Warszawa

Wrześniowe atrakcje Trójmiasta

Wrześniowe atrakcje Trójmiasta

Kończy się sezon na wynajmowanie leżaków i parasoli. Po intensywnym opalaniu czas odkryć nasze trójmiejskie Muzea i Centra Nauki. Sprawdźcie co warto zobaczyć!

 
  • Czy czujecie już powiew jesieni?

Wrzesień nad morzem ma swoje uroki. Plaże stają się bardziej przejrzyste, deptak można przejść w ekspresowym tempie, a Wy możecie zajrzeć do kilku miejsc w Trójmieście, na których odwiedziny brakowało dotychczas czasu.

 
  • Muzeum Miasta Gdyni

Do końca października możecie podziwiać wystawę „Marek Cecuła – Polskie Projekty Polscy Projektanci”. Czemu warto ją zobaczyć? O wystawie wspominają modne magazyny, a Wy macie okazję zapoznać się z pracami naprawdę świetnego polskiego projektanta.

 

Nie jest to ekspozycja tylko dla dorosłych. Dzieci znajdą tu wiele ciekawych kształtów, wzorów, kolorów. Niektóre eksponaty można dotknąć, do niektórych zajrzeć. Atrakcją jest możliwość zaprojektowania swojego ceramicznego cuda na aplikacji multimedialnej. Wydrukowany projekt może być wspaniałą pamiątką z Gdyni.


11, 18 i 25 września o godz. 14:00 czeka na Was oprowadzanie kuratorskie po wystawie.

 

 
  • Centrum Nauki Experyment

Możecie tu obejrzeć wystawę stałą, jak i dwie ekspozycje czasowe. Amatorzy dodawania i dzielenia docenią Matematyczny pociąg, a ciała twórcze rozkochają się w wystawie Poruszyć Wyobraźnię.

 

Śpieszcie się gdyż Experyment w dniach 5-16 września ma przerwę techniczną. Proponujemy zakup biletów on-line na najbliższy weekend.  Centrum jest otwarte od 10-19 w soboty i niedzielę, a w pozostałe dni od 9:00 do 18:00.

 

 

EduPark

 

Jeśli wasze dzieci lubią wybuchy, a wy chcecie uniknąć w domu bałaganu to skorzystajcie z oferty EduParku. Edupark proponuje warsztaty, ale również dysponuje stalą ekspozycją, na której zobaczycie m.in. głowę na talerzu. Jeśli spodziewacie się kolejnego członka rodziny to warto zapoznać się z modelami rozwoju dziecka w brzuchu mamy. Jest to świetny pomysł na oswojenie starszego rodzeństwa z powitaniem nowego domownika. Więcej informacji tutaj.

 

 

  • Narodowe Muzeum Morskie

Morze, nasze morze.. Poznajcie bliżej sekrety Bałtyku na wystawach NMM. Muzeum w Trójmieście ma aż 5 oddziałów.

Najmłodsze dzieci pokochają salę interaktywną "Ludzie-Statki-Porty", a starszaki chętnie poznają pracę w stoczni na wystawie "Statki. Nasza Pasja".
Obydwie wystawy są ulokowane w Ośrodku Kultury Morskiej.

Uwaga, na wystawę Ludzie-Statki-Porty wejście jest na określoną godzinę.
NMM bierze udział w Akcji Muzeum za złotówkę.
Od niedawna można też zwiedzać oddział Muzeum - Centrum Konserwacji Wraków Statków w Tczewie od wtorku do niedzieli w godz. 10:00-16:00. Dowiecie się w jaki sposób eksponaty trafiają do muzeum i ile pracy trzeba wykonać, aby taki eksponat odnowić.

 

 

  • Centrum Hewelianum

Góra Gradowa zachwyca pięknem przyrody i jej historycznym charakterem. Spora ilość ekspozycji Hewelianum zadowoli małych podróżników, fanów militariów oraz początkujących astronomów. W określonych dniach odbywają się tu zajęcia w Laboratorium Pana Kleksa. Czeka na Was spora dawka nauki, jak i spotkanie z literaturą Jana Brzechwy. Do 4 września czekają na Was Atrakcje na Wakacje. Tu również jest przerwa techniczna w okresie od 5 do 9 września.

 

 

  • Europejskie Centrum Solidarności

Wstęp do budynku jest bezpłatny. Warto go odwiedzić ze względu chociażby na jego architekturę, zieleń pnie się, aż po sufit, a na szczycie bryły możecie podziwiać panoramę Gdańska z otwartego balkonu na dachu.
Zwiedzanie wystawy jest świetną lekcją współczesnej historii. Młodsze dzieci mogą spożytkować swoje odnawialne źródła energii na Wydziale Zabaw. Bilet dla dziecka i opiekuna kosztuje 5 zł/h.

 

Autor: Katarzyna Borkowska  
 

1/8
1/8

Muzeum Miasta Gdyni, wystawa Marek Cecuła.

 

 

2/8
2/8

Eksperyment z EduParku.

3/8
3/8

Tak wygląda Experyment w Gdyni, zanim wejdziecie na salę pełną interaktywnych stanowisk.

4/8
4/8

W NMM w Gdańsku możecie spróbować pokierować statkiem, co jest trudniejsze niż może się wydawać.

5/8
5/8

"Pani Kasiu dokąd pojechać z tą kawą?'

 

Oto portowy magazyn w NMM.

6/8
6/8

W górę, w dół, w bok...Ile jeszcze minut do konca zmiany?

 

W NMM Wasze dzieci mogą rozladować nie jeden statek.

7/8
7/8

Sopocki Monciak przed sezonem. Już niedlugo będziecie mogli poznać jesienne uroki tego miasta.

8/8
8/8

A to element bajkowej krainy w Centrum Hewelianum. To tu możecie poznać postaci z wierszy Jana Brzechwy.

Przeczytaj również

Polecamy

Więcej z działu: Okiem rodzica

Warto zobaczyć