Strefa rodzica » Artykuły » Książki na Czasie - Kwiecień 2019

Książki na Czasie - Kwiecień 2019 powiększ

Książki na Czasie - Kwiecień 2019

Kwiecień plecień przyniósł nam prawdziwą ucztę czytelniczą - od książek poruszających tak ważne tematy jak ekologia i zdrowie naszych zębów (oczywiście w przystępnych dla młodych odbiorów sposób) po przezabawne powieści o przygodach skarpetek, Klary czy Mi czy opisujące ważne dla dzieci i rodziców tematy książki Magdaleny Różczki oraz Anny Onichimowskiej. 

 

Wszystkie nowości książkowe znajdziecie w:
DZIALE KSIĄŻKI - czasdzieci.pl/ksiazki

 

NOWOŚCI KWIETNIA

 

Basia i śmieci

Zofia Stanecka
Marianna Oklejak

wyd. Egmont

Dzięki tej książce oraz znanej najmłodszym czytelnikom postaci Basi będziemy mogli dzieciom przedstawić jeden z najpoważniejszych problemów współczesnego świata - tony śmieci, które niszczą nasze środowisko. Każdy z nas czytając tę książkę zastanowi się, czy używanie foliowych torebek oraz jednorazowych rurek do picia jest konieczne.
To pozycja obowiązkowa, bo tylko dzięki szerokiej edukacji od najmłodszych lat będziemy mogli uratować naszą planetę i zachować ją dla dzieci naszych dzieci.

Wiek odbiorców: 3-6 lat

 

Ratujmy Ziemię. Wielka księga zabaw
Gaëlle Bouttier-Guérive
wyd. Egmont

Druga książka o ekologii w naszym zestawieniu. Tym razem w formie zabawy autorzy książki dzieciom, a też i czytającym z nimi dorosłym, mówią o kondycji naszej planety i związanymi z tym zagrożeniami. Publikacja ma nie tylko walory informacyjne, ale dodatkowo pomaga w kształtowaniu właściwych postaw. Nauczymy się, jak czuć się odpowiedzialnym za otaczające nas środowisko. Polecamy, bo musimy pamiętać o ty, że od tego, co zrobimy dziś, zależy nasza wspólna przyszłość.

Wiek odbiorców: 3-7 lat

 

Feluś Kocimiętki. Niewidzialny kot
Pip Jones
Wyd. Zielona Sowa

To pozycja obowiązkowa dla wszystkich dzieci, które poszukują przyjaciela i rodziców, którzy w dzieciństwie mieli wymyślonego towarzysza zabaw. Z takim kolegą można robić wszystko. I o to chodzi w dzieciństwie, aby wykorzystywać potężną siłę wyobraźni i bawić się nią bez ograniczeń.

Wiek odbiorców: 4-7 lat

 

Wielka księga Klary

Marcin Wicha

Wyd. Mamania 

Kiedy książkę piszę ten autor to możemy polecać ją w ciemno. Marcin Wicha znany jest z tego, że każda jego książka dostarcza niezapomnianych przeżyć. Tym razem jest to śmiech, bo czytając przygody Klary wszyscy (zarówno dzieci, jak i dorośli) będą się śmiać od pierwszej do ostatniej strony. Tym, którzy się w tej książce zakochają podpowiadamy, że to trzecia z kolei książka o przygodach Klary: dwie pierwsze to: „Klara. Proszę tego nie czytać” i „Klara. Słowo na „szy””.

Wiek odbiorców: 6-8 lat

 

Psierociniec. Kocia lista życzeń
Agata Widzowska
wyd. Wilga

Czy to możliwe, żeby koty porwały psa? Tak! Od takiej nietypowej sytuacji rozpoczyna się kolejne opowieść z serii „Psierocinieniec”. Co wydarzy się dalej? Oczywiście - tego Wam nie zdradzimy, ale możemy zapewnić, że koty zaskoczą swoimi żądaniami, a psy - wykorzystają wszystkie swoje talenty, aby pomóc przyjacielowi. Polecamy dzieciom kochającym opowieści o zwierzętach, ale także miłośnikom ciepłych historii o przyjaźni.

Wiek odbiorców: 6-9 lat


Gabi. Tego właśnie chcę!

Magdalena Różczka
Marta Wysocka-Jóźwiak

Wyd. Burda Media Polska

Każdy z nas czasem nie wie, czego chce… w dużych lub czasem bardzo małych sprawach. Trudno nam podjąć dezycję lub pogodzić się z faktem, że coś nie idzie po naszej myśli. Ale nie Gabi - bohaterka tej książki z determinacją dąży do celu, potrafi też zweryfikować plany, jeśli coś przekreśli jej marzenia. Warto podsunąć tę książkę naszym dzieciom do czytania, ponieważ po pierwsze wciągnie je od pierwszej do ostatniej strony, a po drugie utwierdzi w nich przekonanie, że warto wierzyć we własne siły i spełniać marzenia.

Wiek odbiorców: 6-8 lat

 

List do Ronaldo
Anna Onichimowska

Wyd.  Ezop

Kiedy widzicie w tytule tej książki imię „Ronaldo” i myślicie o tym sławnym piłkarzu to podpowiemy Wam, że wcale się nie mylicie. To właśnie ten Ronaldo. Tylko, co on robi w książce dla dzieci doskonałej polskiej autorki - Anny Onichimowskiej? Otóż własną książkę piszę o nim Bulbes - jeden z bohaterów opowieści. Bulbes w dodatku pisze ją w tajemnicy przed swoją przyjaciółką - Hanią. Ona też ma swoje sekrety i nie wszystko mówi przyjacielowi. Co z tego wyniknie? Zachowamy to dla siebie i zachęcimy do czytania, bo to bardzo wartościowa książka. Napisać o niej, że jest o przyjaźni i o pozostawaniu sobą to nie napisać nic.

Wiek odbiorców: 6-8
 

Banda czarnej frotté

Justyna Bednarek,
Daniel de Latour,
Wyd. Poradnia K

Justyna Bednarek jest mistrzynią. Już jej pierwsza książka o przygodach skarpetek była fenomenalna i idealnie odpowiadająca na gusta młodych czytelników, i trudno w to uwierzyć, ale każda kolejne jest coraz lepsza. Tym razem wraz z czarną frotową skarpetką podróżujemy, niczym wilki morskie, dookoła świata.
Każdy rozdział pełen jest zwrotów akcji oraz wzruszeń. Skarpetki przeżywają tak wspaniałe przygody, że sami czasem mamy ochotę uciec przez dziurę pod pralką i do nich dołączyć.

Wiek odbiorców: 7-10 lat
 

Amelia i Kuba. Mi się podoba
Rafał Kosik
wyd. Powergraph

Oczywiście, że lubimy Amelię i Kubę. Oczywiście, że czekamy na ich kolejne przygody oraz przemyślenia dotyczące problemów, z jakimi się stykają. Ale… kochamy Mi za jej żywiołowe podejście do rzeczywistości. Mi bardzo chce mieć psa, choć jest uczulona sierść. Rozwiązaniem wydaje się przygarnięcie prawie łysego, trójnogiego zwierzaka. Wydaje się proste, prawda? Zmartwimy Was - na nasze szczęście nie będzie i dzięki temu będziecie mogli delektować się kolejnymi przygodami znanych z poprzednich części bohaterów.

Wiek odbiorców: 7-12 lat
 


DLACZEGO DOROŚLI MAJĄ DZIWNE ZĘBY?
Anna Manna Poznańska

Wyd. Kaszamanna

Dziecko i dentysta to połączenie, które sprawia wiele kłopotów. Dzieci - wiadomo (generalnie) z własnej chęci nie chcą do dentysty. Z kolei dentyści w swoim specjalistycznym stroju, wyposażeni w narzędzia oraz wiedzę zdobytą przez lata studiów i pracy, czasem są bezradni wobec małych dzieci. Bo jak, w takim kosmicznym dla maluchów anturażu, rozmawiać z nimi o zębach, dziurach i czasem koniecznych naprawach. Ta książka przyda się zatem jednym i drugim. W bardzo przystępny sposób wyjaśni dzieciom dlaczego należy dbać o zęby, a dentystom, podpowie jak rozmawiać z małymi pacjentami.

Wiek odbiorców: dla każdego :)
 

Sprawdźcie nasze zestawienia nowości z ostatnich miesięcy - może coś przypadnie Wam do gustu ;)

 

Inne nowości kwietnia:

 • Supercepcja. Początek >>
 • Słodycze >>
 • Ratujmy Ziemię. Wielka księga zabaw >>
 • Psierociniec. Kocia lista życzeń >>
 • Dogman i Superkot. Dogman. Tom 4 >>
 • Opowieść o dwóch kotach. Dogman. Tom 3 >>
 • Dusia i Psinek-Świnek. Nikt się nie boi >>
 • Niezwyczajne zawody >>
 • Berlin - znam to miasto >>
 • 100 głupich porównań dla bystrzaków >>
 • Siedem łóżek malutkiej Popielicy >>
 • Jano i Wito. W mieście >>
 • Rok, w którym nauczyłam się kłamać >>
 • Polscy Superbohaterowie: Mieszko I. Tajemnicze drewienko >>
 • Polscy Superbohaterowie: Tadeusz Kościuszko. Wakacje z wodzem >>
 • Tańcz, Córko Księżyca! >>
 • Jej historia. 50 kobiet i dziewczyn, które zadziwiły świat >>
 • Wielka księga pytań. Basia >>
 • Pamiętnik 8-bitowego wojownika. Tryb misji. Minecraft. Tom 5 >>
 • Feluś Kocimiętki. Niewidzialny kot >>
 • Bad Guys. Ekipa Złych Odcinek 1 >>

 

Zapraszamy do subsktybcji naszego kanału na YouTube!
Znajdziecie tam m.in. wideorecenzje książek, inspiracje oraz nasze programy o książce dziecięcej!
ZOBACZ >>


Lubisz CzasDzieci.pl?
Zobacz także: Bydgoszcz na weekend więcej » x
Zobacz » Artykuły
Bydgoszcz na weekend

Bydgoszcz na weekend

Bydgoszcz to miasto, w którym nie sposób się nudzić! Obojętnie czy ma się 5 lat czy 50. Przekonajcie się sami. więcej »
Runmaggedon dla Komitetu Ochrony Praw Dziecka!

Runmaggedon dla Komitetu Ochrony Praw Dziecka!

Najbardziej ekstremalny bieg z przeszkodami w Polsce, czyli Runmaggedon łączy wyzwanie sportowe z integracją zespołów pracowniczych i wsparciem szczytnego celu. Uczestnicy Runmaggedonu pomaganie mają we krwi. Teraz mogą wesprzeć Komitet Ochrony Praw Dziecka więcej »
Pierwsze urodziny - prezenty na roczek dla chłopca i dziewczynki

Pierwsze urodziny - prezenty na roczek dla chłopca i dziewczynki

Roczek to długo wyczekiwana chwila przez rodziców, dziadków, chrzestnych i wszystkich innych członków rodziny brzdąca. Goście zwykle intensywnie zastanawiają się nad odpowiednim prezentem dla rocznego dziecka. Okazuje się, że wybór wcale nie jest trudny! Zobacz, jakie zabawki okażą się najlepszym prezentem na pierwsze urodziny i dlaczego zadowolone będzie z nich nie tylko dziecko, ale też jego rodzice. więcej »
5 porad jak nauczyć dziecko bezpiecznej zabawy z psem

5 porad jak nauczyć dziecko bezpiecznej zabawy z psem

Psy są najlepszymi przyjaciółmi naszych dzieci! Jednak by nawiązać przyjaźń ze zwierzakiem domowym, dzieci powinny nauczyć się jak bezpiecznie obchodzić się z czworonogami! więcej »
Konkurs - Moje ulubione miejsca do biegania
Patronat CzasDzieci.pl

Konkurs - Moje ulubione miejsca do biegania

Zapraszamy najmłodszych fanów biegania do kolejnego konkursu; "Moje lubione miejsca do biegania", w którym zadaniem uczestników jest przedstawienie w dowolnej formie (opis, rysunek, zdjęcie) z krótkim uzasadnieniem, najlepszych miejsc na jogging. więcej »
Jak pies z kotem? a może z szopem? Premiera nowego serialu "Taffy" w Boomerangu

Jak pies z kotem? a może z szopem? Premiera nowego serialu "Taffy" w Boomerangu

Boomerang przedstawia nowego bohatera! Buszujący w śmieciach szop - Taffy - przebiera się za kota i zadomawia w rezydencji Pani Majętnej. Wierny przyjaciel właścicielki, pies Bentley wie, kim tak naprawdę jest nowy lokator i zrobi wszystko, żeby się go pozbyć. Premiera już 15 lipca więcej »
Fast food w dziecięcej diecie

Fast food w dziecięcej diecie

Dzieci uwielbiają potrawy typu fast food, i jest to fakt, z którym trudno dyskutować. Nawet najwyborniejsza zupa pomidorowa czy najpiękniej wysmażony kotlet schabowy w starciu z pizzą, burgerami, hot-dogami lub frytkami mają w opinii małych smakoszy bardzo nikłe szanse powodzenia... więcej »
Ogród dla dzieci - sprawdź jakie atrakcje i zabawy możesz przygotować w ogrodzie

Ogród dla dzieci - sprawdź jakie atrakcje i zabawy możesz przygotować w ogrodzie

Często w okresie wakacyjnym maluchy nudzą się. Zwłaszcza latem, warto zorganizować we właściwy sposób czas swoim pociechom, kiedy mają one przerwę od przedszkola czy szkoły. Możliwości jest bardzo dużo, jednak jednym z najlepszych rozwiązań jest stworzenie atrakcji dzieciom we własnym ogrodzie. więcej »
Zostań smart rodzicem - 5 aplikacji stworzonych dla mam

Zostań smart rodzicem - 5 aplikacji stworzonych dla mam

Która mama w dzisiejszych czasach nie posiada smartfona? Niewielkie urządzenie ma prawie każdy i coraz chętniej sięgamy po aplikacje na telefon ułatwiające codzienne obowiązki. Bankowość mobilna? Prawdziwy hit! Zakupy z dostawą do domu? Ultrawygoda! Dlaczego więc nie wprowadzić rodzicielstwa na nowoczesne tory? Usprawnij opiekę przy maluszku z dedykowaną aplikacją dla mam! więcej »
Głowa pełnych szalonych pomysłów! Prezentujemy zdjęcia z filmu Młody geniusz i kłopotliwe wynalazki
Patronat CzasDzieci.pl

Głowa pełnych szalonych pomysłów! Prezentujemy zdjęcia z filmu Młody geniusz i kłopotliwe wynalazki

Prezentujemy galerię zdjęć z wybuchowej komedii o najbardziej wyluzowanym konstruktorze świata... więcej »
Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2019