Warszawa

Misia i jej mali pacjenci. Urodzinowa niespodzianka
PATRONAT CzasDzieci.pl

Misia i jej mali pacjenci. Urodzinowa niespodzianka

od 4 do 6 lat
ISBN: 9788381541077

Poznaj nowe przygody Misi i jej pieska Popika!

 

Zbliżają się ósme urodziny Misi. Popik chce przygotować dla niej wyjątkową niespodziankę. Gdy szuka prezentu, odnajduje zajączka, który wpadł w dół na placu budowy. Kiedy piesek próbuje go uwolnić, sam wpada w pułapkę! Czy Misia uratuje ukochanego pieska? To jednak nie koniec niespodzianek. Misia wraz z rodziną jadzie nad morze. Na plaży spotykają rybitwę z rannym skrzydełkiem oraz osłabioną fokę. Czy mała dziewczynka o wyjątkowych umiejętnościach pomoże rannej rybitwie? I co to takiego fokarium?

 

Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w tych wyjątkowych opowiadaniach.

 

Kup teraz

Recenzje książki (Misia i jej mali pacjenci. Urodzinowa niespodzianka)

Recenzja rodzica
Dobra do wspólnego czytania

Tytułowa Misia właśnie kończy 8 lat. Jest miłą, rudą dziewczynką z piegami. Ma to szczęście, że jej dziadek jest weterynarzem. Może właśnie po nim odziedziczyła dar porozumiewania się ze zwierzętami. Ale to tajemnica, o której wie tylko dziadek, przyjaciel pies Popik i oczywiście napotkane zwierzęta, którym pomaga Misia.
W Lipowej Klinice, która znajduje się  w domku na drzewie dziewczynka pomogła już wielu potrzebującym zwierzakom.
A co wydarzy się w kolejnej książce "Misia i jej mali pacjenci"? Jak zwykle autorka mile nas zaskoczy. Czekają na nas trzy nowe opowiadania o przygodach Misi i jej przyjaciół. W każdym wydarzy się coś ciekawego. Poznamy nowych bohaterów, którym pomoże Misia i  pies Popik.
W rodzinnym miasteczku dziewczynki spotkamy małego zajączka, który wpadł do dołka. Potem pojedziemy nad morze aby podziwiać zachody słońca. Misia wraz ze zwoją przyjaciółką Ewcią spotkają potrzebującą rybitwę oraz znajdą osłabioną fokę. Czy uda im się pomóc tym zwierzakom? Czytając tą zabawną książeczkę dowiemy się co się wydarzyło dalej, jak postąpić kiedy znajdziemy fokę na plaży oraz co to jest fokarium.
Książka jest poręcznego formatu, pełna ciekawych i barwnych ilustracji. Przybliża nam potrzebę niesienia pomocy innym bezbronnym istotom. Uwrażliwia na piękno przyrody.
Dzieci bardzo lubią czytać takie książki ponieważ bliskie sercu są im zwierzęta.
Przygody Misi zaciekawią wszystkie dzieci. Mała bohaterka jest dobrym wzorem do naśladowania. Dzięki jej przygodom dowiemy się jak postępować kiedy znajdziemy chore lub ranne zwierzę.
Czas poznać Misię i jej przyjaciół. Zachęcamy do wspólnego czytania.


Lubisz CzasDzieci.pl?  Polub nas na Facebooku!

Komentarze

Warto zobaczyć