Warszawa

Porady naszych Ekspertów

Wiktoria Jaciubek - psycholog rodzinny

Wiktoria Jaciubek

psycholog rodzinny

Magister psychologii, specjalność psychologia edukacji, absolwentka UAM w Poznaniu. Psychoterapeuta i psycholog rodzinny pracujący w nurcie terapii systemowej. Prowadzi terapię indywidualną dzieci, młodzieży i osób dorosłych oraz terapię rodzinną. Ma doświadczenie w pracy w ośrodkach opiekuńczo-wychowawczych, szkole podstawowej, przedszkolu oraz poradni zdrowia psychicznego, prowadzi warsztaty dla nauczycieli i rodziców. Jest autorką artykułów popularno-naukowych na tematy dotyczące psychologii dziecka i psychologii rodziny, publikowanych na wielu tematycznych portalach internetowych.

Odpowiedzi i porady:

Strachliwy 3-latek

Witam, mój 3-letni synek bardzo boi się nowych miejsc: kościoła, galerii handlowych, cmentarza, nie wejdzie nawet na plac festynu rodzinnego, bo strasznie płacze. Bardzo interesuje się samochodami,... więcej »

Jak przekonać 3-latka do przedszkola?

Witam, mój 3,5-letni syn panicznie boi się chodzenia do przedszkola... Gdy zaprowadziłam go pierwszy dzień, został bardzo chętnie, przez dwie godziny bawił się ładnie z dziećmi, a po tym... więcej »

4-latka przerywa rozmowę

Witam, moja 4-letnia córka chodzi drugi rok do przedszkola. Wychowawczyni skarży się, że Zosia dużo mówi, często przerywa jak Pani coś mówi, opowiada wtedy historie, co robiła, gdzie była,... więcej »

Czy to autyzm?

Dzień dobry, jestem ciocią niespełna 2,5-letniej Amelii i jestem mocno zaniepokojona zachowaniem siostrzenicy. Amelka od urodzenia w zasadzie nie tolerowała innych osób, czyli: do 1,5 roku nie... więcej »

2,5-latka od miesiąca nie chce się przekonać do nocnika/nakładki

Dzień dobry, mam taki problem: córka (2,5 roku), od miesiąca nie jestem niczym jej w stanie przekonać do nocnika, więc przeszłam na nakładkę na toaletę i wciąż nie ma efektów, siedzi po... więcej »

Nocne moczenie i ssanie wargi

Witam, mój wnuczek jest inteligentnym przedszkolakiem, ma 4 latka i 8 miesięcy. Jednak rodzice mają problem, bo synek moczy się każdej nocy, trzeba go 1-2 razy wysadzać, a babcie już nie dają... więcej »

Napady szału u 20-miesięcznego chłopca

Witam, mój synek skończył właśnie 20 miesięcy i kilka razy dziennie ma napady złości, a wtedy tupie, kreci się w kółko i płacze do tego stopnia, że się zanosi. Nie występuje to tylko... więcej »

Masturbacja dziecięca

Witam, moja 4,5-letnia córka często stymuluje się przez pocieranie. Jak mam reagować? Dziś zwróciła mi na to uwagę również pani w przedszkolu córki, że od jakiś dwóch tygodni zauważyli... więcej »

Problem z komunikacją z 9-letnią córką

Witam, od około roku mamy problem z komunikacją z naszą 9-letnią córką, który pojawia się w sytuacjach konfliktowych. Gdy następuje zdarzenie, które nie jest po myśli córki, pojawia się... więcej »

Karanie dzieci

Witam, moja córeczka (3 lata i 3 miesiące) chodzi do przedszkola, ostatnio jedna z mam powiedziała mi, że dzieci jak są niegrzeczne, to za karę są wysyłane do starszej grupy. Z tego co ja... więcej »
Portal CzasDzieci.pl ma przyjemność współpracować z gronem ekspertów, jednak często problemy wymagają pilnej lub dodatkowej porady medycznej. CzasDzieci.pl nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z zastosowania informacji zawartych w niniejszym serwisie. Zalecamy bezpośredni kontakt ze specjalistą w celu konsultacji danego problemu. Po zgłoszeniu pytania, zostanie ono po akceptacji redakcji umieszczone wraz z odpowiedzią konkretnego eksperta.

Przeczytaj również

Warto zobaczyć