Warszawa

Bunia kontra fakir. Mazurscy w podróży. Tom 1

Bunia kontra fakir. Mazurscy w podróży. Tom 1

Wydawnictwo: Wilga
od 9 do 12 lat
ISBN: 978-83-280-6645-8

Opis książki

Seria śledzi losy rodziny Mazurskich w czasie ich wakacyjnych podróży przez europejskie miasta. Każdy tom dzieje się w kilku krajach. Rodzina przemierza samochodem państwa, zatrzymując się na jakiś czas w różnych miejscach, zwiedzając i przeżywając przy tym wiele zabawnych perypetii. Czytelnicy mogą wraz z nimi poznawać ciekawostki o zwiedzanych miejscach, miejscowych zwyczajach, zabytkach i atrakcjach, jedzeniu itp.

 

Grono podróżujących tworzą: jedenastoletni Jędrek, jego rodzice, kuzynka Marcela, z którą Jędrek uwielbia się sprzeczać, oraz babcia – nazywana bunią niezwykle energiczna staruszka.

 

W pierwszym tomie rodzina odwiedza Frankfurt, Orange w Prowansji, francuskie Carcassone, hiszpańskie Blanes, Barcelonę, Lazurowe Wybrzeże, Cannes, Wenecję, Padwę, Wiedeń oraz zamek Książ w Wałbrzychu.

 

Przydarza im się wiele zabawnych sytuacji – m.in. bunia nawiązuje romans z przystojnym Hiszpanem, a Jędrek wpada na trop kryminalnej intrygi.

Kup teraz

Szukamy najtańszych księgarni internetowych...
1/3
1/3
2/3
2/3
3/3
3/3

Recenzja książki Bunia kontra fakir. Mazurscy w podróży. Tom 1

Humor, intryga i przygoda

Za sprawą książki Agnieszki Stelmaszyk, autorki między innymi popularnej serii „Kroniki Archeo”, poznajemy zabawną rodzinę Mazurskich (wydawnictwo Wilga). Już sama okładka i podtytuł... czytaj więcej »

Komentarze

Warto zobaczyć