Warszawa

10 najlepszych wodnych zabaw na lato

10 najlepszych wodnych zabaw na lato

Jak spędzaliście w dzieciństwie upalne dni? My skakaliśmy wokół zraszacza, chlapaliśmy się wodą i urządzaliśmy wodne bitwy. Doskonale chłodziły i sprawiały mnóstwo radości. Jeśli wiecie, o czym mówimy i jeśli Wasze dzieci też to lubią, czytajcie dalej!  

 

Mamy dla Was pomysły zabaw do wykorzystania w ogrodzie, na plaży, w lesie na działce. Z rodziną, przyjaciółmi, znajomymi. 

 

1/10
1/10

Kto nie lubi baniek mydlanych. Najlepiej, kiedy jest ich dużo i kiedy są duże. A czy Wasze dzieci widziały lub miały już okazję zrobić bańkowego węża? Aby takiego stworzyć, potrzebujecie jedynie plastikowej butelki, taśmy, skarpetki (która po praniu straciła swoją parę) i płynu do mycia naczyń. 

 

1. Odetnijcie spód butelki.

2. Owińcie tę dziurę skarpetką. 

3. Aby skarpetka się trzymała, użyjcie gumki recepturki lub taśmy.

4. Wypełnijcie butelkę płynem do mycia naczyń zmieszanym z wodą.

5. Teraz dzieci mogą dmuchać w szyjkę butelki, tworząc bańkowego węża.

 

Jeśli nie boicie się bałaganu, możecie dodać do wody barwników spożywczych. Efekt na pewno będzie bardziej niezwykły :)

 

Gdzie? Ogród, działka, pusta leśna polana lub w miarę pusta plaża

 

Całą instrukcję ze zdjęciami, po angielsku znajdziecie tutaj.

2/10
2/10

Na pewno pomysł z imprezową piniatą nie jest Wam obcy. Zazwyczaj w środku znajdują się cukierki lub po prostu kolorowe bibułki. Ten rodzaj piniaty jest idealny na upalne dni, zwłaszcza jeśli macie do dyspozycji dużą przestrzeń i jesteście pewni, że nic i nikt nie ucierpi za bardzo. Balony wypełnione wodą możecie powiesić na gałęziach drzew lub na sznurku. Przebijanie ich sprawi dzieciom na pewno niemałą radość. 

 

Gdzie? Ogród, działka, podwórko przy domu

3/10
3/10

Do tej gry potrzebujecie dwie miski lub dwa wiadra - jedno napełnione wodą, a drugie puste - i duże gąbki. Wiadra muszą być ustawione w pewnej odległości od siebie. Zadanie polega na przeniesieniu jak największej ilości wody z jednego pojemnika do drugiego za pomocą gąbki. Najlepiej grę urządzać na trawiastym podłożu, ponieważ na piaszczystej plaży może zrobić się błotko ;) 

 

Gdzie? Ogród, działka, pusta leśna polana lub w miarę pusta plaża

4/10
4/10

Rywalizacja, śmiech, zabawa i woda. Tę grę możecie zaproponować podczas rodzinnego grilla lub spotkania z przyjaciółmi w ogrodzie. Przygotujcie balony napełnione wodą. Każda para trzyma duży kąpielowy ręcznik, na którym umieszczony jest balon. Ma za zadanie podrzucić balona, a druga para musi złapać go na swój ręcznik. Jeśli jej się to nie uda, pierwsza drużyna otrzymuje punkt. Opcje gry możecie rozbudowywać i dodawać własne pomysły. Nie zdziwcie się, jeśli zabawa przekształci się w balonową bitwę!

 

Gdzie? Ogród, działka, podwórko przy domu

 

Całą instrukcję ze zdjęciami, po angielsku znajdziecie tutaj.

5/10
5/10

Najprostsza zabawa, do której potrzeba jedynie plastikowych kubków i wody, a ile radości może sprawić! Idealna na upalne dni w ogródku, na działce, ale także nad jeziorem czy rzeką, a nawet na polanie w lesie. Zadaniem dzieci (i rodziców) jest przekazanie jak największej ilości wody z kubka do kubka bez rozlania. Ale nie jest tak łatwo jak się wydaje, ponieważ wodę podaje się do tyłu, bez patrzenia za siebie. Mokre ciuchy i mnóstwo śmiechu gwarantowane! 

 

Gdzie? Ogród, działka, leśna polana, plaża

6/10
6/10

Kolejny balonowy pomysł. Tym razem wodny dart. Planszę z balonami ustawcie w ogródku i upewnijcie się, że dookoła nie stoi nic, co mogłoby się zniszczyć. A także, że nikt nie ucierpi trafiony strzałką. 

 

Gdzie? Ogród, działka, podwórko przy domu

7/10
7/10

Regaty w ogródku? Dlaczego nie! Tor zrobicie z rynien, rurek czy nawet kartonowych części owiniętych folią. Łódeczki dzieci mogą wprawiać w ruch za pomocą wachlarzy, dmuchając lub...

 

Gdzie? Ogród, działka, podwórko przy domu

8/10
8/10

... za pomocą wodnych pistoletów. Podwórkowe regaty obudzą ducha rywalizacji! Najpierw jednak dzieciaki samodzielnie mogą wykonać łódeczki. Mnóstwo pomysłów znajdziecie w Internecie. 

 

Gdzie? Ogród, działka, podwórko przy domu

9/10
9/10

Z kawałka pianki można wykonać zjeżdżalnię, która będzie idealna do urządzania wodnych zawodów dla zabawek. Małe samochodziki, lalki, łódeczki, gumowe kulki. Dziecięca fantazja na pewno podpowie, co jeszcze można wykorzystać. Zaproście sąsiadów, koleżanki i kuzynów. Zawody mogą być drużynowe lub indywidualne. 

 

Gdzie? Ogród, działka, leśna polana, plaża

10/10
10/10

Ostatni pomysł także jest łódkowy. Tutaj została wykorzystana przydomowa rynienka. Tym razem nie chodzi o zawody, ale o zabawę wszelkimi zabawkami, które pływają. Każde dziecko ma swoją przestrzeń i swój kawałek pojemnika. 

 

Gdzie? Ogród, działka, podwórko przy domu

Przeczytaj również

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć