Warszawa

Dzień Dziecka - jak spędzić go w ciekawy sposób?

Dzień Dziecka - jak spędzić go w ciekawy sposób?

Dla wielu maluchów Dzień Dziecka jest bardzo wyczekiwany. Zadbajcie o to, by świętować go w odpowiedni sposób, by pozostawić dziecku ciepłe wspomnienia i uczucie, że jest ważne. Oto kilka pomysłów na celebrowanie tego dnia.

 

Wspólny czas jest najważniejszy

 

Dzieci bardziej od prezentów potrzebują możliwości spędzenia czasu z rodzicami. Gdy na co dzień dużo pracujesz, zadbaj o to, by w Dzień Dziecka poświęcić maluchowi więcej czasu niż zwykle. Niech szansa bycia razem obfituje w różne interesujące wydarzenia. Może to być wspólne gotowanie, zdobywanie szczytu w górach czy radosna zabawa w parku rozrywki. Wiele teatrów i instytucji kultury przygotowało swoją ofertę na ten czas.

 

Dużo ważniejsze od miejsca, w którym postanowicie świętować, jest Twoja obecność. Dlatego postaraj się być prawdziwie zaangażowanym rodzicem. Wyłącz telefon i pozbądź się wszystkich rozpraszaczy, które mogą Ci przeszkadzać w radosnym świętowaniu.

 

Smakołyki przez cały dzień

 

Postaraj się o to, by ten dzień był wyjątkowy. Zadbaj o odświętne śniadanie z produktów, które dziecko najbardziej lubi. Możesz także pomyśleć o ciekawym ozdobieniu kanapek. Fajnie również w ramach posiłku wybrać się do restauracji, gdzie możecie zjeść coś pysznego. Dziecko z pewnością ucieszy się, gdy pozwolisz mu wybrać, co chciałoby zjeść tego dnia.

 

Opowieści o własnym dzieciństwie

 

Dzieci uwielbiają słuchać, jak ich rodzice opowiadają im o tym, jak sami byli mali. Warto więc przy okazji Dnia Dziecka wyciągnąć Twoje albumy z dzieciństwa i opowiedzieć maluchowi, jak wyglądało Twoje dzieciństwo. Możesz przybliżyć dziecku, jakie były Twoje ulubione zabawy, jaka była Twoja szkoła czy co dzieci „za Twoich czasów” lubiły czytać. Taka podróż do przeszłości będzie wspaniałą okazją, by dziecko mogło lepiej poznać Ciebie i historię Twojego życia.

 

Nie zapomnij o prezentach

 

Nawet drobny upominek wywoła uśmiech na twarzy Twojej pociechy. Dlatego jeśli chcesz sprawić dziecku przyjemność, zadbaj o to, by sprawić maluchowi prezent-niespodziankę. Pomyśl, co Twoje dziecko lubi. Możesz także kilka dni wcześniej poprosić dziecko, by namalowało rzecz, którą chciałaby od Ciebie dostać. To będzie dla niego świetna zabawa – zupełnie jak pisanie listu do św. Mikołaja.

 

Pomyśl o wspólnym spotkaniu z innymi dziećmi

 

Twoi znajomi lub rodzina mają dzieci? Co powiesz na wspólne urządzenie Dnia Dziecka dla większej liczby dzieci? Mali goście Twojej pociechy będą świetnie się bawić we własnym gronie. Nie musicie urządzać przyjęcia w domu, możecie przenieść je np. na plac zabaw czy do miejsc, w którym dzieci będą mogły korzystać z wielu atrakcji.

 

W ten dzień zapomnijcie o smutkach. Skupcie się na radości i spędzaniu czasu razem. Niech Dzień Dziecka trwa w Waszych sercach cały rok!

 

 

 

 

Przeczytaj również

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć