Warszawa

Królewicz Lupi i króliczek Zębiczek
PATRONAT CzasDzieci.pl

Królewicz Lupi i króliczek Zębiczek

Wyd.: Nowa Era
od 3 do 5 lat
ISBN: 978-83-267-3606-3

Pełna uroku opowieść o pewnym małym królewiczu, idealna dla przedszkolaków - do wspólnego czytania z rodzicami. W tekst wplecione są słowa-obrazki, które sprawiają, że nawet bardzo młody czytelnik może włączyć się w lekturę i podpowiadać mamie lub tacie, o czym mowa w kolejnych zdaniach. Królewicz Lupi pod wieloma względami przypomina zwykłego małego chłopca – ma problem z wymawianiem głoski „r”, marzy o prawdziwym przyjacielu, czasem się nudzi i nie zawsze słucha swoich rodziców. W baśniowym bohaterze stworzonym przez Zofię Stanecką dziecko może odnaleźć dobrze znane emocje i pragnienia.

 

Piękne, nastrojowe ilustracje Elżbiety Grozdew przeniosą małego i dużego czytelnika w kolorowy, pogodny świat. Ogromną zaletą książki jest jej więziotwórczy charakter – dziecko i rodzic czytają razem, przytuleni i zanurzeni w opowieści.

Kup teraz

Recenzje książki (Królewicz Lupi i króliczek Zębiczek)

Recenzja rodzica
Wspólne czytanie? Świetna zabawa i bliskość z dzieckiem

Wielu przedszkolaków zna książkową bohaterkę - Basię i zapartym tchem śledzi jej kolejne przygody. Zofia Stanecka, autorka serii o tej powszechnie lubianej dziewczynce, stworzyła także książkowy cykl o królewiczu Lupim (wydawnictwo Nowa Era) dla nieco młodszych przedszkolaków. Przesympatycznemu kilkuletniemu bohaterowi towarzyszy jego ukochany pies Brzuszek. W części zatytułowanej „Królewicz Lupi i króliczek Zębiczek” małemu królewiczowi wypada mleczny ząb. Wraz ze swoim wiernym towarzyszem wybiera się na poszukiwanie wróżki Zębuszki; obydwaj mają nadzieję, że spełni ona marzenia chłopca i jego czworonożnego przyjaciela.


Jednak zamiast wróżki Zębuszki niespodziewanie pojawia się króliczek Zębiczek, a zamiast wymarzonej zabawki czy kości ważniejsza okazuje się więź prawdziwych przyjaciół oraz wspólne chwile spędzone na czytaniu. Być może to właśnie niesamowita baśniowa historia jest najwspanialszym prezentem, jaki można sobie wymarzyć?


Dopełnieniem całości są ciepłe, barwne ilustracje autorstwa Elżbiety Grozdew oraz obrazki wplecione w tekst, zastępujące wybrane wyrazy. Dzięki nim czytanie z dzieckiem staje się prawdziwie wspólnym czytaniem. Książka z obrazkami niewątpliwie aktywizuje młodsze dzieci i skłania do autentycznej bliskości z rodzicem. Lektura prezentowanej książeczki zachęca też do rozmów o marzeniach i o tym, co dla dziecka ważne i wartościowe.


Lubisz CzasDzieci.pl?  Polub nas na Facebooku!

Komentarze

Warto zobaczyć