Warszawa

Książki na Czasie - Marzec 2019

Popularne powiedzenie - "w marcu jak w garcu" - mówi o tym, że trzeci miesiąc roku, w którym żegnamy zimę, a witamy wiosnę potrafi zaskoczyć. Czasem jednego dnia świeci słońce, które rozgrzewa powietrze do kilkunastu stopni i pada śnieg. A czy wydawcy zamieszali w marcu, jak w garcu? Zapraszamy na nasze zestawienie, w którym zestawiliśmy odrobinę magii, ekologii, historii, wiedzy oraz miłości. 

 

Wszystkie nowości książkowe znajdziecie w:
DZIALE KSIĄŻKI - czasdzieci.pl/ksiazki

 

NOWOŚCI MARCA 

 

Corrinne Averiss, Radość, wyd. Zielona Sowa

Z reguły jest tak, że to dziadkowie robią coś dla swoich wnuków: bawią się z nimi, zabierają w bliskie lub dalekie podróże, przynoszą prezenty lub objaśniają świat. W tej książce jest inaczej. Wnuczka rusza w pogoń za utraconą przez babcię radością życia. Czy dziewczynce uda się odnaleźć radość, która nie chce zmieścić się w żadnym pudełku? Nie zdradzimy Wam zakończenia - przekonajcie się sami. Nie pożałujecie decyzji o przeczytaniu tej książki.

 

Wiek odbiorców: 4-5 lat
 

 

Hania Buch, Orka w wannie, wyd. Martel


Do tej pory przed Wigilią pojawiają się żarty o karpiach mieszkających w wannach, a.... co się stanie, jeśli zamieszka tam orka? Nie, nikt nie będzie chciał ją przerobić na kolację! Książka „Orka w wannie” mówi o naszym zanieczyszczonym środowisku. Temat bardzo na czasie i każdy powinien tę książkę przeczytać!

 

Wiek odbiorów: 6-8 lat

 


Maciej Rożen, Zuzanna Kociołek i Kraina Smaku, wyd. Burda

Przedstawiona w tej opowieści kraina łączy w sobie pyszne jedzenie i magię. Jej bohaterka narodziła się wyskakując z kociołka pełnego bulgoczącej owsianki. Ale czy uda się jej spełnić swoje marzenia i zostanie czarodziejką smaku? Warto spędzić magiczne chwile z tą książką i rozsmakować się w tej historii, by przeżyć "smaczne" literackie i kulinarne doznania.


Wiek odbiorców: 6-8 lat
 

Anna Ciddor, Dwoje drzwi i dziewięcioro dzieci, wyd. Mamania

Ta książka zawiera w sobie podwójną barierę. Pierwsza z nich to bariera czasu - przenosimy się 100 lat wstecz do Lublina, gdzie w 1920 roku żyje rodzina Rabinowiczów. Druga bariera to kultura, ponieważ Rabinowicze są rodziną żydowską. Warto jednak pokonać te bariery, aby przeczytać wciągającą i jednocześnie ciepłą opowieść. Dodatkowym atutem książki jest fakt, że historia w niej opisana, jest oparta na autentycznych przeżyciach rodziny autorki.

 

Wiek odbiorców: 9-12 lat
 

Britta Teckentrup, Jajko, wyd. Agora


Gotowane na twardo lub miękko, smażone, sadzone, dodawane do ciast, deserów, po florentyńsku lub benedyktyńsku. Ale czy wiemy o nich coś więcej niż to, że nadają się do jedzenia lub dekoracji? Co wiemy o jajkach składanych przez zwierzęta, dlaczego niektóre są malutkie i szare, a inne duże i białe. A się stanie, jeśli ściśniemy je w dłoni? Po przeczytaniu tej książki już nigdy nie spojrzycie na jajko - najdoskonalszy twór natury -  tak samo.
 

Wiek odbiorców: 9-14 lat

 

Terry Deary,

Ci okrutni Rzymianie. Straaaszna historia

Ci odjazdowi jaskiniowcy. Strrraszna historia

Groźni rycerze w ponurych zamczyskach. Straaaszna historia

Krwawi władcy i wredne królowe. Strrraszna historia

wyd. Egmont

 

 

 

Tytuły książek w tej serii mówią już same za siebie. Historia w nich przedstawiona nie ma nic wspólnego z tą, jakiej uczy się na lekcjach. Nie ma w nich smutnych dat, lecz fascynujące opowieści i mrożące krew w żyłach szczegóły sprzed wieków. Czytajcie i przekonujcie się jakie to ciekawe (a czasem przerażające)!

 

Wiek odbiorców: 12-14 lat

 

Sprawdźcie nasze zestawienia nowości z ostatnich miesięcy - może coś przypadnie Wam do gustu ;)

Nowości lutego
Nowości stycznia

 

Pozostałe nowości marca:

 

Na ringu >>

Detektyw Pingwin i Forteca Tajemnic. Tom 2 >>

Gerda. Historia wieloryba >>

Szkoła magicznych zwierząt >>

Gucio się boi >>

Gucio się smuci >>

Gucio się złości >>

Oskar. Głodny jednorożec >>

Prawdziwe przyjaciółki >>

 

 

Zapraszamy do subsktybcji naszego kanału na YouTube!
Znajdziecie tam m.in. wideorecenzje książek, inspiracje oraz nasze programy o książce dziecięcej!
ZOBACZ >>
 

 

 

Przeczytaj również

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć