Warszawa

Porady naszych Ekspertów

3-latek Wiktorek

Witam,

mój synek skończył 3 latka. Słabo mówi. Mówi tylko: mama, tata, baba, ja lub je i to wszystko. Czy mam się niepokoić? Wykonuje niektóre moje polecenia, jak mu powiem: "przynieś coś z pokoju" lub "przynieś z kuchni szklankę", to przyniesie. Ja choruję na mózgowe porażenie dziecięce, czy to ma z tym coś wspólnego? Nie wiem już co myśleć, martwię się bardzo.

Daria
mgr Katarzyna Biernacka - Logopeda, filolog polski

mgr Katarzyna Biernacka

Logopeda, filolog polski

Odpowiedź:

Szanowna Pani Dario, 

 

niezależnie od przyczyny braku rozwoju mowy, powinna Pani jak najszybciej zgłosić się z Synkiem do specjalisty, ponieważ dziecko w wieku trzech lat powinno już mówić zdaniami. Brak rozwoju mowy wpływa także na rozwój intelektualny i emocjonalny dziecka. Terapeuta określi rozwój funkcji poznawczych, ustali indywidualny plan terapii oraz pokaże jak Pani powinna ćwiczyć z Synkiem w domu. Terapeutów pracujących Metodą Krakowską® w Pani okolicy znajdzie Pani na stronie www.szkolakrakowska.pl

 

Pozdrawiam 

Katarzyna Biernacka

Zobacz inne porady w tematyce: problemy z mówieniem, problemy rozwojowe

Lubisz CzasDzieci.pl?  Polub nas na Facebooku!

Komentarze


Portal CzasDzieci.pl ma przyjemność współpracować z gronem ekspertów, jednak często problemy wymagają pilnej lub dodatkowej porady medycznej. CzasDzieci.pl nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z zastosowania informacji zawartych w niniejszym serwisie. Zalecamy bezpośredni kontakt ze specjalistą w celu konsultacji danego problemu. Po zgłoszeniu pytania, zostanie ono po akceptacji redakcji umieszczone wraz z odpowiedzią konkretnego eksperta.

Przeczytaj również

Warto zobaczyć