Warszawa

Krwawi władcy i wredne królowe. Strrraszna historia
PATRONAT CzasDzieci.pl

Krwawi władcy i wredne królowe. Strrraszna historia

Wydawnictwo: Egmont
od 11 do 14 lat
ISBN: 9788328136762
tagi: historia  edukacja  nauka  humor 

STRRRASZNIE KRWAWI WŁADCY i WRRREDNE KRÓLOWE

 

NA PEWNO NIE WIESZ: 
Który z władców umarł, spadając z sedesu?
Dlaczego trup króla Jana bez Ziemi przewracał się w grobie? 

 

Ta książka przeniesie Cię do starej dobrej Anglii, pełnej wyjątkowo krwawych władców i naprawdę wrednych królowych. Daj się wciągnąć w perfidne knowania, lekarskie spiski i wstydliwe tajemnice królewskich komnat.

 

„STRRRASZNA HISTORIA” TO SERIA DLA LUDZI O MOCNYCH NERWACH I SPORYM POCZUCIU HUMORU!

 

Kup teraz

Recenzje książki (Krwawi władcy i wredne królowe. Strrraszna historia)

Recenzja bibliotekarza
Przypadnie do gustu nawet tym, którzy nie są pasjonatami historii

„Krwawi władcy i wredne królowe” Terry’ego Deary z serii STRRRASZNA HISTORIA to pełna humoru opowieść o angielskich władcach, która przypadnie do gustu nawet tym, którzy nie są pasjonatami historii.

Autor w zabawny, ciekawy i anegdotyczny sposób ukazał niezwykłą galerię brytyjskich monarchów, którzy panowali w królestwach Anglii, Szkocji i Wielkiej Brytanii od zamierzchłej przeszłości aż do dzisiaj. Dzięki tej niebanalnej książce poznamy m.in. wiele wstydliwych i szokujących królewskich sekretów i tajemnic, ale też przeczytamy o królewskich spiskach, intrygach i skandalach.

Oprócz pasjonujących opowieści (ukazanych również w formie komiksu) oraz „fatalnych” i „fajnych” faktów z życia angielskich władców,  w książce młodzi czytelnicy znajdą również wiele ciekawych quizów i zagadek. Całość doskonale dopełniają niezwykle zabawne, oryginalne i urokliwe rysunki Kate Sheppard.

Gorąco polecam nie tylko recenzowaną książkę, ale również cała serię STRRRASZNA HISTORIA. Zapewniam, że historia nigdy nie była jeszcze tak fascynująca!


Lubisz CzasDzieci.pl?  Polub nas na Facebooku!

Komentarze

Warto zobaczyć