Warszawa

Książki na czasie - Lipiec 2019

Jeśli myślicie, że wydawcy w wakacje odpoczywają… to chcemy Was zaskoczyć. Choć pewnie część z nich udała się właśnie na zasłużony odpoczynek to pomyśleli o nas - miłośnikach czytania i dzięki temu zapraszamy Was na nasze podsumowanie lipca. Miłej lektury!

 

Wszystkie nowości książkowe znajdziecie w:
DZIALE KSIĄŻKI - czasdzieci.pl/ksiazki

 

NOWOŚCI LIPCA


Marta Maruszczak, O maluchu w brzuchu, czyli skąd się biorą dzieci, wyd. Nasza Księgarnia

 

Dzieci nie znajduje się w kapuście, nie przynosi ich bocian. Przychodzą na świat rozwijając się wcześniej w brzuchu mamy. Ten dla nas, dorosłych, naturalny proces, dla dzieci jest jednocześnie fascynujący, jak i niezrozumiały. Trudne zadnie mają rodzice (dziadkowe lub inni dorośli) do których dziecko zwróci się z pytaniem: jak to się stało, że jestem na świecie? Na szczęście wydawnictwo Nasza Księgarnia wybawia nas z kłopotu. Dzięki książce „O maluchu w brzuchu” pozbędziemy się stresu związanego z dziecięcymi pytaniami, a nasze pociechy otrzymają odpowiednią porcję wiedzy podzielonej na 20 rozdziałów. Każdy poświęcony jest innemu zagadnieniu, np. jak zjawiłem się na świecie, dlaczego czasem rodzi się dziewczynka a a czasem chłopczyk oraz co to jest seks. Poza warstwą merytoryczną wartością książki jest również jej wygląd, czyli piękne kolorowe ilustracje,  a także kartonowe kartki z zaokrąglonymi brzegami odpowiednie dla małych czytelników.

Wiek odbiorców: 0-6.

 


Katarzyna Huzar-Czub, Tatulczyk Moniuszko, Polskie Wydawnictwo Muzyczne

Rok 2019 jest rokiem Stanisława Moniuszki. Każdy z nas - dorosłych - słyszał pewnie jego nazwisko. Ale czy wiemy o nim coś więcej? A co wiedzą o tym wybitnym polskim kompozytorze dzieci? Bardzo nas cieszy, że w związku ze świętowaniem poszczególnych „roków” autorzy oraz wydawcy podejmują trud i przybliżają młodym czytelnikom biografie wybitnych postaci. Dzięki temu schodzą one z pomników, przestają być „zbitkami” dat i trudnych nazw, a zyskują realne kształty żywych ludzi. Zatem dlaczego Moniuszko nazywał się „tatulczykiem” - przeczytajcie, a się dowiecie!
Wiek odbiorców: 6-8 lat

 


Michał Skibiński, Widziałem pięknego dzięcioła, wyd. Dwie Siostry

To bardzo wyjątkowa książka. Po pierwsze dlatego, że jest niezwykłym przekazem ośmioletniego chłopca, którego codzienne życie przerywa wybuch wojny. Po drugie, ponieważ została uzupełniona pięknymi „malarskimi” ilustracjami. Trzecim potwierdzeniem jej wyjątkowości jest możliwość wykorzystania  tej publikacji do niezwykłego czytania, czyli niespiesznej kontemplacji zapisanych w niej zdań, zastanawiania się, co mogą znaczyć dla nas teraz, po 80 latach, a co znaczyły wtedy w 1939 roku. Zachęcamy do wspólnej lektury, która z pewnością przyniesie Waszym dzieciom i Wam wiele korzyści.

Wiek odbiorców: 8-12 lat

 

Aaron Blabey, Bad Guys. Ekipa złych. Odcinek 2, Wyd.: Wydawnictwo Zysk i S-ka


Czy coś „złego” może nieść ze sobą pozytywną wartość? To przewrotne pytanie nie jest wcale pozbawione sensu. Bo kim, jak nie „ekipą złych” jest wilk, rekin, pirania i wąż, a chcą oni przecież zrobić, coś dobrego, bo mają w planach uwolnienie kurczęt z fermy klatkowej. Zastanawiacie się pewnie, co może pójść niezgodnie z planem? Wszystko! Ale o to właśnie chodzi w tej książce. O doskonałą zabawę, salwy śmiechu, a dzięki temu ogromną radość z czytania. My już mamy ją za sobą i trochę Wam zazdrościmy, że ta przezabawna lektura jest jeszcze przed Wami.

Wiek odbiorców: 9-12 lat

 

Lauren Myracle, Dzień życzeń, wyd. Mamania


Życzenia składamy sobie z okazji, imienin, urodzin czy świąt. Życzymy najczęściej zdrowia szczęścia oraz pomyślności i spełnienia marzeń. Ale czy zastanawiamy się nad konsekwencjami życzeń i spełnionych marzeń? Co się stanie, jeśli skrywane myśli staną się rzeczywistością? O tym właśnie jest pełna magii, wchodzącej w nasze codzienne życie, książka przedstawiająca przygody Nataszy. Czy spełnią się jej trzy życzenia wypowiedziane trzeciej nocy, trzeciego miesiąca po trzynastych urodzinach? Czytajcie, nawet jeśli nie wierzycie w magiczną moc. Gwarantujemy Wam, że ta książka ma czarodziejską siłę przyciągania od pierwszej do ostatniej kartki.

Wiek odbiorców: 9-12 lat

 

Beata Ostrowicka, Szczygły, wyd. Nasza Księgarnia

Jak pisać dla nastolatków? Na to pytanie nie ma jednej, dobre odpowiedzi. Bo każdy nastolatek i każda nastolatka mają inne potrzeby. Jedną z prób odpowiedzi na pytanie, czego w opowieści książkowej szukają nastoletni odbiorcy podjęła Beata Ostrowicka. W książce „Szczygły” postawiła na  urok małego miasteczka, przyjaźń, kontakt z przyrodą oraz głębię opowieści, którą każdy czytelnik musi odkryć sam dla siebie. Podsuńcie tę książkę swoim nastolatką. Może znajdą w niej to, czego aktualnie poszukują. To w naszym zestawieniu to już druga, dobra pozycja dla młodych dorosłych. I bardzo nas to cieszy, bo wakacje to czas, kiedy można poświęć czas na czytanie i wynieść z tego dużo przyjemności.

Wiek odbiorców: 10-14 lat.

 

 

Pozostałe nowości lipca:

 

  • Cały świat jest cudem. Ilustrowany przewodnik po tajemnicach przyrody >> 
  • Konie, dziewczyna i pies. Pamiętnik >>
  • Eri czarodziejka >>
  • Rekiny. Najlepsi myśliwi w przyrodzie >>

 

Sprawdźcie nasze zestawienia nowości z ostatnich miesięcy - może coś przypadnie Wam do gustu ;)

 

Zapraszamy do subsktybcji naszego kanału na YouTube!
Znajdziecie tam m.in. wideorecenzje książek, inspiracje oraz nasze programy o książce dziecięcej!
ZOBACZ >>

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć