Warszawa

10 pomysłów na jesienne zabawy z dzieckiem

10 pomysłów na jesienne zabawy z dzieckiem

Jesień jest w tym roku wyjątkowo piękna. Pogoda sprzyja aktywnościom na powietrzu i wspólnym spacerom. Zobaczcie, jak można wykorzystać czas, by dzieci się nie nudziły. Poniżej znajdziecie też pomysły na ciekawe spędzenie czasu, gdy dopadnie nas jesienna szaruga i deszcz.

 

Beata Dudzik

 

 

 

1/11
1/11

1. Jesienne szukanie skarbów – należy przygotować listę rzeczy, które dziecko ma znaleźć podczas spaceru. Mogą to być np. różnorakie liście, szyszki, żołędzie, kamyki czy jarzębina. Znalezione skarby można zbierać np. do wiaderka.

2/11
2/11

2. Korale z jarzębiny i ludziki z kasztanów – korale mogą spodobać się szczególnie dziewczynkom. Trzeba zebrać dużo jarzębiny, by móc zrobić piękny naszyjnik albo bransoletkę. 

Tworzenie kasztanowych i żołędziowych ludzików to świetna zabawa dla wszystkich dzieci (zwłaszcza tych lubiących prace manualne), a także dla rodziców. 

3/11
3/11

3. Zielnik – stworzenie albumu z liśćmi może być atrakcją dla najmłodszych. Zbieranie liści, przypisywanie im odpowiednich nazw i oczywiście przyklejanie do kartek pozwala stworzyć cudowny album z darami jesiennej aury.

4/11
4/11

4. Puszczanie łódek na kałużach – łódki można wykonać z papieru bądź łupin orzechów.

5/11
5/11

5. Czytanie na zewnątrz – jeśli pogoda na to pozwala można wziąć na zewnątrz książkę i czytać ją dzieciom lub czytać wspólnie. Dzięki temu także i rodzicom szybciej minie czas spędzony np. w parku.

6/11
6/11

6. Wycinanie dyni – nie musi to być tylko rytuał na Halloween, bo przecież dynia jest popularna przez całą jesień. Twórzcie więc rozmaite kształty z tego warzywa.

7/11
7/11

7. Wspólne pieczenie – kuchenne aktywności nie muszą być atrakcjami jedynie na jesienne dni, ale jesienią można przyrządzić jakieś smakołyki kojarzące się z tą porą roku, np. pieczone jabłka z odrobiną dżemu i cynamonem bądź ciasto z dyni.

8/11
8/11

8. Zabawy na powietrzu – jeśli pogoda jest sprzyjająca warto wyjść z dzieckiem na zewnątrz i np. zorganizować jakieś ćwiczenia ruchowe lub małe podchody lub gry i zabawy. Ważne, by rodzice czy rówieśnicy także uczestniczyli w tego typu aktywności. Dzięki temu ruch na świeżym powietrzu będzie dla najmłodszych przyjemnością i zabawą.

9/11
9/11

9. Kolorowe pieczątki – do ich wykonania będą potrzebne farby plakatowe, liście oraz kartki. Liść pokrywamy farbą i odbijamy na papierze. Na jednej kartce można odbić kilka liści, dzięki temu utworzy się ciekawa kompozycja. Wykonanymi pracami można ozdobić dom. W pokojach będzie bardziej kolorowo, a dzieci ucieszą się, że ich dzieła zostały docenione. :)

10/11
10/11

10.  Teatr cieni – to propozycja nie tylko na jesienne dni, ale także sposób na spędzenie czasu w domu, gdy pogoda nie dopisuje. Można przygotwać teatrzy dla dzieci lub pozwolić im na kreatywność i aktywne włączenie się do zabawy.

Komentarze

Więcej

Warto zobaczyć