Strefa rodzica » Artykuły » Książki na Czasie - Grudzień

Książki na Czasie - Grudzień

W całym grudniowym szaleństwie łatwo można było ominąć  ciekawe lektury.
Zatrzymajmy się na chwilę i złapmy oddech przy fantastycznej książce. A z całą pewnością można powiedzieć, że ten świąteczny miesiąc wypełniony był niesamowitymi ilustracjami pełnymi wręcz magicznych historii!
Sprawdźcie sami! 

 

Wszystkie nowości książkowe znajdziecie w:
DZIALE KSIĄŻKI - czasdzieci.pl/ksiazki

 

 

NOWOŚCI GRUDNIA

 

Archistoria. Opowieść o architekturze 

Magdalena Jeleńska

 

 

Książka wyjątkowo na czasie i na językach wszystkich!
Książka dla małych (ale niekoniecznie) pasjonatów architektury i związanych z nią historii. W tej propozycji odnaleźć można zarówno ciekawe ilustracje jak i opowieści, które wyjaśnią nam jak i dlaczego bohater rysunku (w tym przypadku budynek) wygląda tak a nie inaczej.


Świetna książka zarówno dla tych którzy budynkami i ich wyglądem już się interesują, jak i dla tych którzy kochają historię. Dodatkowo jej zawartość pełna jest ciekawostek także dla tych, którzy po prostu chcą się czegoś dowiedzieć.
Gwarantujemy także gratkę dla rodziców!

 

Kawiarnia. Mój pierwszy biznes. Kreatywny zeszyt ćwiczeń  

Justyna Bereźnicka

 

 

 

Kolejna propozycja, która zachwyci ilustracjami i wykonaniem. A najlepsze w tej książce jest to, że to nie jej główny atut! Książka przede wszystkim skojarzyła mi się z grami ekonomicznymi. I moim zdaniem tym właśnie jest – fantastyczną przygodą, która zabierze nasze dzieci w ekscytującą podróż w świat projektowania, tworzenia i w końcu złożenia własnej firmy.

 

W inteligentny i edukacyjny sposób pozwól swojemu dziecku od samego początku postawić pierwsze kroki w świecie przedsiębiorczości i planowania.

Nauka i rewelacyjna zabawa w jednym! 

 

Malala i jej czarodziejski ołówek

Malala Yousafzai

 

 

Kolejną propozycją jest książka niezwykle wzruszająca. Historia dziewczynki, która przetrwała piekło na ziemi. Mało tego – znalazła w sobie tyle siły, aby pomagać wyciągnąć z podobnego piekła innych! I być może byłaby to historia wielce nieprawdopodobna – gdyby nie to, że prawdziwa, a autorka książki jest jednocześnie jej bohaterką.


Całość dopełniają zjawiskowe ilustracje, ale historia przeznaczona raczej dla starczych dzieci. 

 

Wyspa

Joao Gomes de Abreu
Kono Yara

 

 

 

 

Niesamowity picturebook! Genialna historia, która w znakomity sposób ilustruje to, co  może się wydarzyć jeżeli większość naszej energii będziemy kierować nie w tym kierunku, w którym rzeczywiście jest taka potrzeba. Opowieść o dostrzeganiu priorytetów, które nie zawsze są widoczne na pierwszy rzut oka i o skutkach ich nie zauważenia.


Przede wszystkim jednak książka dotykająca problemu ekologii i przestroga dla wszystkich, którzy myślą, że nie są niczemu winni, a sam problem ich nie dotyczy.
Bardzo pouczająca opowieść. 

 

Tutaj jesteśmy. Wskazówki dla mieszkańca planety Ziemia
Oliver Jeffers

 

 

 

Pozostajemy w temacie ekologii. Lecz nie tylko. W tej książce odnajdziemy nieco więcej aspektów naszej planety – zarówno jej historię, materiały z których jest stworzona, ale przede wszystkim nas samych – jej mieszkańców.

 

Po raz kolejny już w tym zestawieniu nie możemy przestać zachwycać się ilustracjami, a także zdecydować się, która z proponowanych książek jest piękniejsza! 

 

Zwierzyniec
Byliniak Maciej

 

 

Jako kolejną prezentujemy książkę niezwykle pobudzającą wyobraźnię. Propozycja wydawnictwa Dwie Siostry. Zwierzęta stworzone przez polskich artystów stają się tutaj bohaterami rymowanych historii!

 

Książka w oryginalny sposób promuje polskich twórców, a także niezwykle pomaga rozwinąć fantazje i pomysłowość u dzieci – bo nie jesteśmy w stanie nawet wymyślić tego, co im przyjedzie do głowy po ujrzeniu tego dzieła! 

 

 

Chłopiec z burzy i inne opowiadania

Colin Thiele

 

 

 

Nasze zestawienie zamyka propozycja dla dzieci nieco starszych. To opowiadania o niezwykłej i przede wszystkim unikatowej, a wręcz zaskakującej przyjaźni.

Jaką moc ma to uczucie? 

Czy może zakwitnąć pomiędzy człowiekiem i ptakiem?

A przede wszystkim czy zwierze poświęci swoją wolność?

Odpowiedzi na te pytania szukajcie w niezwykle humorystycznej książce "Chłopiec z burzy". 

 

 

 

Sprawdźcie nasze zestawienia nowości z ostatnich miesięcy - może coś przypadnie Wam do gustu ;)

 

 

 

Zapraszamy do subsktybcji naszego kanału na YouTube!

Znajdziecie tam m.in. wideorecenzje książek, inspiracje oraz nasze programy o książce dziecięcej!

ZOBACZ >>

 

 

 

 

 

 


Lubisz CzasDzieci.pl?
Zobacz także: Jak przekonać dziecko do przedszkola? więcej » x
Zobacz » Artykuły
Jak przekonać dziecko do przedszkola?

Jak przekonać dziecko do przedszkola?

Pierwsze dni w przedszkolu mogą być dla malucha trudne. Dlatego warto wiedzieć, jak w kilku prostych krokach przygotować swą pociechę na moment rozłąki z rodzicem. więcej »
50 motywacyjnych zdań, jakie warto powiedzieć swemu dziecku

50 motywacyjnych zdań, jakie warto powiedzieć swemu dziecku

Motywacyjnych zdań, jakie można powiedzieć do swej pociechy jest mnóstwo. Większość z nich jest prosta, jednak siła ich oddziaływania jest jednak ogromna. więcej »
Jak nauczyć dziecko gotować - z podziałem na wiek

Jak nauczyć dziecko gotować - z podziałem na wiek

Dzieci kochają pomagać rodzicom w kuchni. Kiedy można zacząć wprowadzać je w tajniki kulinariów? Okazuje się, że im wcześniej tym lepiej, bo może to się przełożyć nie tylko na ich pasję do gotowania w przyszłości. więcej »
II edycja akcji "Zmień siebie,daj siebie" w ramach projektu Kobiety dla Kobiety
Patronat CzasDzieci.pl

II edycja akcji "Zmień siebie,daj siebie" w ramach projektu Kobiety dla Kobiety

Akcja skierowana jest do wszystkich kobiet , które mają ochotę przejść metamorfozę pod okiem wykwalifikowanej kadry, trenerów, specjalistów z zakresu medycyny estetycznej, psychologów. więcej »
10 zabaw na deszczowy dzień

10 zabaw na deszczowy dzień

Jak sprawić by czas spędzany razem wyglądał o wiele ciekawiej bez konieczności włączenia telewizora? Oto 10 zabawnych zajęć, które pozwolą Wam dobrze się bawić. więcej »
Pierwsze, dziecięce zakochania!

Pierwsze, dziecięce zakochania!

Czy nasze pociechy naprawdę mogą się zakochać? więcej »
Czy wiesz, jak przygotować dziecko na pójście do przedszkola? Podpowiadamy kilka sprawdzonych sposobów

Czy wiesz, jak przygotować dziecko na pójście do przedszkola? Podpowiadamy kilka sprawdzonych sposobów

Pora na nowy etap w życiu naszego malucha ? przedszkole. Są dzieci, które śmiało i odważnie kroczą na spotkanie nowej przygody. Są i takie, które najlepiej czują się, trzymając rodziców za ręce. więcej »
Zamiast ze szkoły, ucieknij do innego wymiaru! "Władcy przygód" to idealny film na Dzień Wagarowicza.
Patronat CzasDzieci.pl

Zamiast ze szkoły, ucieknij do innego wymiaru! "Władcy przygód" to idealny film na Dzień Wagarowicza.

"Władcy przygód" opowiadają historię dwojga nastolatków - Franka i Izki - którzy łączą siły, aby pomóc przybyszowi z innego wymiaru powrócić do krainy Oblivio i udowodniają, że do odważnych świat należy i nie trzeba być superbohaterem, żeby przeżyć superprzygodę. więcej »
Dzieci a korzystanie z internetu

Dzieci a korzystanie z internetu

Coraz młodsze dzieci mają systematyczny kontakt z siecią. Nawet 2-latki potrafią bezbłędnie obsługiwać smartfon, a w nim serwis z treściami video YouTube. UNICEF podaje, że 1 na 3 użytkowników internetu to dziecko. Tymczasem wiele treści dostępnych w sieci nie jest przeznaczonych dla najmłodszych. Dlatego rodzic musi zadbać o zwiększenie bezpieczeństwa dziecka w internecie.
więcej »
Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2019