Warszawa

Porady naszych Ekspertów

Strachliwy 3-latek

Witam,

mój 3-letni synek bardzo boi się nowych miejsc: kościoła, galerii handlowych, cmentarza, nie wejdzie nawet na plac festynu rodzinnego, bo strasznie płacze. Bardzo interesuje się samochodami, wręcz głównie samochodami lub traktorami. Jest małym nerwuskiem- bije mnie i męża, jak czegoś nie dostanie czego oczekuje to płacze aż mu ulegniemy. Zaznaczę, że całkiem inaczej się zachowuje przy dziadkach lub innych członkach rodziny. Jak mamy z nim postępować żeby się przełamał i żebyśmy mogli normalnie wszędzie wspólnie wychodzić?

Ewa
Wiktoria Jaciubek - psycholog rodzinny

Wiktoria Jaciubek

psycholog rodzinny

Odpowiedź:

Szanowna Pani,

 

jeżeli strach dziecka jest według Pani nadmierny i nieadekwatny do sytuacji oraz jeżeli reakcje strachu są bardzo częste, to radziłabym skonsultować się z psychologiem dziecięcym. Psycholog omówi z Państwem poszczególne sytuacje, pomoże znaleźć źródła trudności oraz spróbuje wypracować metody poradzenia sobie z problemem. Do psychologa dziecięcego można udać się do rejonowej poradni psychologiczno-pedagogicznej (wizyta darmowa), do poradni zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży (wizyta darmowa) lub do poradni prywatnej (wizyta płatna).

 

Z poważaniem

Wiktoria Jaciubek

Zobacz inne porady w tematyce: lęk, problemy z zachowaniem, wymuszanie

Lubisz CzasDzieci.pl?  Polub nas na Facebooku!

Komentarze


Portal CzasDzieci.pl ma przyjemność współpracować z gronem ekspertów, jednak często problemy wymagają pilnej lub dodatkowej porady medycznej. CzasDzieci.pl nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z zastosowania informacji zawartych w niniejszym serwisie. Zalecamy bezpośredni kontakt ze specjalistą w celu konsultacji danego problemu. Po zgłoszeniu pytania, zostanie ono po akceptacji redakcji umieszczone wraz z odpowiedzią konkretnego eksperta.

Przeczytaj również

Warto zobaczyć