Warszawa

Jak radzić sobie w trudnych chwilach, czyli o książce "Przetrwać burzę"

Jak radzić sobie w trudnych chwilach, czyli o książce "Przetrwać burzę"

Każdy z nas przechodzi czasem przez trudne chwile. Kryzysy i problemy nie omijają także najmłodszych. Z pomocą przychodzi im nowa książka Elżbiety Zubrzyckiej. Sprawdźcie, dlaczego pomoże Wam ona „Przetrwać burzę”.

 

Małgosia to sympatyczna dziewczynka, której cały świat wywraca się do góry nogami. Pewnego dnia jej rodzice decydują się bowiem na rozwód. Małgosia nie rozumie, co dzieje się w jej rodzinie, i nie wie, jak teraz będzie wyglądało jej życie. Przestraszona, szuka sposobów na poradzenie sobie z nieoczekiwanym problemem. To właśnie na podstawie jej historii dr Elżbieta Zubrzycka pokazuje w książce „Przetrwać burzę” wyzwania, z jakimi zmagają się dzieci, gdy ich domami wstrząsa kryzys. W każdym rozdziale poznajemy kolejne przygody i rozterki Małgosi, które obrazują poszczególne etapy problematycznej sytuacji.

 

 

Jej perypetie opatrzone są wyjaśnieniami, które pomagają czytelnikom zrozumieć, co dzieje się w umyśle osoby stającej naprzeciw takiemu wyzwaniu, z jakim mierzy się Małgosia.

 

 

Książka skonstruowana jest w oryginalny i inteligentny sposób, który łączy w sobie opowiadanie z poradnikiem. Z jednej strony bowiem poznajemy losy i historie Małgosi, a z drugiej – otrzymujemy zestaw wskazówek oraz ćwiczeń, które pomagają dzieciom odnaleźć się w trudnych sytuacjach. Dr Zubrzycka w wyczerpujący, lecz bardzo przystępny sposób tłumaczy, dlaczego na problematyczne sytuacje reagujemy w określony sposób, jednocześnie proponując alternatywy dla niezdrowych sposobów radzenia sobie z emocjami. „Przetrwać burzę” zawiera także część dla rodziców, która pokazuje, w jaki sposób rozmawiać z pociechami o rozstaniu rodziców. To świetny poradnik zawierający całe mnóstwo praktycznych i konkretnych porad, dzięki którym wspólne przejście przez kryzys staje się choć odrobinę prostsze.

 

 

Ogromnym atutem książki jest wiedza i autorytet dr Elżbiety Zubrzyckiej. Jako psycholog i matka, dr Zubrzycka doskonale zdaje sobie sprawę z wyzwań, z jakimi mierzą się najmłodsi podczas kryzysów.

 

 

W „Przetrwać burzę” łączy swoje kompetencje terapeutki, wiedzę psycholożki oraz doświadczenie matki. Jednocześnie wykazuje się talentem literackim, który pozwala jej na stworzenie angażującej, pełnej emocji historii z wiarygodnymi bohaterami. Dzięki temu całość daje wrażenie książki prawdziwie niezwykłej, w której znaleźć można zarówno walory literackie, jak i konkretne porady na wyjście z kryzysu.

Atutem podkreślającym jeszcze jej wyjątkowość są przepiękne ilustracje Katarzyny Bukiert, które doskonale obrazują historię Małgosi i przeżywane przez nią problemy. To wszystko sprawia, że „Przetrwać burzę” to pozycja zachwycająca zarówno pod względem pomysłu, jak i wykonania.

Przeczytaj również

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć