Warszawa

Gdzie wybrać się na sanki? Pytamy ekspertów - czyli rodziców i dzieci

Gdzie wybrać się na sanki? Pytamy ekspertów - czyli rodziców i dzieci

W końcu nadeszła wymarzona, prawdziwa zima! Spadł śnieg, mrozek nieco szczypie w policzki i noski.

 

Jeżeli jednak chcemy skorzystać z pogody i nieco poszaleć w białym puchu – musimy się spieszyć. Prognozy nie zapowiadają aby ten stan miał się utrzymać dłużej niż do końca tygodnia. Dlatego ślizgi, sanki i worki w dłoń i pędzimy na górki! No właśnie, ale gdzie? Jaka górka zapewni najlepszą zabawę i jednocześnie bezpieczeństwo? O to zapytaliśmy rodziców! Sprawdźcie ich odpowiedzi, a dzięki zdjęciom uwieczniającym fantastyczną zabawę przekonajcie się sami czy jest to miejsce do zjazdów dla Was!

 

  • Lublin

 

Okiem mamy: "Jak się nie ma co się lubi,to się lubi co się ma ????

W Lublinie, na os.Kruczkowskiego jest fajna, nieduża i w miarę bezpieczna górka na rogu Smoluchowskiego i Herberta, przy jednostce" 

  • Warszawa

 

Okiem mamy: "Górka w Parku Polskich Wynalazców na warszawskim Ursynowie, ponieważ bezpiecznie się zjeżdża nawet kilkuletnim dzieciom, a dla starszych dzieci też stanowi frajdę. Górka jest w sam raz. Nie za duża nie za mała, nie za stroma"

 

 

  • Szczyrk 

 

Okiem mamy: "Góry nasze góry ukochane...

Przez nas wszystkich uwielbiane.

Tu dzieci śmieją się od ucha do ucha.

Tu radość z jazdy mają.

Zabawa nie ma końca.

Popiero do domu wygania je brak słońca...

Szczyrk Przełęcz Salmopolska

 

 

  • Starogard Gdański

 

Okiem mamy: "Górka Nad Jarem, Starogard Gdański. Odpowiednia "stromość" i piękne widoki, to jest to co wyróżnia to miejsce"

 

 

  • Krynica

 

Okiem taty: "Góra Parkowa w Krynicy. Piękne widoki, mnóstwo śniegu i mało ludzi w tygodniu. Wspaniałe miejsce do wypoczynku dla dzieci i dorosłych (tak, że nikt się nie nudzi ????)"

 

 

  • Mstów (Jura Krakowsko-Częstochowska)

 

Okiem mamy: "Nasza ulubiona góra w okolicy znajduje się w Mstowie .Jest to niewielka, ale bardzo ciekawa miejscowość w województwie śląskim, pięknie położona na północnym krańcu Jury Krakowsko-Częstochowskiej, nad samą Wartą. Mstów jest znany i chętnie odwiedzany przez turystów ze względu na Skałę Miłości. Górka jest rewelacyjna, a w tym roku są wyjątkowe warunki aby zjeżdżać tu na sankach, jabłuszkach, workach z sianem i czym tylko się chce. Poślizg jest niesamowity. Serdecznie polecamy i zapraszamy na górkę do Mstowa"

 

 

  • Kraków

 

Okiem mamy: "Kraków Las Witkowicki, okolice Leśnej Kryjówki. Kto był ten wie, kto nie był musi być ???? Cudowne miejsce z szerokimi szlakami, licznymi górkami, pagórkami, wzniesieniami i polanami. Tutaj każdy znajdzie trasę zjazdową dla siebie. Można po płaskim, można z górki, można pod górkę. Saneczkarze o różnych umiejętnościach znajdą tutaj miejsce odpowiednie dla nich. Uda się na sankach, na workach, na jabłuszkach i "na pupie". Warto spróbować przodem, tyłem i bokiem. A kiedy jazda na sankach się znudzi polecam sprawdzić jak twardy jest lód na rzeczce płynącej w lesie, ulepić bałwana na polanie i odbyć bitwę na śnieżki. Śniegu jest dużo i dopóki nie stopnieje starczy dla wszystkich ????"

 

 

  • Rabka

 

Okiem mamy: "Rabka???? polecam Park Zdrojowy i górkę Polczakówka"

 

Przeczytaj również

Polecamy

Więcej z działu: Okiem rodzica

Warto zobaczyć