Warszawa

Porady naszych Ekspertów

Wiktoria Jaciubek - psycholog rodzinny

Wiktoria Jaciubek

psycholog rodzinny

Magister psychologii, specjalność psychologia edukacji, absolwentka UAM w Poznaniu. Psychoterapeuta i psycholog rodzinny pracujący w nurcie terapii systemowej. Prowadzi terapię indywidualną dzieci, młodzieży i osób dorosłych oraz terapię rodzinną. Ma doświadczenie w pracy w ośrodkach opiekuńczo-wychowawczych, szkole podstawowej, przedszkolu oraz poradni zdrowia psychicznego, prowadzi warsztaty dla nauczycieli i rodziców. Jest autorką artykułów popularno-naukowych na tematy dotyczące psychologii dziecka i psychologii rodziny, publikowanych na wielu tematycznych portalach internetowych.

Odpowiedzi i porady:

Jak przygotować nastolatkę z CHAD na śmierć ojca?

Witam, moja córka ma 15 lat i od dwóch lat leczy się na chorobę afektywną dwubiegunową. Jej stan nie jest najlepszy. Przez ostatni rok była 4-krotnie hospitalizowana z powodu zaburzeń zachowania.... więcej »

Nieposłuszna 2,5-latka

Dzień dobry, moja 2,5-letnia córka jest nieposłuszna, w ogóle nie słucha co się do niej mówi, kiedy jej czegoś zabraniam, to mówi ze mnie nie kocha i nie lubi, i że chce do Taty, i zaczyna... więcej »

5-latek i problemy przedszkolne

Witam, mój 5-letni syn od 2 lat chodzi do przedszkola, mieszkamy za granicą i w przedszkolu nie mówią po Polsku. Początki były trudne, bo syn bardzo przeżywał rozstania i płakał dosyć długo,... więcej »

Dziecko mówi w nocy "mama"

Dzień dobry, mam 1,5-rocznego synka. Synek podczas snu kręci się i mówi "mama". Nie wiem czy w ten sposób mnie woła, że coś mu przeszkadza? W momencie, kiedy chcę go wziąć do łóżka mojego... więcej »

Agresywna 4-latka

Dzień dobry, mam problem z moją 4-letnią córką Oliwią. Wychowuje ją sama, jest niezrównoważona emocjonalnie. Przykładem jest to, że np. mówi, że mnie kocha, a za chwilę, że mnie nienawidzi,... więcej »

Nie ufam wychowawcy

Witam, piszę do Pani, bo już nie wiem, co zrobić. Mój syn chodzi do przedszkola pierwszy rok. Wszystko było dobrze, dopóki po trzech tygodniach dzieci przestały się z nim bawić i zaczęły... więcej »

Nerwica u 7-latka

Witam, mam synka, za miesiąc kończy 7 lat. Syn wszystko robił "szybko" - raczkował mając 6,5 miesiąca, chwilę potem usiadł, zaczął świadomie wołać "tata" w wieku 9 miesięcy, w wieku roku... więcej »

Dziecko nie chce chodzić do przedszkola

Witam, od września mój 3-latek poszedł do przedszkola. Na początku nie było tak źle, ładnie chodził, problem się zaczął się wtedy, kiedy miałam cały miesiąc popołudniówki i mnie nie... więcej »

Ataki furii u 6-latka

Witam, mam pytanie dotyczące tego, co zrobić, gdy nasz prawie już 7-letni syn (bo 7 lat skończy w lutym) wpada w furię. Dzieje się tak, gdy np. czegoś mu zabronimy, gdy zrobimy coś nie po... więcej »

Napady płaczu

Witam, mam syna (3,5-letniego). Od roku chodzi do przedszkola, od początku nie było z nim żadnego problemu, zawsze chętnie i z uśmiechem szedł do niego. Jednak od wakacji zmieniło się coś.... więcej »
Portal CzasDzieci.pl ma przyjemność współpracować z gronem ekspertów, jednak często problemy wymagają pilnej lub dodatkowej porady medycznej. CzasDzieci.pl nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z zastosowania informacji zawartych w niniejszym serwisie. Zalecamy bezpośredni kontakt ze specjalistą w celu konsultacji danego problemu. Po zgłoszeniu pytania, zostanie ono po akceptacji redakcji umieszczone wraz z odpowiedzią konkretnego eksperta.

Przeczytaj również

Warto zobaczyć