Warszawa

Bajki o jesieni - top 6

Dni robią się coraz krótsze i chłodniejsze. Jeśli spędzacie z dziećmi jesienne wieczory w domu, możecie wykorzystać ten czas na rozrywkę i edukację w jednym.

 

Przygotowaliśmy dla Was zestaw krótkich bajek o jesieni. Na ich podstawie warto porozmawiać z dziećmi o tej porze roku. Mogą się też stać inspiracją do wspólnego spędzenia czasu. Może wybierzecie się na jesienny spacer, tak jak Peppa albo upieczecie dyniowe ciasto jak Franklin?

 

1/6
1/6

Kasztaniaki

 

Najbardziej z jesienią kojarzą się kolorowe liście i kasztany. W bajce, która była kiedyś popularną wieczorynką kasztanowe ludki zapoznają dzieci z przyrodą i zdradzają tajemnice lasu. Razem z przyjaciółmi - dżdżownicą, wiewiórką i ropuchą pokazują jak żyją zwierzęta w lesie. Mają także wiele przygód, które bawią i uczą. Pękatek i Tutek zapoznają dzieci z porami roku i przygotowaniami mieszkańców lasu do zimy.

 

źródło zdjęcia: filmweb.pl

2/6
2/6

Reksiowa jesień

 

Reksio spędza jesienny czas zbierając jabłka i zgarniając liście. Pomysłowy piesek nigdy się nie nudzi. Wie nawet, jak ocieplić swoją budę przed zimą. Pomaga też innym zwierzątkom, którym trudniej przystosować się do jesiennych warunków.

 

źródło zdjęcia: youtube.com

3/6
3/6

Krecik i grzyby

 

Sympatyczny Krecik przeżywa wiele przygód razem ze swoimi przyjaciółmi. Tym razem Krecik ma nowych jesiennych lokatorów - dwa grzyby, które urosły po deszczu na jego kopcu. Na początku mały bohater nie jest zadowolony z ich towarzystwa. Czy to się zmieni?

 

Bajkę możecie obejrzeć tutaj

4/6
4/6

Świnka Peppa - Wietrzny jesienny dzień

 

Świnka Peppa jest sympatyczną i radosną bohaterką. Mieszka ze swoim bratem Jackiem, mamą Świnką i tatą Świnką. Pewnego jesiennego dnia rodzina postanawia wybrać się na spacer do parku. Po drodze rodzice opowiadają dzieciom o jesieni. W parku bohaterów zaskakuje silny wiatr. Czy mimo wszystko będzie to udany dzień?

 

Bajkę możecie obejrzeć tutaj

5/6
5/6

Witaj, Franklin - Franklin i dynia

 

Franklin i miś hodują jesienne warzywo na konkurs. Pielęgnują grządkę i dbają o dynię. Jest ona ogromna i chłopcy mają nadzieję na wygraną. Czy wszystko pójdzie po ich myśli? I co można zrobić z takiej wielkiej dyni?

 

Bajkę możecie obejrzeć tutaj.  

6/6
6/6

Mila - Szymon i cztery pory roku


Każda pora roku ma w sobie coś niezwykłego. Jesienią liście są kolorowe i drzewa ładnie wyglądają. Jednak co by się zdarzyło, gdyby wszystkie pory roku pojawiły się jednocześnie? Pewnie wywołałoby to niemałe zamieszanie. Bajka pokazuje, jak ważna jest każda z pór roku oraz kolejność, w jakiej po sobie następują.

 

źródło zdjęcia: youtube.com

 

Bajkę możecie obejrzeć tutaj

Przeczytaj również

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć