Strefa rodzica » Porady naszych Ekspertów

Ostatnio dodane odpowiedzi:

Tematyka - przedszkole:

Dziecko z problemem logopedycznym pozostawione na trzeci rok w maluchach

Witam, moja córka ma 4,5 roku. Do przedszkola chodzi odkąd skończyła 2,5 roku, od września będzie to jej trzeci rok. Chodzi do małego przedszkola, gdzie są tylko dwie grupy: maluchy, starszaki... więcej »

Powrót dzieci do grupy trzylatków

Witam, mój syn od września 2017 rozpoczął etap przedszkolny od grupy 3-latków, w lutym kończy 5 lat. Ze względu na fakt, iż do przedszkola przyjęto 1,5 grupy nowych trzylatków, Pani dyrektor... więcej »

Komunikacja u 4-latka

Witam, mam problem ze swoim prawie 4-latkiem. Może zacznę od początku. Z synkiem od dawna mamy problemy. Gdy miał około 2 lata zaczęła się pojawiać u niego złość, agresja, bił głównie... więcej »

Dziecko z listopada zostaje w maluchach

Witam, mój syn jest z listopada 2014 r. Obecnie chodził do przedszkola do grupy maluchów i od września ma pozostać w grupie maluchów, bo dla niego nie starczyło miejsca w grupie średniaków... więcej »

Rozwój społeczny dziecka

Dzień dobry, mój syn ma 3 lata i 7 miesięcy. Chodzi do przedszkola od grudnia i bardzo to lubi. Ma fajną kadrę, ponieważ panie nauczycielki do niczego nie zmuszają i nie krzyczą na dzieci.... więcej »

Ilość dzieci chorych w prywatnym przedszkolu integracyjnym

Dzień dobry, szukam informacji na temat liczebności dzieci z różnymi schorzeniami w jednej grupie w prywatnym przedszkolu integracyjnym. Znajduję tylko takie, które mówią o państwowych placówkach.... więcej »

Lęk przed rozstaniem 4-latka

Witam, moja 4-letnia córka od jakiegoś tygodnia nie chce mnie opuszczać na krok. Fakt, bardzo rzadko była pod opieka kogoś innego niż ja, ale kiedy już zostawała z babcią lub ciocią, nie... więcej »

List

Witam, jestem mamą 4-letniego synka, chodzi on do przedszkola od września do grupy 4- i 5-latków. Bardzo zżył się z Paniami. Problem tkwi w tym, że drogą tak zwaną "pantoflową" to rodzice... więcej »

Nieposłuszny 3,5-latek w przedszkolu

Witam, mam taki problem. Synek jest bardzo żywiołowym chłopcem, pogodnym, uśmiechniętym, lubiącym aktywności fizyczne, musi się wybiegać. Bardzo lubi chodzić do przedszkola (przedszkole publiczne,... więcej »

Wyprowadzanie dzieci do szatni za niegrzeczne zachowanie w przedszkolu

Witam, mamy problem z Panią przedszkolanką, która ewidentnie nie radzi sobie z dziećmi. Przedszkolaki mówią rodzicom, że za niegrzeczne zachowanie Pani wyprowadza dzieci do szatni i tam zostają... więcej »
Portal CzasDzieci.pl ma przyjemność współpracować z gronem ekspertów, jednak często problemy wymagają pilnej lub dodatkowej porady medycznej. CzasDzieci.pl nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z zastosowania informacji zawartych w niniejszym serwisie. Zalecamy bezpośredni kontakt ze specjalistą w celu konsultacji danego problemu. Po zgłoszeniu pytania, zostanie ono po akceptacji redakcji umieszczone wraz z odpowiedzią konkretnego eksperta.

Nowinki

Jak nie zepsuć dziecka w Święta?

Jak nie zepsuć dziecka w Święta?

Anna Wilczyńska, psycholog i dyrektor Akademii Przyszłości, siostrzanego programu Szlachetnej Paczki, podsuwa proste rozwiązania, jak uczyć...  
Pierwszego września wspieraj swoje dziecko!

Pierwszego września wspieraj swoje dziecko!

Dowiedz się, jak ułatwić mu pierwsze dni w szkolnej ławie.  

Temat na czasie

Bezpieczna i komfortowa podróż autem - to możliwe!

Bezpieczna i komfortowa podróż autem - to możliwe!

Podróżując ze swoją rodziną, zawsze mamy na uwadze przede wszystkim jej wygodę i bezpieczeństwo  

W domu z dzieckiem

Aktywne dziecko1 Gry Nasza Księgarnia1 Niezapominajka1 Domowa Akademia1 Pierwsze Książeczki1 Książki dla dzieci1

Sonda – Czas Dzieci

Jakich treści brakuje na portalu?
Porad dotyczących wychowania dzieci 0-2
Porad dotyczących wychowania dzieci 3 - 6
Porad dotyczących wychowania dzieci 7 - 9
Porad dotyczących wychowania dzieci 10 - 12
Porad dotyczących radzenia sobie z nastolatkami
Nie szukam tu porad dotyczących wychowania dzieci
Nie szukam w ogóle żadnych porad


Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2018