Warszawa

"Jestem, czuję, doświadczam" - Dzień Dziecka w Muzeum Narodowym trwa aż do 5 czerwca!

"Jestem, czuję, doświadczam" - Dzień Dziecka w Muzeum Narodowym trwa aż do 5 czerwca!

Jestem, czuję, doświadczam – siebie, świata i sztuki! Zapraszamy wszystkie dzieci do spędzenia twórczego i aktywnego Dnia Dziecka z Muzeum Narodowym w Warszawie.

 

W programie warsztaty i animacje w przestrzeni Muzeum, na wystawach czasowych oraz na świeżym powietrzu, a także specjalnie karty z zadaniami i niespodzianki. Szczególnie zapraszamy na warsztaty performatywne przygotowane przez Kolektyw Holobiont oraz warsztaty plastyczne z artystką Adą Rączką.

 

 

 

PROGRAM

 

28 maja / sobota / godz. 11.00–17.00 / Animacje dla dzieci w języku polskim i ukraińskim / W bajkowym świecie Chagalla

Magiczny, bajkowy świat Marca Chagalla będzie tematem przewodnim animacji, na które zapraszamy do przestrzeni edukacyjnej. Pod czujnym okiem edukatorek każde dziecko wraz z opiekunami będzie mogło twórczo spędzić czas i dobrze się bawić.

 

Miejsce zbiórki: przestrzeń edukacyjna na 1. piętrze

Zasady udziału: bilet wstępu do MNW / bezpłatny wstęp dla osób, które znalazły schronienie w Polsce

 

 

29 maja / niedziela / godz. 10.30, 14.00, 16.00 / „__na_linii_ruchu__” warsztaty dla rodzin z dziećmi w wieku 5–7 lat w języku polskim i ukraińskim

Biegając, chodząc, stojąc, siedząc, leżąc, turlając się, podskakując… Rodzinnie, w grupie rówieśników lub samemu. W pionie, w poziomie, na ziemi i w powietrzu. W takt muzyki lub wsłuchując się we własny rytm. Jaki rysunek na papierze może powstać dzięki różnym rodzajom ruchu? 

W trakcie warsztatów uruchomimy ciało-wyobraźnię. Poprzez twórcze zadania dzieci i bliscy im dorośli będą mogli wspólnie doświadczać radości płynącej ze swobodnej kreacji w przestrzeni i na papierze. Będziemy wspólnie tworzyć obrazy ruchem i poruszać się dzięki obrazom. Tak skonstruowane wydarzenie może stać się twórczą okazją do zacieśniania więzi między dziećmi i opiekunami oraz do niecodziennego spotkania ze sztuką.

Zapraszamy rodziny z dziećmi w wieku 5–7 lat. Ze względu na ruchowo-plastyczny charakter warsztatów, prosimy o przyjście w stroju niekrępującym ruchów (i którego nie żal jest trochę pobrudzić). Do sali wchodzimy bez obuwia.

Scenariusz warsztatów zainspirowany jest interaktywnym spektaklem „_on_line__” kolektywu Holobiont oraz praktyką włoskiego kolektywu edukacyjnego Segni Mossi.

 

Czas trwania warsztatów: 75 minut

Miejsce zbiórki: Gmach Główny MNW – Hol Główny

Zasady udziału: bilet wstępu dla dziecka 1 zł, bilet dla opiekuna 15 zł / bilety dostępne w kasie i on-line od 24 maja

 

 

29 maja / niedziela / godz. 11.00–17.00 / Animacje dla dzieci w języku polskim i ukraińskim / Malarski plener

Na Dziedzińcu Lorentza, w otoczeniu przyrody, zapraszamy na malarskie animacje. Każdy będzie mógł się poczuć artystą i spróbować swoich sił w stworzeniu dzieła sztuki. A drzewa, kwiaty, owady będą mogły stać się inspiracją. Przygotowaliśmy też kosz z zabawkami i grami, które, mamy nadzieję, umilą wspólny czas.

 

Miejsce zbiórki: Dziedziniec Lorentza

Zasady udziału: wstęp bezpłatny

 

 

29 maja / niedziela / godz. 12.00 i 14.00 / Rodzinne niedziele / Projekt: przyszłość – warsztaty towarzyszące wystawie „Stan rzeczy”

Obecnie otaczamy się wieloma przedmiotami jednorazowego użytku, co wpływa niekorzystnie na klimat naszej planety. Podczas spotkania, podpatrując przedmioty z przeszłości, zaprojektujemy rzeczy, którymi chcemy otaczać się w przyszłości. Naszym celem będzie nie tylko ich użyteczność, ale również sprawienie, że będą neutralne dla środowiska, ludzi i zwierząt.

 

Miejsce zbiórki: Gmach Główny MNW – Hol Główny

Zasady udziału: bilet wstępu dla dziecka 15 zł, bilet dla kolejnego dziecka 5 zł, bilet wstępu dla opiekuna 15 zł / bilety dostępne w kasie i on-line od 24 maja

 

 

4 czerwca / sobota / godz. 11.00–14.00 / Animacje dla dzieci w języku polskim i ukraińskim / PATYKI, ROŚLINY, FARBA, PĘDZLE

Przez trzy godziny Muzeum Narodowe w Warszawie zamieni się w przestrzeń eksperymentów ruchowo-malarskich. Dzieci, które nas odwiedzą, będą mogły stworzyć nietypowe narzędzia malarskie łącząc różnej długości patyki i pędzle. Nowopowstałymi przyrządami będziemy malować roślinną puszczo-dżunglę na dużym płótnie rozłożonym na podłodze. Niecodzienna forma pędzli malarskich oraz duża płaszczyzna podobrazia pozwoli nam uruchomić nasze ciała w inny, niż zazwyczaj sposób.

Animacje poprowadzi artystka Ada Rączka we współpracy z Марія Глущенко.

 

Miejsce zbiórki: Dziedziniec Lorentza

Zasady udziału: bezpłatny wstęp

 

 

4 czerwca / sobota / godz. 14.00–17.00 / Animacje dla dzieci języku polskim i ukraińskim

Zapraszamy wszystkie dzieci do przestrzeni edukacyjnej na spotkanie z edukatorkami, które zaproponują ciekawe i twórcze zadania plastyczne.

 

Miejsce zbiórki: przestrzeń edukacyjna na 1 piętrze

Zasady udziału: bilet wstępu do MNW / bezpłatny wstęp dla osób, które znalazły schronienie w Polsce

 

 

5 czerwca / niedziela / godz. 11.00–17.00 / Animacje dla dzieci w języku polskim i ukraińskim

Milion rzeczy

Zapraszamy na animacje, podczas których każdy będzie mógł stworzyć przedmiot bez którego nie wyobraża sobie przeżyć dnia. Zajęcia będą inspirowane wystawą „Stan rzeczy”.

 

Miejsce zbiórki: przestrzeń edukacyjna na 1 piętrze

Zasady udziału: bilet wstępu do MNW / bezpłatny wstęp dla osób, które znalazły schronienie w Polsce

 

 

5 czerwca / niedziela / godz. 12.00 i 14.00 / Rodzinne niedziele / Kolor i nastrój – warsztaty towarzyszące wystawie „Chagall”
Chagall z niezwykłym wyczuciem posługiwał się kolorem – za to szczególnie cenił go Pablo Picasso. Obrazy artysty niejednokrotnie zaskakują oryginalnymi rozwiązaniami kolorystycznymi, które są nośnikiem znaczeń, kreują nastrój. Podczas spotkania zastanowimy się, na ile barwy warunkują odbiór dzieła, czy możemy interpretować je dowolnie, czy raczej poszukiwać właściwego klucza, by odczytać intencje artysty?

 

Miejsce zbiórki: Gmach Główny MNW – Hol Główny

Zasady udziału: bilet wstępu dla dziecka 15 zł, bilet dla kolejnego dziecka 5 zł, bilet wstępu dla opiekuna 15 zł / bilety dostępne w kasie i on-line od 31 maja

 

 

Koordynacja: Barbara KaliciukMarta Kochlewska / Dział Edukacji 

 

Więcej na: https://www.mnw.art.pl/edukacja/dzien-dziecka--28-maja--5-czerwca-2022/

 

Materiały organizatora

 

Polecamy

Więcej z działu: Wiadomości lokalne

Warto zobaczyć