a
Przejdź na CzasDzieci.pl

Warszawa

Obowiązek sprzątania po swoim pupilu. Jak to wygląda w praktyce?

Obowiązek sprzątania po swoim pupilu. Jak to wygląda w praktyce?

„Pies jest najlepszym przyjacielem człowieka” - tak mówi powiedzenie, a kto ma psa ten wie, co to znaczy. Jednak czy aby na pewno my ludzie jesteśmy odpowiedzialni za naszego pieska?

 

Dbamy o niego, karmimy, chodzimy do weterynarza, szczepimy, uczymy przeróżnych sztuczek, wyprowadzamy na spacery. I tu właśnie pojawia się problem. Spacery są wskazane nawet niezbędne żeby nasz ulubieniec pobiegał, zobaczył inne zwierzaki, zaprzyjaźnił się z nimi. Wszystko jest wspaniale do momentu, kiedy idę z małym dzieckiem na spacer a tu psia kupa. Metr dalej kolejna…

 

Małe dzieci są na pewnym etapie swojego rozwoju tak ciekawe wszystkiego, co je otacza i to, co zobaczą chcą wziąć w rączki, dotknąć, i tu pojawia się olbrzymi problem. Wielokrotnie tłumaczyłam mojemu dziecku, że trzeba być odpowiedzialnym człowiekiem i jeśli decydujemy się na zwierzę to bierzemy go ze wszystkimi obowiązkami pod swoją opiekę. Nieważne czy jest małe, czy jest duże, brązowe czy czarne, jest żywym stworzeniem, za które my właściciele odpowiadamy.

 

Wrocław również walczy o zielone trawniki. Powstała nawet specjalna akcja pod hasłem „Kupa Wstydu”, która pokazuje jak aktualnym tematem jest ten problem dla naszego miasta. W „Galerii Brudasów” można zobaczyć zdjęcia osób, które nie sprzątają po swoich ulubieńcach. Zgodnie z prawem wizerunek tych osób nie jest opublikowany, jednak autorzy chcą żeby właściciele sami rozpoznali się na zdjęciach i wyciągnęli wnioski ze swojego postępowania. We Wrocławiu jest bardzo dużo miejsc, w których można odebrać bezpłatnie woreczki na psie odchody wystarczy chcieć.

  

Dbajmy o psa zadbajmy też o otoczenie, w którym nasz pupil przebywa. Sprzątajmy po piesku, bądźmy odpowiedzialnymi właścicielami.

 

Małgorzata Mintus

 

Przeczytaj również

Polecamy

Więcej z działu: Okiem rodzica

Warto zobaczyć

Z dniem 25 maja 2018 r. rozpoczyna obowiązywanie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane popularnie jako "RODO"). Pragniemy poinformować cię iż dbamy o twoją prywatność i bezpieczeństwo twoich danych. Stosujemy się do zasady minimalizacji zbieranych danych. Strona czasdzieci.pl używa plików cookie by świadczyć Państwu usługi na najwyższym poziomie. Możecie Państwo w każdej chwili zmienić ustawienia cookie swojej przeglądarki. Więcej informacji oraz przysługujące ci prawa znajdziesz w naszej Polityce prywatności. Zamknij (×)