Warszawa

Marzycielki

Marzycielki

od 12 do 14 lat
PATRONAT
ISBN: 978-83-08-06825-0

Opis książki

Siostrzana miłość, siła wyobraźni, dziewczęca odwaga i walka o niezależność... Jessie Burton, autorka światowych bestsellerów: Miniaturzystka oraz Muza, powraca z zachwycającą i przepięknie ilustrowaną baśnią dla tych, w których drzemie dziecko.

 

Dla dwunastu córek króla Alberta śmierć królowej Laurelii oznacza nie tylko utratę matki. Decyzją ojca dziewczęta zostają objęte ścisłą ochroną. Odbiera się im ukochane lekcje, przedmioty, i – co najważniejsze – osobistą wolność.

 

Jednakże siostry, zwłaszcza najstarsza z nich, księżniczka Frida, nie zgadzają się na taki los. Jest coś, co nadal posiadają i czego ojciec nie może im odebrać: siła wyobraźni. Mogąc polegać wyłącznie na własnej pomysłowości, królewny podejmują walkę o życie na swoich warunkach.

 

Marzycielki są bajką przekorną – zapomnijcie o księciu, który przybędzie na ratunek i zdobędzie królestwo! – za to pełną odważnych, zaradnych i imponująco sprytnych młodych kobiet. Spodoba się najmłodszym i tym nieco starszym, którzy z na pozór dziecięcej opowieści potrafią wyczytać niejedną dorosłą prawdę.

Kup teraz

Szukamy najtańszych księgarni internetowych...

Recenzja książki Marzycielki

Niestereotypowa opowieść o księżniczkach

Niezwykle ciekawa i pouczająca opowieść o dwunastu księżniczkach. Lecz nie dajcie się zwieść stereotypom - to nie są typowe księżniczki. Doświadczają niezrozumienia i dyskryminacji ze... czytaj więcej »

Komentarze

Warto zobaczyć