Warszawa

Szopka Betlejemska w Piekarach Śląskich

Szopka Betlejemska w Piekarach Śląskich

Do szopy betlejemskiej hej!

 

Plenerowa szopka w Piekarach Śląskich, to nie tylko świąteczne miejsce na śląsku. Święta już za nami, a ona jak jasna gwiazda zaprasza wciąż i cieszy swą wyjątkową atmosferą. Już szósty raz, na Rajskim Placu obok Bazyliki w Piekarach Śląskich można zobaczyć między innymi żywą szopkę ze zwierzątkami, z osiołkiem Willym, z kózkami Nelą i Kasią, barankami Mietkiem i Jasiem, i owcami Basią i Zosią. Są też lamy i kuce - ulubieńce dzieci.

 

 

W swoich najdrobniejszych szczegółach zachwyca także ruchoma szopka w śląskim klimacie oraz ruchoma szopka z postaciami świętych i postaciami iście ważnymi dla Polski i Piekar Śląskich. Jest nad czym podumać, jest na czym zawiesić oko z nostalgią, wspomnieć serwetę, którą widywało się u babci, krzyż bądź obraz święty nad łóżkiem, który tak ważne miejsce zajmował w domu. Z uśmiechem można wrócić pamięcią np. do tarki do prania, na której nie jeden z nas wakacyjną bluzkę swoją prał, albo do dzbana na wodę, który robił za prysznic. Bo to miejsce ma wiele do zaoferowania.

 

 

Piekarskie Betlejem wyróżnia się szczególnym, regionalnym charakterem. Dawny śląsk przedstawia z wdziękiem. A my poznajemy dokładnie śląską rodzinę i domostwo, a także cenioną na Śląsku pracę górnika. Polecam spacer tym betlejemskim szlakiem i koncerty w Piekarskim Betlejem, których w styczniu piękna, wielka ilość.

 

Irka K.

 

Przeczytaj również

Polecamy

Więcej z działu: Okiem rodzica

Warto zobaczyć