Warszawa

Porady naszych Ekspertów

mgr Katarzyna Biernacka - Logopeda, filolog polski

mgr Katarzyna Biernacka

Logopeda, filolog polski

Absolwentka Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie. Pracuje w Centrum Metody Krakowskiej, prowadzi terapię dzieci z różnymi zaburzeniami komunikacji językowej - z alalią, niezakończonym i opóźnionym rozwojem mowy, autyzmem, zespołem Aspergera, zespołem Downa, dysleksją, zagrożonych dysleksją. Interesuje się wpływem wysokich technologii na rozwój dzieci.

Odpowiedzi i porady:

Problemy z łączeniem wyrazów u 3-latka

Witam, syn za miesiąc skończy 3 lata. W wieku 2 lat mówił tylko kilka słów. Pediatra na bilansie powiedział, że w normie, nie kierował nas do logopedy. Syn mówi teraz dużo słów, co chwila... więcej »

Sylaby spółgłoska-samogłoska-spółgłoska

Witam, prowadzimy z dziećmi naukę czytania sylabami. Fajnie przyswajają sylaby otwarte i ich lustrzane odbicia, ale już od zeszytu 4 "Kocham czytać" pojawiają się wyrazy typu spółgłoska-samogłoska-spółgłoska.... więcej »

6-latek prawie nie mówi, mowa niezrozumiała

Witam, mam w grupie dziecko 6-letnie, z początku roku. We wrześniu teoretycznie powinno pójść do szkoły. Dziecko (chłopiec) mówi w sposób niezrozumiały dla otoczenia, dzieci i nauczycieli.... więcej »

Chłopiec 21-miesięcy nie mówi

Witam, mam problem z moim synkiem, ma 21 miesięcy i bardzo mało mówi. Nie ma żadnych innych problemów rozwojowych. Jest radosnym i bardzo aktywnym chłopcem, lubi kontakty z innymi ludźmi, szczególnie... więcej »

Odroczyć 7-latka od obowiązku szkolnego?

Witam, jestem mama dwóch chłopców: 8 i 6 lat. Starszy syn ma potwierdzone medycznie centralne zaburzenia słuchu i jest w ryzyku dysleksji. Młodszy syn ma rozpocząć we wrześniu 2017 naukę... więcej »
Portal CzasDzieci.pl ma przyjemność współpracować z gronem ekspertów, jednak często problemy wymagają pilnej lub dodatkowej porady medycznej. CzasDzieci.pl nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z zastosowania informacji zawartych w niniejszym serwisie. Zalecamy bezpośredni kontakt ze specjalistą w celu konsultacji danego problemu. Po zgłoszeniu pytania, zostanie ono po akceptacji redakcji umieszczone wraz z odpowiedzią konkretnego eksperta.

Przeczytaj również

Warto zobaczyć