Warszawa

(Ty)Dzień Dziecka w polskich miastach - wydarzenia kulturalne na najbliższe dni!

(Ty)Dzień Dziecka w polskich miastach - wydarzenia kulturalne na najbliższe dni!

Jednym z najważniejszych dni w roku, na które maluchy czekają z wytęsknieniem (nie licząc urodzin oczywiście), jest Dzień Dziecka. Takie święto to idealna okazja, by podarować dziecku najważniejszy prezent – własny czas. Jak w interesujący sposób można go spędzić? Oto propozycje wydarzeń w większych miastach Polski.

 

P.S. Pamiętajcie, że świętować można nie tylko 1 czerwca, ale również cały tydzień.

 

Kraków

 

Oto nasze propozycje na świętowanie w Krakowie.

 

Swoją ofertę przygotowała Filharmonia Krakowska, która zaprezentuje spektakl „Bajki muzyką pisane: Historia orzełka”.

Więcej na: https://czasdzieci.pl/krakow/muzyka/spektakl,3122869-bajki_muzyka_pisane.html.

 

Dla młodych wielbicieli muzyki Opera Krakowska również zaplanowała nie lada gratkę. 1 i 2 czerwca będą miały miejsce niesamowite spotkania z Chórem Dziecięcym w pełnej magii, bajkowej krainie:

https://czasdzieci.pl/krakow/muzyka/spektakl,3123370-to_ja_muzyka.html.

 

Miłośnikom teatru polecamy natomiast spektakl w Teatrze Groteska „Szpak Fryderyk, czyli bajka o szczurach”, który odbędzie się 2 i 3 czerwca. Dowiedz się więcej: https://czasdzieci.pl/krakow/teatry/spektakl,2276f52-szpak_fryderyk_czyli.html.

 

Natomiast 4 czerwca, przy Rynku Głównym 35, będzie można zobaczyć spektakl Teatru Otwartego „Jak to smok zrobił jeden niefortunny krok”. To zabawna historia dwojga przyjaciół: Smoka i Jeżyka, którzy burząc niefortunnie dom Żyrafy Agafy wyruszają w podróż po zaczarowanym lesie. Zobacz więcej na: https://czasdzieci.pl/krakow/wydarzenia/id,130437164.html.

 

Nie można zapomnieć również o kolejnej Paradzie Smoków. Pierwsze smoki zjawią się w sobotni poranek, 4 czerwca i na dwa dni zalegną Piknikiem Rodzinnym na bulwarze przy Smoczej Jamie. 

Sprawdź: https://czasdzieci.pl/krakow/wydarzenia/id,130416aa3.html.

 

W pierwszą sobotę czerwca Muzeum Witrażu przeistoczy się w prawdziwe królestwo owadów. Dzieci nie tylko zobaczą oryginalne narzędzia i sprzęty wykorzystywane przez rzemieślników, lecz także będą mieć okazję obserwować witrażystów przy pracy! Zapoznają się z pojęciami takimi jak żywe muzeum, witraż, pracownia. Po zwiedzaniu zapraszamy dzieci na warsztaty.

Szczegóły na: https://czasdzieci.pl/krakow/wydarzenia/id,13043874f.html

 

W dniach 4-5 czerwca zapraszamy na Muzealny Dzień Dziecka. W krakowskich oddziałach Muzeum na dzieci czeka moc atrakcji.

Zobacz: https://czasdzieci.pl/krakow/wiadomosci-lokalne/id,16829974.html

 

Warszawa

 

Teatr, muzyka, radość, przyroda – ciekawe propozycje na świętowanie Dnia Dziecka mają też warszawskie instytucje.

 

Teatry prześcigają się w propozycjach. Interesującą ofertę kulturalną mają m.in.:

  • już 1 czerwca

- Teatr Scena 96: https://czasdzieci.pl/warszawa/wydarzenia/id,1304184b3.html oraz Teatr Kwadrat - https://czasdzieci.pl/warszawa/wydarzenia/id,130409c34.html;

 

Dla spragnionych odpoczynku Multimedialna Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr XXXI przygotowała szereg popołudniowych atrakcji.

Zobacz więcej: https://czasdzieci.pl/warszawa/wydarzenia/id,1304195da.html.

 

Bądźcie czujni, bo 1 czerwca w całej Warszawie będzie można znaleźć w parkach, przy placach zabaw i innych miejscach pełnych dzieci aż 200 książek. Poukrywało je Wydawnictwo Zielona Sowa. Więcej o tej akcji na: https://czasdzieci.pl/warszawa/wydarzenia/id,1304054f2.html.

 

Jeżeli Wasze pociechy uwielbiają wyprawy terenowe, to z pewnością spodoba się im ta, organizowana 4 czerwca przez Fundację Dzieci Puszczy: https://czasdzieci.pl/warszawa/wydarzenia/id,130430727.html.

 

Twórczy i aktywny Dzień Dziecka można spędzić 4 i 5 czerwca w Muzeum Narodowym w Warszawie. Wydarzenie odbędzie się pod hasłem „Jestem, czuję, doświadczam”.

 

W programie warsztaty i animacje w przestrzeni Muzeum, na wystawach czasowych oraz na świeżym powietrzu, a także specjalnie karty z zadaniami i niespodzianki.

Szczegóły: https://czasdzieci.pl/warszawa/wiadomosci-lokalne/id,168339c8.html.

 

Natomiast 5 czerwca warto spędzić rodzinny Dzień Dziecka w Żelazowej Woli "Podróżuj z Fryckiem".

Więcej na: https://czasdzieci.pl/warszawa/wydarzenia/id,13040873f.html.

 

5 czerwca czeka też na dzieci i rodziców moc niespodzianek w ramach Rodzinnej Niedzieli w Hulakula. Specjalnie z myślą o najmłodszych Mały Teatrzyk przygotował spektakl „Cyrk Einsteina”. Wydarzenie jest bezpłatne. Poznaj inne atrakcje w ramach tej imprezy: https://czasdzieci.pl/warszawa/wydarzenia/id,130436617.html.

 

Śląsk

 

Jak można fajnie świętować Dzień Dziecka na Śląsku? Przede wszystkim odwiedzić teatr! Dzień Dziecka odbędzie się w:

 

Filharmonia Śląska także wychodzi ze swoją ofertą:

https://czasdzieci.pl/slask/wiadomosci-lokalne/id,1683089e.html

 

W Dąbrowie Górniczej dzieci mogą świętować aż do 5 czerwca. Sprawdźcie, jakie atrakcje przygotowano:

https://czasdzieci.pl/slask/wydarzenia/id,130421e48.html

 

1 czerwca otwarta zostanie również wystawa „W kąciku zabawek. Wystawa zabytków ze zbiorów Muzeum w Gliwicach”. Będzie prezentowana do połowy listopada, dlatego jeżeli macie inne plany na ten dzień, spokojnie odwiedziny muzeum możecie przełożyć np. na wakacje. Więcej na:

https://czasdzieci.pl/slask/wydarzenia/id,130422779.html.

 

 

Wrocław

 

We Wrocławiu Dzień Dziecka w tym roku będzie trwać dłużej, a to za sprawą Międzypokoleniowego Festiwalu Literatury Dziecięcej. Wydarzenie rozpoczyna się 1 czerwca i potrwa do 5 czerwca. W ciągu kilku festiwalowych dni na uczestników wiele wspaniałych osób – autorów, ilustratorów, którzy uchylą rąbka tajemnicy związanego z ich twórczością. Znakomici goście i zawsze niepowtarzalny klimat, a do tego możliwość uczestnictwa w różnorodnych warsztatach to siła tego Festiwalu.

Wydarzenia są bezpłatne, ale obowiązują na nie zapisy.

https://czasdzieci.pl/wroclaw/wiadomosci-lokalne/id,16819a96.html.

 

Oczywiście, znajdzie się też coś dla miłośników morskich stworzeń, mitycznych bohaterów i Krainy Zabawek. W Muzeum Pana Tadeusza od 10 rano zostaną wyświetlone bezpłatne seanse dla najmłodszych. 

Więcej na: https://czasdzieci.pl/wroclaw/wydarzenia/id,130336516.html.

 

4 czerwca odbędzie się Rodzinny Dzień Dziecka w Pracowni Sztukatorskiej pod hasłem –„Odkrywamy tajniki zawodu sztukatora”.

Szczegóły: https://czasdzieci.pl/wroclaw/wydarzenia/id,130426eb1.html

 

Łódź

 

1 czerwca o 17 w Galerii Bałuckiej odbędą się bezpłatne rodzinne warsztaty z tworzenia plakatów filmowych. Więcej na: https://czasdzieci.pl/lodz/wydarzenia/id,130423ea4.html.

 

W sobotę, 4 czerwca odcinek między pl. Wolności a placem pod Magdą zostanie opanowany przez najmniejszych łodzian. Będzie można skorzystać z kilkudziesięciu stoisk z bogatą ofertą warsztatów, animacji i konkursów dla dzieci, dmuchańców i strefy zabaw oraz wziąć udział w spektaklu teatralnym, a także podziwiać wystawę zjawiskowych samochodów. 

 Więcej na ten temat: https://czasdzieci.pl/lodz/wiadomosci-lokalne/id,16827031.html.

 

Młodzi melomani mogą wybrać się 4 czerwca na niezwykły koncert „Bajkowe Krainy” przygotowany przez Filharmonię Łódzką. Zobaczcie, co w repertuarze:

https://czasdzieci.pl/lodz/wiadomosci-lokalne/id,168316ce.html.

 

Kto chciałby pofisiować w Dzień Dziecka ze Squotem Teatralnym? Będzie to możliwe 4 czerwca. Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych w Łodzi zaprasza na bezpłatne wydarzenie pn. FISIOWANIE CZYLI WYGŁUPY BEZ GRANIC - DZIEŃ DZIECKA W AOIA, Szczegóły:

https://czasdzieci.pl/lodz/wydarzenia/id,1304242db.html.

 

Dla maluchów przygotowała swoją ofertę taka instytucja jak Łódź Miasto Kultury. 4 czerwca odbędą się warsztaty "Przygody wody" na Ulicy Żywiołów! Więcej:

https://czasdzieci.pl/lodz/wydarzenia/id,13042537a.html.

 

Poznań

 

Na poznańskie dzieci czekają niesamowite wrażenia w ramach „Zabawy podwórkowe. Raz, dwa, trzy... teraz Ty! // interaktywny spektakl plenerowy”. Spektakl odbędzie się nie tylko 1 czerwca, ale również 4, 5 i 10 czerwca.

Więcej na:

https://czasdzieci.pl/poznan/wiadomosci-lokalne/id,16832ed6.html.

 

W dniach 1 i 2 czerwca zapraszamy serdecznie na spektakl Koziołek Matołek i zagadka ratuszowej wierzy w Teatrze Muzycznym. Szczegóły: https://czasdzieci.pl/poznan/teatry/spektakl,3109358-koziolek_matolek_zagadka.html.

 

Na początku czerwca (dokładnie 8, 9 i 10) warto również odwiedzić Teatr Animacji, ponieważ będzie tam wystawiana sztuka „Misja Poznań - Gdzie są koziołki?”.

Szczegóły: https://czasdzieci.pl/poznan/teatry/spektakl,30045e7-misja_poznan_gdzie.html.

 

Interesującą propozycją jest również udział w spektaklu „Ryba Biba”, który już 4 czerwca. Przedstawienie to opowieść o odnajdywaniu piękna w brzydocie i o tym, że nawet w najgłębszej ciemności, w chwilach, gdy jest nam tak smutno i źle, że chcemy przespać nasze życie... że nawet wtedy może spotkać nas coś, co całkiem je odmieni i nada mu sens. Głębiny kryją bowiem wiele niespodzianek... „Ryba Biba” to spektakl lalkowy, do którego muzyka grana jest na żywo na niezwykłych, specjalnie skonstruowanych instrumentach.

Szczegóły: https://czasdzieci.pl/poznan/teatry/spektakl,3114d7d-ryba_biba_dzieciaki.html.

 

Szczecin

 

Młodzi szczecinianie mogą wraz z opiekunami wybrać się na Dzień Dziecka w iście słowiańskim klimacie. W programie m.in. przeciąganie liny, gra w kubby, średniowieczne gry planszowe, ścieżka sensoryczna, strzelanie z łuku. Wydarzenie odbędzie się 4 czerwca. Więcej informacji na:

https://czasdzieci.pl/szczecin/wydarzenia/id,130440506.html.

 

Trójmiasto

 

Niesamowite atrakcje czekają również na dzieci w Gdyni. Już 4 czerwca o godzinie 11 odbędzie się Rodzinny Festyn pod hasłem „Podróż dookoła świata” w zupełnie nowym miejscu - Parku Kolibki w Orłowie. Tegoroczny Dzień Dziecka w Gdyni to między innymi różnorodne zajęcia warsztatowezabawy z animatoramigry i zabawy sportowe, wyczekiwane przez najmłodszych zabawki dmuchane i wiele innych atrakcji dla najmłodszych.

Szczegóły: https://czasdzieci.pl/trojmiasto/wiadomosci-lokalne/id,16837e33.html

 

„Alicja w Krainie Czarów” wychodzi w plener. Spektakl będzie można zobaczyć już 4 czerwca w Leśnym Ogrodzie Botanicznym. Szczegóły: https://czasdzieci.pl/trojmiasto/wydarzenia/id,13043119f.html.

 

Spragnionym wrażeń i kontaktu z przyrodą polecamy Rodzinne Nocowanie w Leśnym Ogrodzie Botanicznym Marszewo. To wspaniała atrakcja zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych.

Więcej: https://czasdzieci.pl/trojmiasto/wydarzenia/id,13043228c.html.

 

Młodym melomanom proponujemy udział w wydarzeniu „Południe z bajką. Najpiękniejsze piosenki z filmów Disneya”, które odbędzie się w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej. W programie najpiękniejsze piosenki z kultowych animacji Disneya. Dwa koncerty już 5 czerwca.

Szczegóły: https://czasdzieci.pl/trojmiasto/muzyka/spektakl,31241b3-poludnie_bajka_najpiekniejsze.html.

 

Świetnie można bawić się również w Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni. 4 czerwca odbędzie się tam Festyn Rodzinny. W programie m.in.: chrzest morski, gra terenowa, gry i zabawy.

Sprawdź: https://czasdzieci.pl/trojmiasto/wydarzenia/id,130433dfc.html.

 

Gdańsk ma również wiele do zaoferowania. Na młodych gdańszczan i ich rodziców już 4 czerwca czeka niecodzienne wyzwanie – gra miejska „Przyroda na Dolnym”. Szczegóły na: https://czasdzieci.pl/trojmiasto/wydarzenia/id,130434e49.html.

 

Młodym czytelnikom z Gdańska proponujemy udział w bibliotecznym Dniu Dziecka w filiach biblioteki. Co czeka na dzieci podczas spotkania z literaturą? Tego dowiesz się tutaj: https://czasdzieci.pl/trojmiasto/wydarzenia/id,1304352e6.html.

 

To tylko niektóre propozycje kulturalne na nadchodzące dni. Radosnego świętowania Dnia Dziecka!

 

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć