Warszawa

10 kreatywnych zabaw na jesienną niepogodę

10 kreatywnych zabaw na jesienną niepogodę

Kiedy za oknem plucha, a na szaleństwa na białym puchu przyjdzie nam jeszcze poczekać warto pomyśleć o tym, jak umilić naszym pociechom jesienny czas.

 

Teraz, kiedy wcześnie się robi ciemno, a do tego jest zimno i wietrznie pozostaje nam pozostanie w domowych pieleszach. Ale kto powiedział, że musi ono być nudne? Specjalnie dla Was przedstawiamy kilka pomysłów na to, jak kreatywnie spędzić ten czas z pociechą i tym samym nie pozwolić sobie ani maluchowi na jesienną nudę czy chandrę.

 

1/10
1/10
Zabawa w „teatrzyk”

Chyba można śmiało powiedzieć, że to zabawa ponadczasowa. Czysta klasyka, która mimo upływu lat nadal nie przemija i cieszy się popularnością niezależnie od czasów w jakich żyjemy. I nie trzeba tu wymyślnych dekoracji. Wystarczy udekorować jakieś duże pudełko, by w mgnieniu oka stało się sceną dla naszych postaci – maskotek czy pacynek. Reszta zależy już od naszej wyobraźni.

2/10
2/10
Ćwiczenia z piłką

Jeśli pogoda nie dopisuje aktywność fizyczną warto z dzieckiem uprawiać także pod własnym dachem. Świetnym pomysłem jest trening z piłką, która angażuje do pracy wszystkie mięśnie, ale też świetnie uczy maluchy koordynacji. Wersja piłki z wypustkami dodatkowo relaksuje zapewniając ciału delikatny masaż.

3/10
3/10
Superbohaterowie

Każdy maluch marzy o tym, by choć jednego dnia stać się superbohaterem. I wcale nie musimy kupować mu do tego wymyślnego i drogiego stroju. Wystarczy maska wycięta z papieru i „wystylizowana” na danego herosa, aby dziecko poczuło się wyjątkowo. Idąc krok dalej można zorganizować małe przyjęcie tematyczne dla pociechy i jego/jej przyjaciół lub nawet pokusić się o „pidżama party” z superbohaterami.

4/10
4/10
Lekcja gotowania

Gotowanie zdecydowanie zbliża i zacieśnia więzi rodzinne, a to już wystarczający argument, aby nieco zgłębić tej sztuki kulinarnej. To także duża przyjemność, ale również pożyteczna lekcja dla malucha, który z pewnością żywiołowo zabierze się do kucharzenia. W końcu kto nie lubi zabawy kolorami, formą i eksperymentowania ze smakiem?

5/10
5/10
Nauka majsterkowania

Coś dla chłopców, choć niekoniecznie. Majsterkowanie to świetny sposób na to, aby nauczyć malucha pomysłowości i pokazać mu jak można zrobić coś z niczego. Angażowanie malca zatem do tego rodzaju formy spędzenia wolnego czasu nie tylko będzie wpływać na jego rozwój, ale także zachęci do wykorzystywania produktów wielokrotnego użytku.

6/10
6/10
Styropianowe cuda

Styropianowe formy w kształcie zwierzątek można z powodzeniem zdobyć na aukcjach internetowych, zwłaszcza te na specjalne okazje np. Święta Bożego Narodzenia czy Wielkanoc. Koszt dosłownie kilku złotych, a zabawy co nie miara. Można je bowiem malować, naklejać na nie bibułę, połyskujące cekiny, skrawki materiału czy ozdobić kolorowymi pinezkami. Pomysły można mnożyć!

7/10
7/10
Malowanie rączkami

To genialna zabawa sensoryczna, pamiętajmy jednak aby nabyć do tego specjalne farbki do malowania rączkami. Tworzenie małych dzieł sztuki przy pomocy własnych rąk i nóżek pobudza wyobraźnię dzieci, a powstałe malunki możemy oprawić w ramkę i powiesić na ścianie. Świetna zabawa i pamiątka w jednym!

8/10
8/10
Joga z rodzicem

Popularna joga zdobywa coraz więcej zwolenników, a ponieważ nie jest dyscypliną, która przesadnie męczy można ją z powodzeniem wykonywać w domu wraz z dzieckiem. Do wspólnej zabawy na pewno zachęci malucha łatwe do zapamiętania nazewnictwo poszczególnych asanów jak: pies z głową w dół, król gołębi, odwrócony żółw, pozycja bohatera czy drzewo.

9/10
9/10
Tablicowe przygody

Świetny pomysł na wykonanie niestandardowych i niezwykle pomysłowych zdjęć małym nakładem kosztów. Wystarczy nam zwykła tablica do pisanina, a resztę... wyczarujemy kredą niczym za sprawą zaczarowanego ołówka! Nie potrzebne więc nam stroje czy dekoracje, wystarczy dobry pomysł i odpowiednia minka, aby wyczarować pomysłowe zdjęcie, które będzie niezapomnianą pamiątką na długie lata.

10/10
10/10
Poszukiwacze przygody

Mając do dyspozycji kilka gadżetów np. czapki pilota, narciarskie gogle, kapelusz kowboja czy piuropusz indianina możemy w ułamku sekundy wyczarować naszej pociesze pomysł na świetną zabawę we dwoje. Reszta zależy tylko od naszej fantazji. Stwórzmy historię, w której my będziemy narratorami, a nasz maluch odegra rolę główną. Taka zabawa świetnie pobudzi wyobraźnię dziecka i zachęci je do kreatywności.

Przeczytaj również

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć