Warszawa

"Wielka wyprawa Molly" - kim jest ta dziewczyna?

Imię i nazwisko: Molly Potworowska. Miejsce zamieszkania: Potworowo. Imiona rodziców: Etna i Popocatepetl. Cechy szczególne: żółto – zielone ubarwienie, czerwona gwiazda na brzuszku i stercząca na czubku głowy kokarda.

 

Przygoda to jej drugie imię – nie boi się niczego, na wszystko i wszystkich znajdzie sposób. W imię dobrej sprawy, zrobi po swojemu i posłucha swojej intuicji, a nie studzących zapał: rodziców, wujków czy nawet najwierniejszego przyjaciela.

 

Do lepszego poznania Molly skłania nas również fakty, iż Molly już wkrótce przestanie być jedynaczką. I nie będzie tam jakąś starszą siostrą - będzie najlepszą starszą siostrą na świecie! Pieczołowicie dzierga czapkę z pomponem dla brata, gdy się już wykluje, żeby było mu ciepło. :)

 

Jajo zniosła mama, a teraz wysiedzieć je musi, zgodnie z tradycją, tato. To oznacza, że rodzice są mocno zaangażowani w proces wylęgu drugiego dziecka i czasem umyka im fakt, że jest przecież jeszcze to pierwsze, czyli dojrzała ponad wiek, troskliwa ale też wrażliwa Molly. Ale spokojnie, w końcu to do nich dotrze, już ich rezolutna córeczka o to zadba.

 

Na ten film warto również iść dla postaci Bacha i Tracha, braci którzy żyć ze sobą nie mogą ale, bez siebie jest im jeszcze gorzej. Najgorzej! Wspólnie obsługują kolejkę linową nad wąwozem, a więc pracę mają raczej z tych stresujących i może właśnie dlatego, wykłócają się o każdy drobiazg. Ale kiedy się na chwilę rozstaną, dotrze do nich, że nie ma to jak rodzeństwo.

 

Do zagłębienia się w ten film zachęca nas również piękne przesłanie tego seansu: "do odważnych świat należy"! Tak nam powtarzały babcie i tego się trzymamy. Chcemy na wszelkie sposoby zachęcać nasze dzieci do eksplorowania świata, podejmowania wyzwań i nie przejmowania się trudnościami. Tak jak to robi Molly.

 

 

Polecamy!

irka z rodzinką :)

 

Przeczytaj również

Polecamy

Więcej z działu: Okiem rodzica

Warto zobaczyć