Warszawa

Misia i jej mali pacjenci. Szkolna wycieczka
PATRONAT CzasDzieci.pl

Misia i jej mali pacjenci. Szkolna wycieczka

od 9 do 12 lat
ISBN: 9788381543385

Podczas grzybobrania z mamą i ciocią Misia i Popik znajdują małego borsuka, który zgubił drogę do domu. Dziewczynka chce pomóc zwierzakowi, a jednocześnie wygrać rywalizację w zebraniu jak największej ilości grzybów. W ogródku Misi Popik i Kudłacz znajdują rannego kreta. Zwierzak jest jednak bardzo słaby i nie wiadomo, czy pomoc dziewczynki nie przyszła za późno. Podczas szkolnej wycieczki Misia poznaje gadającą papugę, która… wcale nie chce gadać. Pewnie dlatego, że coś jej dolega.
Gdzie jest dom borsuka? Czy dziewczynce uda się uratować kreta? Dlaczego papuga jest taka osowiała i nie mówi jak zwykle?

 

Kup teraz

Recenzje książki (Misia i jej mali pacjenci. Szkolna wycieczka)

Recenzja rodzica
Ciepła i mądra

Mamy w ręku kolejną książeczkę z przygodami lubianej Misi- "Misia i jej mali pacjenci. Szkolna wycieczka". Autorką serii o Misi jest Aniela Cholewińska-Szkolik, a wspaniałe ilustracje wyszły spod ręki Agnieszki Filipowskiej.


Misia jest sympatyczną dziewczynką obdarzoną wspaniałym darem porozumiewania się ze zwierzętami. Chyba wszystkie dzieci marzą aby móc rozmawiać ze swoim pupilem, a Misia to potrafi. Misia ma 8 lat, dziadka weterynarza, wspaniałych, kochających rodziców oraz wiernego przyjaciela-psa Popika. Jest wesołą dziewczynka o rudych włosach i piegach na twarzy. Bardzo lubi bawić się  w ogrodzie tak jak wszystkie dzieci. A co lubi najbardziej? Truskawki i kakao z pianką. A w wolnym czasie uwielbia malować farbami i czytać o przygodach Doktora Dolittle. W domku na drzewie założyła swoją klinikę weterynaryjną i właśnie tutaj pomaga wszystkim stworzeniom, które potrzebują pomocy.


W tej książeczce znowu czeka na nas wiele ciekawych przygód, które przeżyjemy razem z Misią i Popikiem. Spróbujemy pomóc zagubionemu, małemu borsukowi, którego Misia wraz z Popikiem spotyka podczas grzybobrania. Podczas szkolnej wycieczki rozwiążemy zagadkę gadającej papugi, która teraz nie chce mówić. A na koniec zajmiemy się rannym kretem, którego wytropił pies Popik wraz z psem dziadków- Kudłaczem. Ale nie będziemy zdradzać więcej szczegółów, bo książka zaprasza nas do wspólnej przygody.


Bardzo lubimy czytać o przygodach Misi. Są ciekawe i pouczające. Uwrażliwiają dzieci, wskazują jak istotne jest okazywanie empatii innym ludziom i zwierzętom. Niezmiernie ważne jest aby nikogo nie zostawiać samego w potrzebie i zawsze starać się pomóc.


Gorąco polecamy zapoznanie się z książeczkami, których główną bohaterką jest Misia. Książeczki są idealne do czytania, a także do oglądania ze względu na wspaniałe ilustracje.


Lubisz CzasDzieci.pl?  Polub nas na Facebooku!

Komentarze

Warto zobaczyć