Warszawa

Porady naszych Ekspertów

mgr Katarzyna Biernacka - Logopeda, filolog polski

mgr Katarzyna Biernacka

Logopeda, filolog polski

Absolwentka Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie. Pracuje w Centrum Metody Krakowskiej, prowadzi terapię dzieci z różnymi zaburzeniami komunikacji językowej - z alalią, niezakończonym i opóźnionym rozwojem mowy, autyzmem, zespołem Aspergera, zespołem Downa, dysleksją, zagrożonych dysleksją. Interesuje się wpływem wysokich technologii na rozwój dzieci.

Odpowiedzi i porady:

Wypowiedzi w 3. osobie liczby pojedynczej

Dzień dobry, od początku roku szkolnego kontynuuje terapię 3-letniego chłopca ze zdiagnozowanym autyzmem. Dotąd ćwiczenia były wykonywane przez mocno zaangażowanych rodziców. Bardzo skrupulatnie... więcej »

Niewyraźna mowa u 3,5-letniego dziecka

Dzień dobry, chciałam poradzić się Pani odnośnie córki, która w maju tego roku skończyła 3 lata. Głównie chodzi o mowę. Córka dużo mówi, w zasadzie buzia jej się nie zamyka, buduje... więcej »

Brak mowy u 3-latka

Witam, mam w grupie dziecko 3-letnie, chłopiec. Dziecko nie mówi, nie werbalizuje swoich potrzeb, porozumiewa się za pomocą jednego dźwięku "yyyyy". Na WSZYSTKO mówi "yyyy", zarówno na tak,... więcej »

Zaburzenia mowy u 2-latki

Witam, moja córka ma obecnie 2 lata i miesiąc. Odkąd skończyła 2 lata zaczął mnie niepokoić jej rozwój mowy, a raczej jego brak. Po swojemu mówiła i nadal mówi bardzo dużo, jednak trudno... więcej »

Za 2 miesiące kończy 3 lata i mało mówi

Witam, Pani Katarzyno, mam pytanie: mój Miłosz za 2 miesiące kończy 3 lata, od września idzie do przedszkola, niestety mamy mały problem, a mianowicie bardzo mało mówi. Jego zasób słów... więcej »

Mój syn nie mówi

Dzień dobry, mam problem z moim 3-letnim (3 lata i 2 miesiące) synkiem i jestem pełna obaw. Syn pomimo 3 lat nie chce mówić ani powtarzać. Jego zakres słów to góra 50 i to wypowiadane niewyraźnie.... więcej »

Dziecko ma 3,8 roku i mało mówi

Szanowna Pani, niepokoi mnie rozwój mowy mojego synka. Ma 3 lata i 8 miesięcy. Rozumie praktycznie wszystko jak podstawowe pytania TAK/NIE, potrafi wyrazić poprzez mowę swoje emocje, np. płaczę,... więcej »

Praca z dyktafonem

Witam, dziecko w lipcu skończy 4 lata. Do września było dzieckiem funkcjonującym na swoich zasadach, mówiącymi dużo, ale niewyraźnie i pojedynczymi słowami, nie umiejącym się skupić na... więcej »

Prawidłowa mowa 2-latka

Szanowna Pani, czy mowa chłopca w wieku 26 miesięcy jest na prawidłowym etapie rozwoju w sytuacji, gdy dziecko: 1. Wymawia jedynie kilka słów pełnych (np.: mama, tata, baba, dziadzia (prawidłowo... więcej »

Problem z 6-latkiem

Witam serdecznie, mam pytanie odnośnie syna, we wrześniu skończy 6 lat, ma problem z motoryką, co za tym idzie pisanie, malowanie, rysowanie i kolorowanie to dla niego męka. Nie umie skakać... więcej »
Portal CzasDzieci.pl ma przyjemność współpracować z gronem ekspertów, jednak często problemy wymagają pilnej lub dodatkowej porady medycznej. CzasDzieci.pl nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z zastosowania informacji zawartych w niniejszym serwisie. Zalecamy bezpośredni kontakt ze specjalistą w celu konsultacji danego problemu. Po zgłoszeniu pytania, zostanie ono po akceptacji redakcji umieszczone wraz z odpowiedzią konkretnego eksperta.

Przeczytaj również

Warto zobaczyć