Warszawa

Jak zaplanować czas dziecku podczas wakacji, gdy nigdzie nie wyjeżdżacie?

Jak zaplanować czas dziecku podczas wakacji, gdy nigdzie nie wyjeżdżacie?

Wakacje to czas, gdy dzieci w końcu mogą korzystać z uroków lata i upragnionego wypoczynku. Niektórzy z nas wysyłają maluchy na obozy i kolonie, inni natomiast decydują się na wspólne spędzanie czasu ze swoimi pociechami. Są i tacy, którzy nie planują wyjazdów. Jak w takim razie zaplanować czas wolny dziecku podczas wakacji, by nie odczuwało nudy?

 

Przygotuj basenik z wodą

 

Niemal każdy maluch uwielbia wodne kąpiele. Twoje dziecko będzie zachwycone, gdy w ogródku postawisz mu basenik, w którym będzie mógł chłodzić się w gorące dni. Zadbaj o ciekawe akcesoria do zabawy.

 

Zorganizuj piknik na świeżym powietrzu

 

Twojemu dziecku wiele radości sprawi możliwość zjedzenia śniadania, kolacji czy obiadu na świeżym powietrzu. Nie musisz mieć mebli ogrodowych. Wystarczy, że rozłożysz koc czy karimatę, na których usiądziecie i będziecie zajadać się pysznym posiłkiem.

 

Pomyśl o spacerach

 

Polska to piękny kraj. Dlatego nawet, gdy nie wyjeżdżasz na wakacje możesz zachwycać się przyrodą w swoim miejscu zamieszkania. Kto wie, być może w twojej okolicy znajduje się piękny las, park, fajny plac zabaw czy kąpielisko, na które warto zabrać dziecko.

 

Postaw na sport

 

Nie zapominaj o aktywności fizycznej. Wspólnie z dzieckiem możesz biegać, jeździć na rowerze czy pływać w rzece albo pobliskim jeziorze lub innym kąpielisku. Wszystko to sprawi wiele radości Twojemu dziecku.

 

Zwróć uwagę na ciekawe wydarzenia w okolicy

 

Być może w Twojej miejscowości lub w okolicy organizowane są fajne koncerty, spektakle, kino pod gwiazdami na świeżym powietrzu czy zabawy dla dzieci? Warto skorzystać z takich rozrywek, by umilić czas dziecku podczas wakacji.

 

Znajdź smaczne wakacyjne przekąski

 

Dla wielu dorosłych wspomnieniem wakacji są smaczne lody, gofry czy ziemniaki z ogniska. Zadbaj o to, by i Twój maluch miał takie wspomnienia. Od czasu do czasu wybierzcie się do ulubionej kawiarni na tego rodzaju smakołyki.

 

Lepiej poznaj swój region

 

Wcale nie trzeba jechać daleko, by móc odkrywać nieznane. Być może w Twoim regionie jest wiele takich miejsc, których jeszcze nie poznaliście z dzieckiem. Odwiedźcie nawiedzony zamek, wdrapcie się na pobliską górkę, pójdźcie na wystawę sztuki, do parku wodnego czy do wesołego miasteczka. Maluch będzie zachwycony.

 

Zastanów się nad towarzystwem dla malucha

 

Nic tak nie sprawia radości dziecku jak możliwość zabawy z innymi maluchami. Dlatego jeżeli w waszym sąsiedztwie mieszkają jego rówieśnicy, zadbaj o to, by twoja pociecha miała możliwość nawiązania z nimi znajomości i radosnej zabawy.

 

Lato bez wyjazdu na urlop też może być fajne. Warto szukać sposobów na jego wykorzystanie.


Zobacz też:

 

Bezpieczne wakacje z dzieckiem - o czym pamiętać?

TOP 5 inspiracje na wakacje z dziećmi

 

 

 

Przeczytaj również

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć