Warszawa

Top 15 wiosennych pomysłów DIY

Top 15 wiosennych pomysłów DIY

Kalendarzowa jest już z nami. Nie pozwólcie dzieciom się nudzić. Wspólnie wykonajcie kwieciste, wiosenne gadżety. Udekorujcie dom, by zrobiło się bardziej wiosennie. W galerii znajdziecie nasze propozycje!

 

1/15
1/15

Pierwsze wiosenne kwiaty przykryte są śniegiem, ale nic nie przeszkadza, żeby mieć tulipany czy żonkile w domu. We własnoręcznie odobionych wazonikach będą wyglądały jeszcze radośniej. Wazony można wykonać ze zbędnych słoików. Należy pomalować je farbkami do szkła lub okleić kolorowym papierem. Następnie można narysować permanentnymi pisakami króliczy pyszczek czy dzióbek kurczaka. Na wazonach mogą się też znaleźć kolorowe kropki, paski, kwiatki - pomysłów jest nieskończenie wiele. Pozwólcie dzieiom rozwinąć swoją kreatywność! 

2/15
2/15

Papierowe żonkile na pewno rozjaśnią ponure dni w oczekiwaniu na wiosnę. Wystarczy wyciąć płatki z żółtego papieru, a na środku nakleić papierową foremkę do muffinek. Łodygę także można wykonać z papieru lub z pomalowanego na zielono kawałka drewna czy słomki. 

3/15
3/15

Słomkowe łodygi to naprawdę dobry pomysł! Takie papierowe tulipany można ułożyć w wazonie czy wetknąć do doniczek z ziemią. Jeśli odwiedzacie podczas świąt rodzinę, wykonane przez dzieci tulipany mogą stać się prezentami dla babci czy dziadka. Z takich upominków od wnucząt na pewno będą cieszyć się najbardziej. 

4/15
4/15

Do czego może przydać się pusta butelka po napoju? Do wykonania obsypanego kwiatami wiosennego drzewa. Pień i konary wystarczy namalować brązową farbą. Natiomast kwiaty maluje się zanurzając spód butelki w farbie i odciskając ślad na kartce. Drzewo nie musi być jednokolorowe. Może być ogromne, zupełnie małe lub może stać się ozdobą wielkanocnej kartki. 

5/15
5/15

Nie macie butelki? Nie szkodzi! Przecież wiadomo, że największą przyjemność sprawia dzieciom malowanie palcami. Pędzle i inne akcesoria nie są potrzebne. Oryginalne kartki świąteczne wykonajcie przy użyciu farb i palców. Zostawcie na kartkach kolorowe odciski. Po wyschnięciu wystarczy dorysować oczy, uszy i wąsy. Takie kartki będą bardzo osobiste, a ich przygotowanie sprawi całej rodzinie wiele radości. 

 

Więcej pomysłów na wielkanocne kartki znajdziecie tutaj

6/15
6/15

Jedną z najbardziej popularnych wiosennych tradycji jest sadzenie rzeżuchy. Być może w niektórych domach odchodzi się już od tego zwyczaju, ale my zachęcamy, żeby nie porzucać go jeszcze zupełnie. Oprócz dobrej zabawy i stworzenia ozdoby, dzieci mogą zaobserwować, jak rośliny kiełkują z nasion. Przy okazji uczymy ich także odpowiedzialności za roślinkę i systematyczności w dbaniu o nią, podlewaniu i doglądaniu. Watę należy umieścić w małym płaskim naczyniu (które także można ozdobnić). Następnie ułożyć nasionka i podlać je wodą. 

7/15
7/15

Nie tylko rzeżuchę można wyhodować w domu, ale także inne rodzaje roślin. Żeby było bardziej wielkanocnie, nasiona można umieścić w skorupkach jajek. A żeby było zabawniej, skorupki można ozdobić w fantazyjny sposób. 

8/15
8/15

Z wiosną kojarzą się nie tylko kwiaty. Do życia budzą się także kolorowe motyle, pasiaste pszczoły i czerwone biedronki. Dzieci mogą wykonać je z materiałów recyklingowych - rurkach po papierze toaletowym czy ręcznikach papierowych. 

9/15
9/15

Ozdobne pisanki nie muszą być zrobione z prawdziwych jajek. Wystarczy klej, trochę kolorowego sznurka i balony. Nadmuchane balony oklejcie sznurkiem w dowolny, fantazyjny sposób. Kiedy klej wyschnie, przekłujcie balon i wyjmijcie go ze środka. W ten sposób uzyskacie delikatne kolorowe ozdoby, które można położyć czy powiesić. 

10/15
10/15

Miłym pomysłem na ozdobienie domu jest kupienie gałązek i postawienie ich w wazonie. Aby było bardziej kolorowo, wykonajcie z dziećmi kolorowe zawieszki. Tak jak na ilustracji, mogą to być kurczaczki z papieru, ale także kwiaty z bibuły czy wspomniane wcześniej jajka ze sznurka. 

11/15
11/15

Jeśli macie zbędne kolorowe guziki, można wykorzystać je do wykonania świątecznej pisanki. Zróbcie obrys, a później powólcie dzieciom ułożyć guziki w dowolny sposób. Na końcu przyklejcie je do kartki. Nie tylko pisanka może być guzikowa. Szablonów, które można ozdobić jest mnóstwo. Dzieci na pewno będą chciały wybrać swoje ulubione. 

12/15
12/15

Opakowania po jajkach łatwo można przekształcić w kolorowe kurczaki. Potnijcie opakowania na mniejsze części. Każdą z nich dzieci będą mogły pomalować, a później dokleić jej ozdoby. W takim opakowaniu zmieści się nie tylko jajko, ale także drobny prezent. 

 

Co jeszcze można zrobić z opakowaniami? Zobaczcie tutaj

13/15
13/15

Małe kolorowe papierowe króliki można zawiesić w oknach. Mogą one także stanowić dodatek do paczki z prezentem czy kartki. Wyciętym z szablonu królikom wystarczy dokleić ogonki z waty lub innego puszystego materiału. 

14/15
14/15

W Waszych domach to zając przynosi prezenty, których można szukać w mieszkaniu czy ogrodzie? Zazwyczaj zając szybko ucieka i nie można go spotkać. W tym roku jednak zostawił swoją wizytówkę - zajęcze opakowania. Przygotowanie takich paczek jest niezwykle proste, a uatrakcyjnia podarunki i sprawia radość bliskim. Sprawdźcie sami. 

15/15
15/15

Na koniec propozycja modowa. Kwiecisty kapelusz pomoże nie tylko w czekaniu na wiosnę, ale także w staniu się Panią Wiosną. 

Przeczytaj również

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć