Warszawa

Warsztaty Zimowe w Śląskim Ogrodzie Botanicznym w Radzionkowie

Warsztaty Zimowe w Śląskim Ogrodzie Botanicznym w Radzionkowie

Warsztaty Zimowe w Śląskim Ogrodzie Botanicznym w Radzionkowie - Ferie spełnione!

Tuż za rogiem miłe miejsce mamy, do którego często uciekamy. Śląski Ogród Botaniczny w Radzionkowie gości swych milusińskich na różnych zajęciach. Można tu np. nauczyć się liczyć ptaki, albo cudowne zdjęcia zwierząt zrobić, bo tu każdy pomocną dłoń wyciąga i wciąga w świat botaniczny. Dlatego zimą zaglądać też tu chcemy i wszystkim cierpiącym na nudę polecamy!


W tym roku można wybierać wśród fajnych tematów:

 

My się zimy nie boimy czyli jak zwierzęta radzą sobie zimą (warsztaty przyrodnicze stacjonarno-terenowe):
uczestnicy zapoznają się z problemami na jakie trafiają w zimowym okresie różne grupy zwierząt i jak sobie z nimi radzą. Przewidziane są obserwacje ptaków, poszukiwanie tropów zwierząt, dokarmianie w karmniku i paśniku.
                                                                                              
Kolorowa chemia (w laboratorium chemicznym):
warsztaty ukazujące najbardziej kolorową i ciekawą stronę chemii, uczestnicy sami wykonują część doświadczeń chemicznych, a uzupełnieniem są pokazy. Wszystkie doświadczenia są "serwowane" bardzo przystępnym dla dzieci językiem.

 

O wodzie i lodzie (warsztaty stacjonarne dla najmłodszych):
Przemiana woda-lód ukazane w bajeczny sposób. Dzieciaki uczą się odczytywać temperaturę i interpretować wydarzenia związane z jej zmianami. Podczas eksperymentów dzieci poznają różnice w zamarzaniu wody słodkiej i słonej, zastanawiają się jakie skutki przyniosłoby stopienie lodów Arktyki i Antarktydy oraz przyglądają się górom lodowym. Na zakończenie... super zabawa związana z wodą. :)

 

Zimowy surwiwal (warsztaty terenowe  z ogniskiem):
Tylko dla odważnych! A tak naprawdę dla wszystkich - wystarczy dobry ubiór. W krajobrazie zimowym dzieciaki budują schronienie oraz samodzielnie, bez użycia zapałek, rozpalają ognisko. Wow! Można zabrać ze sobą kiełbaski i zakończyć warsztaty ich upieczeniem. Mniam!

 

Tematy warsztatów są tu różne - wszystkie ciekawe, ja wybrałabym się chętnie na zajęcia ŚWIAT POD MIKROSKOPEM, które odbywają się w laboratorium i poobserwowałbym różne najdrobniejsze preparaty, bo przecież wszystko zaczyna się od najmniejszych cząsteczek..., z których zbudowane jest to co kochamy!

 

Rodzinnie polecamy.

 

Przeczytaj również

Polecamy

Więcej z działu: Okiem rodzica

Warto zobaczyć