Łódź

Miejski Dzień Dziecka na Piotrowskiej

Miejski Dzień Dziecka na Piotrowskiej

Po roku przerwy na Piotrkowskiej znów odbędzie się Miejski Dzień Dziecka! W sobotę, 4 czerwca odcinek między pl. Wolności, a placem pod Magdą zostanie opanowany przez najmniejszych łodzian. Będzie można skorzystać z kilkudziesięciu stoisk z bogatą ofertą warsztatów, animacji i konkursów dla dzieci, dmuchańców i strefy zabaw oraz wziąć udział w spektaklu teatralnym, a także podziwiać wystawę zjawiskowych samochodów. 

 

W tym roku wszystko będzie dostępne już nie on-line, a w pełnym wymiarze. Zaproszeni są wszyscy młodzi mieszkańcy Miasta, również ci nowi, którzy przyjechali do Łodzi z Ukrainy.

 

Na otwarcie, Łódzkie Centrum Wydarzeń, organizator imprezy zaprasza do udziału w baśniowym teatrzyku z animacjami, w ramach którego aktorzy przedstawią małym widzom liczne „Morskie opowieści”. Będzie to taneczno-muzyczne widowisko z udziałem nie tylko aktorów, ale też samej publiczności.

 

 Harmonogram wydarzeń na placu pod Magdą:

  • 12:00-13:00: Wielkie otwarcie Miejskiego Dnia Dziecka – Spektakl „Morskie Opowieści”
  • 13:00-15:00: wata, popcorn, baloniki, malowanie buziek
  • 13:00-13:30: Animacje ruchowe, gry, zabawy, nauka układów choreograficznych;
  • 13:30-14:00: Warsztaty aktorskie;
  • 14:00-14:30: Zabawy w strefie baniek;
  • 14:30-14:50: Występy wokalne;
  • 14:50-15:00: Roztańczone zakończenie wydarzenia.

W godzinach 12.00-17.00 również pod Magdą dostępne dla dzieci będą: ogromny, 15-metrowy dmuchany Bajkowy Zamek i dwa figloraje, jeden zaaranżowany w amerykańskim szkolnym autobusie i drugi w lodnyńskim piętrowym autobusie. 

Od g. 14.30 na placu odbędą się również pokazy karate tradycyjnego. Partnerzy wydarzenia przygotowują atrakcje również w stoiskach znajdujących się wzdłuż ulicy Piotrkowskiej. 

Miedzy 12.00 a 17.00 w odcinkach Piotrkowska 1 – Rewolucji oraz Rewolucji – Jaracza organizowane będą warsztaty, animacje i artystyczne pokazy. Młodzi łodzianie będą mogli wziąć udział m.in.: w tanecznym Street Jamie i obejrzeć pokazach tańca różnych styli, edukacyjnych zabawach i mini lekcjach w języku angielskim, warsztatach stolarskich, malowaniu buziek, prezentacjach sprzętu Eko Patolu ratującego zwierzaki, grach planszowych, występach dziecięcych zespołów muzycznych i warsztatach gry na gitarze i perkusji. Dodatkowo w programie jest również puszczanie baniek mydlanych oraz konkursy z nagrodami.
Całe wydarzenie jest bezpłatne.

 

Materiały organizatora

 

Polecamy

Więcej z działu: Wiadomości lokalne

Warto zobaczyć