Warszawa

Porady naszych Ekspertów

6-latka w pierwszej klasie?

Witam,

moja córeczka ma 5 lat (skończyła w styczniu), potrafi już płynnie i szybko czytać, czyta ze zrozumieniem i to lubi. Jak się skoncentruje, potrafi też ładnie napisać literki i cyferki, ale musi mieć chęci. Do pierwszej klasy powinna pójść we wrześniu 2020. Ale zastanawiam się czy nie zapisać jej wcześniej, bo tego co już potrafi, dopiero się będzie uczyć za ponad 2 lata... Jakbym ją posłała wcześniej, to chodziłaby z dziećmi 7-letnimi. Mam dylemat jak będzie w dalszej edukacji.

Aga
mgr Katarzyna Biernacka - Logopeda, filolog polski

mgr Katarzyna Biernacka

Logopeda, filolog polski

Odpowiedź:

Szanowna Pani Ago, 

 

decyzja o wcześniejszym posłaniu Córeczki do szkoły powinna być uzależniona od jej rozwoju poznawczego, ale również od rozwoju emocjonalnego i społecznego. Musi to być dobrze przemyślana decyzja, ponieważ zaważy ona na dalszej przyszłości i edukacji dziewczynki. W sprawie gotowości szkolnej Córki powinna Pani także skonsultować się z Paniami z przedszkola.    

 

Pozdrawiam 

Katarzyna Biernacka

Zobacz inne porady w tematyce: szkoła, gotowość szkolna

Lubisz CzasDzieci.pl?  Polub nas na Facebooku!

Komentarze


Portal CzasDzieci.pl ma przyjemność współpracować z gronem ekspertów, jednak często problemy wymagają pilnej lub dodatkowej porady medycznej. CzasDzieci.pl nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z zastosowania informacji zawartych w niniejszym serwisie. Zalecamy bezpośredni kontakt ze specjalistą w celu konsultacji danego problemu. Po zgłoszeniu pytania, zostanie ono po akceptacji redakcji umieszczone wraz z odpowiedzią konkretnego eksperta.

Przeczytaj również

Warto zobaczyć