Warszawa

Książki na Czasie - Luty 2019

Stare porzekadło mówi: "Idzie luty podkuj buty", co znaczy, że na silne mrozy jakie zdarzają się w lutym trzeba mieć solidne buty. A czy jest jakieś lutowe powiedzenie związane z książkami? Tego jeszcze nie wiemy, ale jesteśmy pewni, że w lutym wydawcy rozgrzewali nas super książkami! Zapraszamy do naszego podsumowania. 

 

NOWOŚCI LUTEGO 2019

 

Wszystkie nowości książkowe znajdziecie w:
DZIALE KSIĄŻKI - czasdzieci.pl/ksiazki

 

Spacer z psem, Sven Nordqvist, wyd. Media Rodzina 

 

Czy zastanawialiście się kiedyś, co niezwykłego może być w spacerze z psem? Ta książka, na każdej stronie i w każdym (nawet najdrobniejszym) detalu udowadnia, że jest to bardzo niezwykłe wydarzenie.

 

Wiek odbiorców: 3-5 lat

 

Pola mówi: muszę siusiu!

Pola mówi: Sprzątamy!

Irene Marienborg

wyd. Media Rodzina 

 

To co dla nas jest oczywiste dla dzieci może stać się przeszkodą trudną do pokonania. Bo jaką możemy mieć pewność, że można spokojnie korzystać z toalety i nie trzeba nosić pieluszki? No jaką? Albo dlaczego można jeść naleśniki, dopiero kiedy się posprząta zabawki?
Polecamy nową serię, aby mierzyć się z wyzwaniami codzienności. Łatwiej będzie się żyło i nam i naszym dzieciom.

 

Wiek odbiorców: 3-5 lat 

 

Hania i przyjaciele. Wróżka-zębuszka

Hania i przyjaciele. Zręczni leworęczni

Megan McDonald, wyd. Egmont 

 

 

Czy zastanawialiście się kiedyś jak by to było, gdybyście zmielili rękę, którą używacie na codzień? Zmienili, czyli zamienili się w leworęcznych choć jesteście praworęczni lub na odwrót. Trudne, prawda? A Hania stanęła przed takim wyzwaniem. W Dniu Leworęcznych musiała posługiwać się tylko lewą ręką, choć jest praworęczna. A cóż zrobić, jeśli słyszy się pogłoski, że nie istnieje Wróżka Zębuszka? Jak się skończą te historie? Nie powiemy, ale gwarantujemy, że będzie zabawnie.

 

Wiek odbiorców: 3-5 lat 

 

Misia i jej mali pacjenci. Urodzinowa niespodzianka, Aniela Cholewińska-Szkolik, wyd. Zielona Sowa


Urodziny to bardzo ważna spraw, każdemu należy się wtedy prezent. Ale cóż się stanie, jeśli w trakcie poszukiwania odpowiedniego podarku wpadnie się w tarapaty? Wtedy dobrze mieć za przyjaciółkę Misię - ona zawsze znajdzie jakieś rozwiązanie. Nowa książka z serii o Misi nie zawiedzie swoich stałych czytelników. A jeśli jej jeszcze nie znacie, to koniecznie po nią sięgnijcie.

 

Wiek odbiorców: 3-5 lat 

 

Huczy jak w ulu, Magdalena Kiełbowicz, wyd. Znak 


Rezolutna i energiczna bohaterka tej książki, niczym pszczoła przewodniczka opisuje nam codzienne i niecodzienne perypetie mieszkańców swojego domu. Możemy zajrzeć w każdy kąt, a dzieci, tak jak i czasem my dorośli, są bardzo ciekawskie, prawda? ;)

 

Wiek odbiorców: 6-8 lat

 

Bajczary i czarbaje, Joanna Papuzińska, wyd. Literatura


Niczym bracia Grimm Joanna Papuzińska zebrała współczesne baśnie. Nagrane, a następnie literacko opracowane opowieści bajarzy trafiają właśnie do rąk czytelników. Czy tak jak znane nam od wieków opowieści pełne są księżniczek i smoków? Lub zaskoczą Was czymś zupełnie nowym? Przekonajcie się sami.

 

Wiek odbiorców: 5-10 lat 

 

Marzycielki, Jessie Burton, Wydawnictwo Literackie

 

W typowych baśniach księżniczki czekają cierpliwie na swojego księcia. Ale ta książka nie jest typowa. Dwanaście bohaterek tej opowieści to pewne siebie i odważne kobiety. Polecamy tę książkę wszystkim fanom fantastycznych historii. Ciekawe czy odszyfrujecie ich wszystkie odwołania do baśni braci Grimm.

 

Wiek odbiorców: 12-14 lat 

 

Pozostałe nowości listopada:

 

  • Kto zgubił kapelusz? >>
  • Borka i Sambor. Smok >>
  • Luzik, nic się nie stało! Penny Pepper >>

 

Sprawdźcie nasze zestawienia nowości z ostatnich miesięcy - może coś przypadnie Wam do gustu ;)

 

Nowości stycznia
Nowości grudnia 

 

Zapraszamy do subsktybcji naszego kanału na YouTube!
Znajdziecie tam m.in. wideorecenzje książek, inspiracje oraz nasze programy o książce dziecięcej!
ZOBACZ >>

 

Przeczytaj również

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły książkowe

Warto zobaczyć