Warszawa

Porady naszych Ekspertów

mgr Katarzyna Biernacka - Logopeda, filolog polski

mgr Katarzyna Biernacka

Logopeda, filolog polski

Absolwentka Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie. Pracuje w Centrum Metody Krakowskiej, prowadzi terapię dzieci z różnymi zaburzeniami komunikacji językowej - z alalią, niezakończonym i opóźnionym rozwojem mowy, autyzmem, zespołem Aspergera, zespołem Downa, dysleksją, zagrożonych dysleksją. Interesuje się wpływem wysokich technologii na rozwój dzieci.

Odpowiedzi i porady:

9-latek nie potrafi mówić, czytać, pisać, liczyć

Witam, jestem siostrą 9-letniego chłopca, mama urodziła go w wieku 37 lat (do końca pracowała fizycznie - ciężka sytuacja finansową), nam (dzieciom) przyznała się, że jest w ciąży w 7.... więcej »

Pogorszenie mowy dziecka

Witam, moja córka ma 3,5 roku. Gdy miała 2,5 chodziliśmy 4 miesiące do logopedy, ponieważ w ogóle nie mówiła. Szybko udało nam się nadrobić zaległości (eliminując TV i dużo pracując... więcej »

3-latek mało mówi

Witam, mój 3-letni wnuk mówi tylko "ba", czyli "papa", "mu" - "krówka", "miau" - "kotek", "mama", niekiedy mówi "baba", wszystko rozumie, jak każę mu coś przynieść, to przyniesie, chodzi jeszcze... więcej »

3-latek Wiktorek

Witam, mój synek skończył 3 latka. Słabo mówi. Mówi tylko: mama, tata, baba, ja lub je i to wszystko. Czy mam się niepokoić? Wykonuje niektóre moje polecenia, jak mu powiem: "przynieś coś... więcej »

Dziecko nie odpowiada na zadane pytania

Witam, moje dziecko 4-letnie nie odpowiada na pytania. Pani nauczycielka mówi mi, że Kasia na zajęciach trzyma non stop rękę w górze. Kiedy już Pani zadaje pytanie, ona zawsze jest chętna... więcej »

6-latka w pierwszej klasie?

Witam, moja córeczka ma 5 lat (skończyła w styczniu), potrafi już płynnie i szybko czytać, czyta ze zrozumieniem i to lubi. Jak się skoncentruje, potrafi też ładnie napisać literki i cyferki,... więcej »

Od czego zacząć terapię u ucznia klasy II

Witam, bardzo proszę o pomoc, od czego zacząć terapię u dziecka z klasy II SP, które ma wiele wad wymowy o charakterze dyslalii wielorakiej - liczne substytucje, elizje, metatezy. Głoski wargowo-zębowe... więcej »

Nauka czytania 4-latka

Witam, syn niebawem kończy 4 lata. Chciałabym powoli zacząć naukę czytania. Późno zaczął mówić, około 2,8 lat. Jest nadpobudliwy i uwagę skupia na bardzo krótko. Nie potrafi rysować.... więcej »

24 miesiące, mało mówi

Witam, mój synek kończy 24 miesiące. W okolicy roku mówił "mama, tata", teraz nie używa tych słów. Dużo mówi po swojemu, ciągle w zasadzie wydobywa dźwięki, jak chce to mówi "tak", "nie",... więcej »

Czy to już mutyzm wybiórczy?

Witam, moja córka chodzi od 4 miesięcy do przedszkola. Ma prawie 4 lata. Nie choruje, ma bardzo wysoką frekwencję w przedszkolu. Dobrze się rozwija, mówi od ukończenia 1,5 roku. W domu jest... więcej »
Portal CzasDzieci.pl ma przyjemność współpracować z gronem ekspertów, jednak często problemy wymagają pilnej lub dodatkowej porady medycznej. CzasDzieci.pl nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z zastosowania informacji zawartych w niniejszym serwisie. Zalecamy bezpośredni kontakt ze specjalistą w celu konsultacji danego problemu. Po zgłoszeniu pytania, zostanie ono po akceptacji redakcji umieszczone wraz z odpowiedzią konkretnego eksperta.

Przeczytaj również

Warto zobaczyć