Warszawa

Na ringu
PATRONAT CzasDzieci.pl

Na ringu

Wyd.: Polarny Lis
od 6 do 10 lat
ISBN: 978-83-948999-8-1

„Na ringu” Łukasza Olkowicza, trzeci tom serii „Wybieram swój sport”, pozwoli odpowiedzieć na podstawowe pytania dotyczące sportów walki. Autor w swojej książce wyjaśnia zasady pięciu różnych dyscyplin: judo, zapasów, boksu, taekwondo i szermierki. Objaśnia również, jak wyglądają treningi, jakie trzeba mieć predyspozycje, aby uprawiać daną dyscyplinę, oraz jaki sprzęt jest potrzebny początkującym i zaawansowanym zawodnikom. „Na ringu” to także skarbnica wiedzy o współczesnych i dawnych mistrzach zmagających się na olimpijskich ringach, matach i planszach. Z książki dowiemy się np., jak zaczął trenować judo Paweł Nastula i kim był „papa” Stamm, a także poznamy filmową historię życia Jerzego Pawłowskiego.

 

W serii „Wybieram swój sport” ukazały się już książki "Na boisku”– o sportach piłkarskich, i „Na śniegu” – o sportach zimowych. Autorem serii jest znany dziennikarz sportowy Łukasz Olkowicz. Projekt graficzny opracowali nagradzani graficy ze studia Zespół Wespół.

Kup teraz

Recenzje książki (Na ringu)

Recenzja rodzica
Zachęca do ruchu i zdrowego trybu życia

„Na ringu” to trzeci tom z serii „Wybieram swój sport”. Autorem tych książek jest Łukasz Olkowicz, znany reportażysta, dziennikarz „Przeglądu sportowego”.
Profesjonalne podejście autora, który jest cenionym dziennikarzem sportowym oraz projekt graficzny opracowany przez studio zespół wespół zaowocowało mianem sportowej serii książek dla dzieci.


Tym razem zmierzymy się ze sportami walki. Dzięki książce „Na ringu” mamy okazję poznać bliżej takie sporty jak: boks olimpijski, judo, szermierkę, taekwondo, zapasy. Każda dyscyplina jest szczegółowo opisana: od krótkiej historii, poprzez obowiązujące zasady, niezbędny sprzęt. Doskonałe, a zarazem proste ilustracje pomagają nam zrozumieć zasady opisywanych dyscyplin sportowych, a także zorientować się jak wygląda niezbędny sprzęt. Autor podpowiada jakie predyspozycje powinien posiadać zainteresowany przyszły zawodnik. To pozwoli nam wstępnie ocenić czy oprócz chęci sprostamy także fizycznie wymogom.
Szczegółowo opisane są treningi oraz zasady rywalizacji - zawody młodzieżowe.
Nie zabraknie tutaj także opisu znanych i utalentowanych zawodników.
Każdy rozdział zakończony jest ciekawostkami związanymi z daną dyscypliną sportową. Warto dowiedzieć się co trenował Robert Lewandowski i czy znana florecistka, Sylwia Gruchała zawsze chciała uprawiać szermierkę. To tylko nieliczne informacje, które warto zapamiętać z tej lektury.


Czytając książkę mamy szansę pogłębić swoją wiedzę i zorientować się w jakim kierunku możemy rozwijać swoje umiejętności. Lektura w doskonały sposób zachęca rodziców i ich dzieci, aby znaleźć dla siebie odpowiednią dyscyplinę sportową i czerpać z niej radość oraz satysfakcję. Bardzo interesująca pozycja dla młodych czytelników, która w ciekawy sposób wprowadza dzieci w świat sportu oraz zachęca do ruchu i zdrowego trybu życia.
Każdy tom warty polecenia.


Lubisz CzasDzieci.pl?  Polub nas na Facebooku!

Komentarze

Warto zobaczyć