Warszawa

Porady naszych Ekspertów

Wiktoria Jaciubek - psycholog rodzinny

Wiktoria Jaciubek

psycholog rodzinny

Magister psychologii, specjalność psychologia edukacji, absolwentka UAM w Poznaniu. Psychoterapeuta i psycholog rodzinny pracujący w nurcie terapii systemowej. Prowadzi terapię indywidualną dzieci, młodzieży i osób dorosłych oraz terapię rodzinną. Ma doświadczenie w pracy w ośrodkach opiekuńczo-wychowawczych, szkole podstawowej, przedszkolu oraz poradni zdrowia psychicznego, prowadzi warsztaty dla nauczycieli i rodziców. Jest autorką artykułów popularno-naukowych na tematy dotyczące psychologii dziecka i psychologii rodziny, publikowanych na wielu tematycznych portalach internetowych.

Odpowiedzi i porady:

Paniczny strach przed obcymi

Witam, jestem mamą 8,5-miesięcznego dziecka, które panicznie boi się obcych ludzi, właściwie to wszystkich oprócz mnie i męża. Zdaję sobie sprawę, że temat szeroko omawiany jest na wielu... więcej »

3-latka sika w majtki

Dzień dobry, mam problem z moją 3-letnią córką. Gdy powie się jej, że czegoś nie może, to zaczyna płakać i sika w majtki, od jakiegoś miesiąca jest ten problem. Po kilku takich sytuacjach,... więcej »

2,5-latek nie radzi sobie z emocjami

Wita, mój syn kończy 3 lata w sierpniu, natomiast problemy z jego zachowaniem pojawiły się w momencie skończenia ok 1,5 roku. Początkowo myślałam, że chodzi o bunt dwulatka, ale ten bunt... więcej »

Córka nie chce schodzić z nocnika

Witam serdecznie, mam problem z 2-letnią córką. Od kilku dni odłożyliśmy całkowicie pieluchy na dzień. Bardzo ładnie informuje o swoich potrzebach fizjologicznych. Jednak na noc dalej ma... więcej »

Kontakt z dziadkami

Witam, proszę mi podpowiedzieć jak mam się zachować jako babcia w sytuacji, gdzie wnuczka przebywała u mnie prawie od urodzenia. Po urlopie macierzyńskim mamy, mama często też wówczas przebywała... więcej »

Brak możliwości ubrania 2,5-letniego chłopca

Witam, piszę do Pani, bo mam mamy razem ze swoim chłopakiem problem z 2,5-letnim Oskarem. Od pewnego czasu (miesiąc) moje dziecko zaczęło samo załatwiać swoje potrzeby do nocnika i w tym czasie... więcej »

Mutyzm selektywny u 10-latka

Witam, jestem mama 10-letniego Cypriana. Mam z nim spore problemy wychowawcze. Zacznę może od tego, że syn cierpi na mutyzm selektywny. W wieku 5 lat poszedł do przedszkola, następnie do Junior... więcej »

Problem z 2,5-latkiem

Witam, jesteśmy rodzicami 2,5-letniego Damiana, który od 2-3 miesięcy buntował się, tzn. w sklepie sam chciał iść, jak coś nie było tak to rzucał się, kładł się - typowo jak na wiek... więcej »

Zachowanie 2,5-letniej córeczki

Witam serdecznie, postanowiłam zasięgnąć porady, ponieważ jestem już bezsilna. Mam dzieci w wieku 6 lat, 2,5 roku i 9 miesięcy. 2,5 letnia córka jest bardzo wesołym dzieckiem, chętnie pomaga... więcej »

Problemy z chodzeniem do szkoły

Dzień dobry, mam problem z synem 7-letnim, bo nie chce chodzić do szkoły (ma stwierdzone napadowe lęki). Boi się ojca (jestem po rozwodzie), że go zabierze i więcej mnie nie zobaczy. Niestety... więcej »
Portal CzasDzieci.pl ma przyjemność współpracować z gronem ekspertów, jednak często problemy wymagają pilnej lub dodatkowej porady medycznej. CzasDzieci.pl nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z zastosowania informacji zawartych w niniejszym serwisie. Zalecamy bezpośredni kontakt ze specjalistą w celu konsultacji danego problemu. Po zgłoszeniu pytania, zostanie ono po akceptacji redakcji umieszczone wraz z odpowiedzią konkretnego eksperta.

Przeczytaj również

Warto zobaczyć