Warszawa

Porady naszych Ekspertów

Co zrobić z trzylatkiem, który nie potrafi dostosować się w przedszkolu?

Dzień dobry,

mamy problem z synem, od września rozpoczął swoją przygodę z przedszkolem. Pierwsze 3 dni było wszystko ok, chętnie szedł do przedszkola i był grzeczny. Po tych kilku dniach zaczął bez powodu bić dzieci, nie słucha pani, chce robić wszystko po swojemu, gdy panie czegoś mu zabronią, wpada w histerię, rzuca się na podłogę, biega jak szalony. Zauważyliśmy, że w domu też coraz częściej zdarza mu się wpadać w histerię. Dodam, że synek bardzo mało mówi, uczęszczamy na terapię logopedyczną. Co powinniśmy zrobić, jak postępować, tłumaczenia w domu niewiele dają, a panie w przedszkolu obawiają się o bezpieczeństwo jego i innych dzieci.

Anna
dr Agnieszka Sokołowska - Pedagog specjalny

dr Agnieszka Sokołowska

Pedagog specjalny

Odpowiedź:

Dzień dobry,


na podstawie tak niewielu informacji, bez możliwości obserwowania dziecka, nie potrafię udzielić Pani bezpośrednich wskazówek. Takie zachowania mogą wynikać z wielu różnych przyczyn, m.in. trudności w posługiwaniu się mową. Zwykle jednak sprawa jest bardziej złożona. Radziłabym Państwu udać na konsultację do psychologa dziecięcego np. w poradni psychologiczno-pedagogicznej.


Agnieszka Sokołowska


Lubisz CzasDzieci.pl?  Polub nas na Facebooku!

Komentarze


Portal CzasDzieci.pl ma przyjemność współpracować z gronem ekspertów, jednak często problemy wymagają pilnej lub dodatkowej porady medycznej. CzasDzieci.pl nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z zastosowania informacji zawartych w niniejszym serwisie. Zalecamy bezpośredni kontakt ze specjalistą w celu konsultacji danego problemu. Po zgłoszeniu pytania, zostanie ono po akceptacji redakcji umieszczone wraz z odpowiedzią konkretnego eksperta.

Przeczytaj również

Warto zobaczyć