Warszawa

Zuzanna Kociołek i Kraina Smaku

Zuzanna Kociołek i Kraina Smaku

Wyd.: Burda książki
od 6 do 8 lat
ISBN: 9788380535282

Zapraszamy do świata przepysznej magii.

 

Poznaj historię niezwykłej dziewczynki, która najbardziej na świecie pragnęła zostać czarodziejką smaku. Zuzanna przyszła na świat, wyskakując z kociołka pełnego bulgoczącej owsianki. W tej czarodziejskiej krainie to nic nadzwyczajnego, tu z wulkanów tryska chilli, szefowe kuchni walczą w stylu kulin-fu, a kisiel wydobywa się na platformach wiertniczych.

 

Wejdź w głąb Krainy Smaku, podążaj Traktem Bohaterów, sprawdź co się znajduje na polanie Królowej Drzew. Poznaj Zuzannę i jej niezwykłą przygodę!

Kup teraz

Recenzje książki (Zuzanna Kociołek i Kraina Smaku)

Recenzja bibliotekarza
Niezwykle smakowita podróż

Książka „Zuzanna Kociołek i Kraina Smaku” Macieja Rożena zabiera nas w fantastyczną, baśniową, ale  i niezwykle smakowitą podróż do Krainy Smaku.

Główną bohaterką opowieści jest rezolutna ośmioletnia Zuzanna Poranny Kociołek, która przyszła na świat w niezwykły sposób, wyskakując z kotła pełnego smakowitej owsianki doprawionej szczyptą magicznej przyprawy. Narodziny dziewczynki bez wątpienia rozpromieniły smutne i samotne życie jej przybranego ojca - Płatka Wędrowca – wędrownego kucharza, mistrza w przyrządzaniu śniadaniowej owsianki, a przy tym człowieka niezwykle skromnego i nieśmiałego.

Wspólnie z sympatyczną Zuzanką i jej tatą przeżyjemy moc niezwykłych przygód oraz poznamy wiele osobliwych postaci i niezwykłych kulinarnych miejsc. I tak podążając Traktem Bohaterów m.in. poznamy mistrzynię kanapkowych smarowideł - Madame Cieciorkę, która wprowadzi dziewczynkę w tajniki sztuki kulin-fu i dowiemy się co znajduje się na polanie Królowej Drzew. Przejdzie nam również zmierzyć się ze złą, podstępną i wciąż rosnącą … brodą Płatka Wędrowca.

Odsyłam do lektury tej fantastycznej książki, która przeznaczona jest wprawdzie dla dzieci, ale zapewniam, że zachwyci też dorosłych czytelników.

Oprócz smakowitej i pasjonującej opowieści w książce znajdziemy również „Kulinarny zeszyt Zuzanny Kociołek”, a w nim kilka ważnych porad dla małych kucharzy oraz kilka ciekawych i nie trudnych przepisów kulinarnych.

Książka, pięknie wydana, stanowi również prawdziwą ucztę dla oka, a oryginalne  i cudowne kolorowe rysunki Anny Stosik sprawiają, że chce się tę książkę wciąż czytać, oglądać, ale też smakować i ciamkać własnoręcznie wykonane posiłki według przepisów samej Zuzanny Kociołek!

Gorąco polecam tę wyjątkową publikację i z niecierpliwością czekam na dalsze, pasjonujące przygody Zuzanny Kociołek w Krainie Smaku!


Lubisz CzasDzieci.pl?  Polub nas na Facebooku!

Komentarze

Warto zobaczyć