Warszawa

Przygotowania do świąt – czas start!

Przygotowania do świąt – czas start!

Grudzień to od zawsze bardzo intensywny miesiąc. My – dorośli -  mamy ręce pełne roboty: sprzątanie, gotowanie, kompletowanie prezentów, świąteczne pieczenie. Ale i dla dzieci to bardzo aktywny czas: próby do jasełek w szkole, nauka nowych pastorałek i kolęd i oczywiście własnoręczne przygotowywanie świątecznych stroików, szopek bożonarodzeniowych, dekoracji na choinkę. W tym roku w nasze ręce trafiły dwa zestawy kreatywne „Bambino – hobby”:

 

 

  1.  Świąteczne obrazki  - w zestawie: 8 farb plakatowych, 4 kleje brokatowe, klej introligatorski, 2 pędzelki do farb, brokat sypki, 4 czarne arkusze bloku w formacie B4, 4 szablony z obrazkami w formacie A4, 4  arkusze folii transparentnej , instrukcja wykonania.

 

 

Piękny, profesjonalnie przygotowany zestaw. Moja córka od pierwszej chwili poczuła się jak prawdziwa artystka. Jak (prawie) każda 7 – latka, uwielbia plastyczne zabawy. Zawarta instrukcja podpowiada krok po kroku, co należy robić, by w końcowym efekcie powstały kartki lub laurki, witraże bądź obrazki, które można włożyć do ramki i podarować komuś jako świąteczny upominek. Praca ta wymaga od dziecka dokładności i staranności, uczy cierpliwości i łączenia kilku technik dekorowania. W naszym przypadku, konieczna była niewielka pomoc rodzica.

 

  1. Kreatywne bombki - w zestawie:  plastelina Bambino 24 kolory, klej introligatorski Bambino 100 g, pędzelek do kleju Bambino, 3 kule styropianowe, 3 zawieszki do kul, cekiny kolorowe, instrukcja.

 

 

Tutaj pierwsza reakcja nie była aż tak entuzjastyczna. Kule styropianowe i plastelina nie budzą zachwytu córki. Jednak po zapoznaniu się z instrukcją, która prezentuje całkiem nowe pomysły z wykorzystaniem plasteliny, córka z zapałem zabiera się do pracy.

 

Jest kilka możliwości nietypowego użycia plasteliny – instrukcja podpowiada aż przez 4 różne sposoby.  W efekcie powstają 3 różne, przepięknie udekorowane bombki. Jest to czasochłonne, ale jakże twórcze zajęcie, a efekty będzie można podziwiać na naszej tegorocznej choince.

 

 

Zestawy z serii „ Bambino – hobby” idealnie nadają się na prezent  dla wszystkich tych, którzy już czują albo dopiero chcą odkryć  w sobie potencjał artystyczny. „Kreatywne bombki” oraz  „Świąteczne obrazki” rozwijają wyobraźnię dzieci i ich umiejętności manualne. Ponadto zapewniają całej rodzinie wspaniałą zabawę i wspólne spędzenie tego wyjątkowego, przedświątecznego czasu.   Polecamy!

Komentarze

Polecamy

Więcej z działu: Okiem rodzica

Warto zobaczyć