Warszawa

Książki na czasie - sierpień 2019

Książki na czasie - sierpień 2019

Zgodnie z kalendarzem astronomicznym mamy jeszcze lato zatem warto w pamięci zachować wakacyjne książki. Znajdziecie w nich zabawy językiem polskim, pełne humoru i wiedzy książki o elektryczności, naturze, czasie czy chorobach. Poznacie także tajniki naszego ciała oraz widzę o tym czy 5 minut to dużo czasu. W sierpniu nie zabrakło też znanych i lubianych bohaterów - takich jaki Misia i jej mali pacjenci. 

 

Zapraszamy zatem na książkowe podsumowanie sierpnia.

 

Wszystkie nowości książkowe znajdziecie w:
DZIALE KSIĄŻKI - czasdzieci.pl/ksiazki

 

Żółwik z oceanu. Tuli Tuli opowiada, kto gdzie mieszka,

Zofia Stanecka,

wyd. Nasza Księgarnia

 

Przyroda jest piękna i niebezpieczna. Przez lata (wieki) człowiek prowadził wobec niezwykle rabunkowe działania. Teraz musimy zmagać się z tego konsekwencjami. Choć są oczywiście dużo pilniejsze potrzeby, wymagając działania od zaraz, trzeba myśleć też o przyszłych pokoleniach. To dla nich stworzona została seria „Tuli Tuli opowiada kto, gdzie mieszka”. Tym razem zabiera ona nas w głębię oceanów i przedstawia jej mieszkańca: żółwia zielonego.
Dajmy się zaprosić na tę wyprawę i poznajmy piękną czystej przyrody, jednocześnie ucząc szacunku i miłości wobec natury.


Wiek odbiorców: 0-6 lat

 

Berek literek,

Agnieszka Frączek
Wyd. Mamania

Język polski choć piękny, jest językiem trudnym - także dla nas - Polaków. Wielu reguł trzeba się nauczyć, przyswoić i po prostu zapamiętać. Najlepiej jeśli robi się to przez zabawę, bo wtedy wszystko dużo lepiej „wchodzi”. Ta książka to wspaniały przykład tej zasady. Małym odbiorcą pozwoli osłuchać się z językiem, a dla ich rodziców będzie wsparciem logopedycznym.
Warto dodać, że autorka - Agnieszka Frączek - jest bardzo dobrym specjalistą swojej dziedzinie, bo jako naukowiec i wykładowca pracuje na Uniwersytecie Warszawskim.

 

Wiek odbiorców: 3-6 lat (a także dorośli).

 

Jeszcze pięć minut
Marta Altés
wyd. Mamania

Ile razy dzwonił Wam budzik lub budziła mama, tata, babcia, brat, syn czy córka, a wy mówiliście: "jeszcze pięć minut"? Pewnie wiele :) A zdażyło się Wam gnać przez dzień i robić wiele rzeczy w dużym pośpiechu, a i tak nie zdążyliście ze wszystkim? Na szczęście z pomocą przychodzą Wam dwa małe rozbrykane liski, które ze swoim tatą dzielą się sekretem na czas - jak to zrobić, żeby zawsze mieć go pod dostatkiem.

 

Wiek odbiorców 3-6 lat

 

Co tam słychać, czyli dziwne dźwięki z głębi ciała
Artur Gulewicz
wyd. Nasza Księgarnia

Czy zastanawialiście się kiedyś dlaczego z naszego ciała wydobywają się różne dźwięki? W tej książce opisano nie tyle fenomen naszej mowy, ale tego dlaczego i jak słychać bicie serca, czemu burczy nam w brzuchu, tak że słychać to kilkanaście metrów dalej :) lub czemu puszczamy takie głośne bąki. Aby jeszcze lepiej zapoznać się z prezentowaną w niej wiedzą, w książce zaproponowano przeprowadzenie kilku prostych eksperymentów. Nie pozostaje zatem nic innego, jak czytać i wsłuchiwać się w odgłosy z naszego ciała!

 

Wiek odbiorców: 6-10 lat

 

Monstrrrualna erudycja
wyd. Egmont

 

Obok książek z tej serii nie można przejść obojętnie. Zaskakują, wstrząsają, dostarczają zabawy, a przede wszystkim wiedzy, o dziedzinach, które opisują. Warto je mieć na swojej półce, aby wiedzieć dlaczego świat wokół nas wygląda tak, a nie inaczej. Weźcie je do ręki nawet jeśli do tej pory od podręcznika do fizyki woleliście przygody Ani z Zielonego Wzgórza, a przekonacie się, że podziały na umysły ścisłe i humanistyczne, w przypadku tych książek, nie istnieją.

 

Wstrząsająca elektryczność

 

Nieznośna natura

 

Straszliwa prawda o czasie

 

Śmiertelne choroby

 

Wiek odbiorców: 9-12 lat

 

Misia i jej mali pacjenci. Szkolna wycieczka
Aniela Cholewińska-Szkolik

Wyd. Zielona Sowa

Misia jest stałą bywalczynią naszych zestawień. To bardzo dobrze, ponieważ dzieci (tak jak i dorośli) przyzwyczają się do swoich ulubionych bohaterów i chcą do nich wracać. Tym razem Misia, choć mamy zestawienie jeszcze bardzo wakacyjne, wprowadza nas już w kolejną porę roku. Mamy jesienną mgłę, szkolną wycieczkę i grzybobranie.

 

Wiek obiorców: 9-12 lat

 

Sprawdźcie nasze zestawienia nowości z ostatnich miesięcy - może coś przypadnie Wam do gustu ;)

 


Zapraszamy do subsktybcji naszego kanału na YouTube!
Znajdziecie tam m.in. wideorecenzje książek, inspiracje oraz nasze programy o książce dziecięcej!
ZOBACZ >>

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć