Warszawa

Groźni rycerze w ponurych zamczyskach. Straaaszna historia
PATRONAT CzasDzieci.pl

Groźni rycerze w ponurych zamczyskach. Straaaszna historia

Wydawnictwo: Egmont
od 12 do 14 lat
ISBN: 9788328136748
tagi: historia  humor  rycerze 

STRRRASZNIE PONURA HISTORIA GROŹNYCH RYCERZY 

 

NA PEWNO NIE WIESZ:
Co szambelan ma wspólnego z szambem?
Dlaczego pewien zbzikowany rycerz odciął sobie palec? 

Dzięki tej książce przeniesiesz się w czasy, w których rycerze od zmierzchu do świtu tłukli się za pomocą dziwacznej broni, a możni tego świata mieszkali w ponurych zamczyskach. Zajrzyj do okropnych lochów pełnych duchów i podnieś rękawicę...

 

„STRRRASZNA HISTORIA” TO SERIA DLA LUDZI O MOCNYCH NERWACH I SPORYM POCZUCIU HUMORU!

 

Kup teraz

Recenzje książki (Groźni rycerze w ponurych zamczyskach. Straaaszna historia)

Recenzja bibliotekarza
O rycerzach (prawie) wszystko

Kto mógł zostać rycerzem? Na czym polegał etos rycerski? Dlaczego rycerze musieli brać udział w rycerskich turniejach i jakie nagrody mogli wygrać w czasie turniejowych zmagań? Dlaczego każdy rycerz powinien mieć swoją wybrankę serca? Jak wyglądało codzienne życie w średniowiecznym zamku? W których „upiornych zamczyskach” podobno straszy do dzisiaj? Odpowiedzi na te i inne pytania młodzi czytelnicy znajdą w niezwykle pasjonującej i pełnej humoru książce „Groźni rycerze w ponurych zamczyskach” Terry’ego Deary, z serii  „STRRRASZNA HISTORIA”  .

Książka w przystępny dla dzieci sposób ukazuje mnóstwo historycznych faktów i ciekawostek dotyczących epoki średniowiecza oraz różnorodne formy obyczajów i tradycji rycerskich związanych m.in. z  pasowaniem na rycerza, turniejami, polowaniami czy wojennym rzemiosłem. Czytelnicy poznają też zasady etosu rycerskiego, które  przez wieki wyznaczały wzorzec osobowy idealnego rycerza oraz kształtowały wzory zachowań przyjętych w społeczności rycerskiej.

Pasjonujące opowieści (również w formie komiksu) okraszone zostały ogromną dawką humoru i dodatkowo dopełnione znakomitymi, zabawnymi rysunkami Philipa Reeve. Dodatkowo czytelnicy w książce znajdą również wiele interesujących tematycznych łamigłówek, quizów i zamkową zgaduj-zgadulę.

Gorąco polecam tę wyjątkową książkę, dzięki której młodzi czytelnicy przekonają się, że historia może być fantastyczną przygodą!


Lubisz CzasDzieci.pl?  Polub nas na Facebooku!

Komentarze

Warto zobaczyć