Warszawa

Zimowe szaleństwa z dzieckiem

Zimowe szaleństwa z dzieckiem

W tym roku zimowa aura dopisała, było mnóstwo śniegu i kto wie być może wróci jeszcze do nas. W taką pogodę polecam ubrać się ciepło, zabrać kilka rzeczy i wyjść z dzieckiem z domu, korzystać  tego, że na dworze jest biało. Pomysłów na spędzenie czasu jest mnóstwo.

 

Zaczynając od klasycznego lepienia bałwana, można dowolnie modyfikować naszą zabawę i ulepić np. królika, węża, misia. Jeśli ktoś chce rywalizować polecam konkurs na najładniejszego śnieżnego stworka. Cała rodzina ma możliwość wykazania się w tej zabawie. Warto również zabrać ze sobą zabawki do piasku, dzięki foremkom w kilka chwil wyczarujemy śnieżne cuda.

 

Sanki – nieodłączny element zimy, przy czym proszę pamiętać, aby wybierać miejsca bezpieczne, bez kamieni, drzew. We Wrocławiu w każdej dzielnicy znajdziemy niewielkie wzniesienie, które może posłużyć nam do saneczkowego szaleństwa.

 

Dla starszych dzieci polecam sporty zimowe takie jak narty, właśnie teraz jest najlepszy moment na naukę, łyżwy również, bo dostępnych lodowisk we Wrocławiu jest duża a dla naszych pociech to ogromna atrakcja.

Jeśli chcemy odpocząć proponuje wojnę na śnieżki, a w pogotowiu proszę pamiętać o zapasowych rękawiczkach, bo małe rączki bardzo szybko marzną.

 

Zima to piękna pora roku i dzieci chcą ją poznać, więc zachęcajmy je do zabaw na świeżym powietrzu, pokazujmy co ciekawego można robić na dworze i spędzajmy czas razem. 

 

Małgorzata Mintus

 

 

Polecamy

Więcej z działu: Okiem rodzica

Warto zobaczyć