i logopeda w Zespole Diagnozy i Terapii. Prowadzi badania naukowe obejmujące zagadnienia dotyczące problemów związanych z dysleksją, dwujęzycznością i dyglosją, nabywania i rozwoju systemu językowego dzieci niesłyszących, metod diagnozowania dzieci z zaburzeniami komunikacji językowej (autystycznych, z alalią, z afazją, z Zespołem Aspergera z porażeniem mózgowym oraz obniżeniem sprawności intelektualnej)a także metod badania rozwoju funkcji poznawczych u dzieci w wieku niemowlęcym, poniemowlęcym i przedszkolnym.

Jest autorką 6 książek i serii logopedycznej "Kocham czytać"

Odpowiedzi i porady:

2,5-latek nie mówi, czy ma iść do przedszkola?

Dzień dobry, mam córkę, która ma teraz dokładnie 2,5 roku. Nie mówi nic, oprócz "mama", "tata", i kilku słów wymyślonych przez siebie. Ogólnie jest wesołym dzieckiem i rozumie, co się... więcej »

Zespół Klinefeltera - kiedy zacząć pracować z dzieckiem?

Dzień dobry, urodziłam chłopca z zespołem Klinefeltera, obecnie ma niecały miesiąc. Charakterystyczne dla tego zespołu są zaburzenia mowy i dlatego zwracam się o pomoc. Kiedy przyjechać... więcej »

Problemy z głoskowaniem

Witam Pani Profesor, moja córka w październiku kończy 6 lat i ma problem z głoskowaniem. Mianowicie głoskując np. słowo "głos" zamienia w "gos" lub "gls", ze słowa "noga" powstaje "nuga",... więcej »

Zaburzenia koncentracji i rozumienia niektórych poleceń u dziecka

Dzień Dobry Pani Profesor, moje pytanie dotyczy Naszego 3,5-letniego synka. Antoś jest żywym, bardzo kontaktowym i wesołym dzieciakiem. Nie ma problemu z adaptacją w nowym środowisku. Chętnie... więcej »

3-latka z dwujęzycznej rodziny mówi tylko w jednym języku

Witam, jesteśmy małżeństwem polsko-francuskim mieszkającym w Polsce. Rozmawiam z dzieckiem po polsku, a mąż po francusku, czyli każdy w swoim ojczystym języku. Córka mówi tylko po polsku,... więcej »

Metoda krakowska w Dublinie

Pani Profesor, chciałabym rozpocząć terapię metodą krakowską ale mieszkam w Dublinie, czy jest pani zorientowana czy są tutaj jacyś terapeuci? Synek ma 23 miesiące, mówi maksymalnie 5 słów,... więcej »

Problem z nauką u dziecka 6-letniego z obnizonym napięciem mięśniowym

Witam, jestem mamą dziecka 6,5 letniego z obniżonym napięciem mięśniowym. Nie ma zdiagnozowanej choroby. Ma trudności z pisaniem, męczy się przy rysowaniu, jego sprawność manualna jest ograniczona.... więcej »

3-letni synek nie mówi

Dzień dobry, zwracam się z uprzejmą prośbą o poradę. Jakie ćwiczenia wykonywać z dzieckiem 3-letnim, żeby rozwinąć jego mowę? Mieszkamy w Irlandii, mąż jest Czechem a ja Polką. W domu... więcej »

Usypianie dziecka przy szumiącym radiu

Dzień dobry, chciałabym się dowiedzieć, czy radio włączone na szum przy usypianiu niemowlaka oraz w czasie snu, ma wpływ na nadmierną stymulację prawej półkuli mózgu. Używam szumu przy... więcej »

5-letni chłopiec jeszcze nie mówi

Witam, chciałabym zapytać czy problem z mową u 5-letniego dziecka, może mieć podłoże psychologiczne? Chłopiec w trakcie porodu owinięty był pępowiną, dostał 7 punktów Apgar, później... więcej »


Prof. Jagoda Cieszyńska - Psycholog, logopeda - Artykuły

Nauka czytania

Nauka czytania

Prof. Jagoda Cieszyńska - Psycholog, logopeda
Metoda oparta jest na założeniu, że we wczesnych etapach rozwoju dziecka konieczna jest równomierna stymulacja obu półkul mózgowych. Proponujemy więc strategie prawo i lewopółkulowe. więcej »
Portal CzasDzieci.pl ma przyjemność współpracować z gronem ekspertów, jednak często problemy wymagają pilnej lub dodatkowej porady medycznej. CzasDzieci.pl nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z zastosowania informacji zawartych w niniejszym serwisie. Zalecamy bezpośredni kontakt ze specjalistą w celu konsultacji danego problemu. Po zgłoszeniu pytania, zostanie ono po akceptacji redakcji umieszczone wraz z odpowiedzią konkretnego eksperta.

Warto zobaczyć