Warszawa

Książki na Czasie - Maj 2019

Książki na Czasie - Maj 2019

Maj, choć był bardzo zimny i deszczowy, stał się prawdziwym w końcu prawdziwie wiosennym miesiącem i cieszył nas świeżością zieleni oraz soczystością wiosennych kwiatów. Podobnie było na naszych półkach. Zagościły na niej cieszące oko i czytelnicze serca książki.

 

Zapraszamy na nasze książkowe podsumowanie maja.

 

Wszystkie nowości książkowe znajdziecie w:
DZIALE KSIĄŻKI - czasdzieci.pl/ksiazki

 

NOWOŚCI MAJA

 

Królewicz Lupi

Zofia Stanecka 

wyd. Nowa Era

 

 

Królewicz Lupi i króliczek Zębiczek

Zofia Stanecka 

wyd. Nowa Era

Każdy chłopczyk jest małym księciem i każdy może poczuć się jak Lupi. W baśniowej postaci stworzonej przez znaną i kochaną przez dzieci Zofię Stanecką wielu małych czytelników może odnaleźć siebie. Lupi nie mówi „r”, dopada go nuda i, niestety, czasem nie słucha swoich rodziców.
Warto sięgnąć po przygody Lupiego również ze względu na konstrukcję opowieści. Tekst poprzetykany jest słowami-obrazkami. Dzięki temu dzieci będą mogły stać się aktywnymi uczestnikami czytania, co przyniesie im jeszcze więcej satysfakcji.

Wiek odbiorców: 3-5 lat

 

Mela i Groszek. Groszek idzie do przedszkola
Ewa Skibińska
Wyd. Wilga

Jakim stresem są pierwsze dni w przedszkolu widzą rodzice dzieci, które pierwszy raz się do niego udają. Warto się do tego momentu dobrze przygotować. Można skorzystać z historii o Meli i Groszku. Dzięki niej łatwiej pójdzie obalenie krążących wśród dzieci opowieści o przedszkolnym życiu, które często są straszne i nieprawdziwe.
Wiek obiorców:m 3-5 lat

 

Ilustrowany inwentarz kwiatów
Virginie Aladjidi
Emmanuelle Tchoukriel,

wyd. Zakamarki

Ta książka jest jak magiczny wehikuł czasu. Dzięki niej możemy niczym dawni botanicy w starych leksykonach podziwiać piękne rysunki kwiatów. Autorka namalowała je chińskim tuszem i akwarelami. Ilustracje te są jak prawdziwa uczta dla oka. W maju kwiaty rozkwitły nam za oknami i, dzięki tej książce, na półce.

Wiek odbiorców: 5-10 lat
 

 

Dokta. Opowieść o Wandzie Błeńskiej
Eliza Piotrowska
Wydawnictwo Święty Wojciech

Często jest tak, że w odmętach historii, dat, nazwisk i wydarzeń ginie postać ważna i zasłużona. O Napoleonie czy o Janie III Sobieskim słyszał pewnie każdy, ale czy wiemy, co ważnego dla świata zrobiła Wanda Bełska? Teraz możemy wraz z dziećmi nadrobić zaległości. Dla wewnętrznego rozwoju dobrze czytać piękne opowieści o sile pokory i, w tak egoistycznych czasach, radości jaką przynosi pomaganie innym. Warto czytać tym bardziej, że autorką książki jest Eliza Piotrkowska.

Wiek odbiorców: 6-10 lat

 

Nierozłączki. Lilka i Pestka

Annie Barrows

wyd. Egmont 

 

Nierozłączki. Duch, który musiał odejść

Annie Barrows
wyd. Egmont

Nowa seria książek o dwóch przyjaciółkach różnych jak ogień i woda. Pestka jest energiczna i rozgadana, z kolei Lilka, choć nosi sukienki i wydaje się być bardzo  grzeczna oraz poukładana, ma swoje czarodziejskie laboratorium, gdzie pracuje nad tajemniczymi zaklęciami i magicznymi eliksirami. Co gwarantuje spotkanie takiego duetu? Dużo fantastycznej zabawy. Polecamy wszystkim, którzy cenią sobie przyjaźń zaprawioną dodatkowo dawką fantazji.

Wiek odbiorców: 7-13 lat

 

Podróżnicy. Wielkie wyprawy Polaków

Andrzej Fedorowicz

wyd. Dwie Siostry

Takie książki nas zachwycają. Dlaczego? Ponieważ nieustannie cierpimy na brak wiedzy o ciekawych postaciach z naszej historii (tej odległej i tej zupełnie współczesnej), zatem każda publikacja opisująca dokonania, w tym wypadku podróżnicze, jest warta przeczytania. Po jej lekturze nieobce będą nam imiona i nazwiska takie jak: Benedykt Polak, Tony Halik, Jerzy Kukuczka czy Aleksander Doba. Efektem ubocznym jest także chęć wyruszenia w nieznane. Może w tej podróży spotkamy i Was?

Wiek odbiorców: 8-13 lat
 

Kiedy wieloryby miały nogi i inne niesamowite ścieżki ewolucji
Dougal Dixon
wyd. Zielona Sowa

Po przeczytaniu tej książki można dojść do wniosku, że nic nie jest nam (czyli istotom żyjącym na ziemi) dane raz na zawsze. Teraz lub raczej z naszej ludzkiej perspektywy czasu wydaje się to nieprawdopodobne, ale, tak jak podaje tytuł, wieloryby miały cztery nogi i niczym psy wędrowały po ziemi.
13 przeciekawych historii przybliży nieznane dotąd ewolucyjne fakty. Choć „13” wydaje się nieszczęśliwą liczbą, nie musicie się obawiać - lektura tej książki Was nie rozczaruje.

Wiek odbiorców: 9-12 lat

 

Ale samoloty! Odlotowe historie lotnicze
Michał Leśniewski
Maciej Blaźniak

wyd. Egmont

Aby opisać tę książkę, wystarczą dwa słowa: „jest odlotowa!”. Znajdziecie w niej całą historię podniebnych przygód od momentu pierwszego marzenia o wzbiciu się w powietrze. Ponadto pełno w niej cennych informacji, takich jak wyjaśnienie „samolotowej” terminologii. Lećcie po tę książkę i czytajcie!

Wiek odbiorców: 9-12 lat

 

Bunia kontra fakir. Mazurscy w podróży. Tom 1
Agnieszka Stelmaszyk
Wyd. Wilga

Kiedy na okładce widzimy nazwisko Agnieszki Stelmaszyk wiemy, że to będzie dobra książka. Ta reguła sprawdziła się i tym razem. Tytułowa Bunia to oczywiście pełna energii babcia, która wraz ze swymi dziećmi i jedenastoletnim wnukiem przemierza Europę. Co się dzieje podczas podróży? Nie zabierzemy Wam tej przyjemności - musicie przeczytać sami, ale gwarantujemy, że to bardzo dobra książka, która może stać się towarzyszem wakacyjnych podróży.

Wiek odbiorców: 9-12 lat

 

 

Sprawdźcie nasze zestawienia nowości z ostatnich miesięcy - może coś przypadnie Wam do gustu ;)

 

Inne nowości maja: 

  • Strasznowiłka i dzika zima >>
  • Świerszczyk Bajetan uwielbia ćwiczenia z myślenia >> 
  • Baśniowa gimnastyka w dwóch językach. Nowe zabawy >>
  • Einstein na wiązce światła >>
  • Niedźwiedź i pianino >>
  • Spotkanie w górach. Misia i jej mali pacjenci. Tom 8 >>

 

 

Zapraszamy do subsktybcji naszego kanału na YouTube!
Znajdziecie tam m.in. wideorecenzje książek, inspiracje oraz nasze programy o książce dziecięcej!
ZOBACZ >>

 

Komentarze

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć